Hava Durumu

KADEM Yozgat İl Temsilcisi Kandemir, "Kadınlar ve kurumlar arasında köprü kuruyoruz"

KADEM Yozgat İl Temsilciliği tarafından ORAN, Yozgat Bozok Üniversitesi ve Yozgat Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlediği kursları bitirenler için sertifika töreni düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 10.12.2022 05:15
Haber Güncellenme Tarihi: 10.12.2022 15:19
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda gerçekleşen programa Yozgat Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz, Aile ve sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Ak Parti İl başkanı Yusuf Başer, Merkez İlçe başkanı Ahmet Gökhan, Belediye başkanı Celal Köse’nin eşi Nagehan Köse ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda KADEM’in yaptığı faaliyetlerin olduğu görüntüler slayt eşliğinde sunum yapıldı.

KADEM Yozgat İl Temsilcisi Gülseren Canbolat Kandemir, KADEM’in Kadının insanlık onurunu teslim etmek üzere savunuculuk yapan sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

Kandemir, “Kadın olarak kadınların onurları ile korkmadan ve güvende yaşayacakları bir toplum inşa etmek için çalışıyoruz. Toplumsal hayatın her alanında kadının temsilini güçlendirmeyi hedefliyoruz. 3 yıllık görev sürecimizde, eğitimlerimiz, projelerimiz ve etkinliklerimizde binlerce kadına dokunmanın mutluluğunu yaşadım” dedi.

Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesiyle 2021 yılında mantar yetiştiriciliği kursu, 2022 yılında çilek yetiştiriciliği kurslarını açtıklarını belirten Kandemir, “Kursiyerlerin üniversitelerde bulunmaktan ve kurslara katılmaktan duyduğu mutluluğun tarifi yoktur. Biz kadınlar ve kurumlar arasında köprü olduk. Bu kursları açmamızda bizlere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KADIN HEPİMİZİN ONURU

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz ise, Kadın’ın herkesin onuru olduğunu söyledi. 

Yılmaz, “Kadın anadır, üreten, çoğaltandır. Üreten özgürlük ve güçtür. Üretirseniz güçlü, güçlüyseniz özgür olursunuz. Dolayısıyla kadın tüm kadınlarımızın üretimleriyle, katkılarıyla daha güçlü hale getirip özgürleştirme mücadelesi veriyor” dedi.

YOZGAT’TA HARİKA İŞLER YAPIYORLAR

KADEM’in Yozgat’ta harika işler yaptığını belirten Yozgat Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, “Üniversitemizle sadece çilek mantar yetiştirmek değil. Ben burada insan yetiştirildiğini biliyorum. Burada üretecek insanı yetiştiriyor. Özgürlüğe giden yol bu. Üretilen de tabi ki güzel. Ürettiğimiz üretilen her canlı rabbimizi tesbih eder. Yapılan iş muhteşem bir iş. Ben Gülseren hanıma ve ekibine böyle bir güzelliklere vesile oldukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında kurslara katılan kursiyerlere kurs bitirme belgeleri verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.