Hava Durumu

Kaymakamlıklar Tarafından Yapılan Sosyal Yardımların Detayları Belli Oldu! Bu Yardımlardan Kimler Yararlanabilir?

Sosyal yardımlar yapılmaya devam edilirken özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile yapılan sosyal yardımlar dışında kaymakamlıklar tarafından yapılan sosyal yardımların detayları da birçok vatandaş tarafından merak söz konusu olurken bu konu hakkında açıklamalar yapıldı ve işte haberin tüm detayları..

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2022 03:11
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2022 03:11
https://www.yozgatcamlik.com/
Kaymakamlıklar Tarafından Yapılan Sosyal Yardımların Detayları Belli Oldu! Bu Yardımlardan Kimler Yararlanabilir?

Alınan bilgiler neticesinde sosyal yardımlar yapılmaya devam edilirken özellikle küresel salgın döneminde gerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile devlet tarafından gerek ise belediyeler ve kaymakamlıklar tarafından muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşların sosyal yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde birçok vatandaş sosyal yardımlardan nasıl yararlanacaklarını merak ederken özellikle kaymakamlıklar tarafından yapılan sosyal yardımlardan kimlerin ne şekilde yararlanacağını da araştırmaya koyulurken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Yapılan araştırmalar neticesinde özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile yapılan sosyal yardımları başvurular e-devlet üzerinden yapılırken kaymakamlıklar tarafından yapılan başvurular ise e-devlet üzerinden yapılmıyor yani muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan kişi e-devlet üzerinden değil de kaymakamlıklara bizzat giderek başvuru yapma hakkına sahip oluyorlar. Peki ama kaymakamlıklar tarafından yapılan bu sosyal yardımlardan kimler aynı şekilde yararlanabilir ve bu sosyal yardımları sorgulama işlemi nasıl yapılabilir birçok vatandaş bu soruya cevap arıyor ve işte haberimizin devamında..

Sosyal Yardım Ödemelerinde Büyük Artış! - Kamu İşçileri
 

Kaymakamlıklar Tarafından Yapılan Yardımlardan Kimler Yararlanabilir?
 

Alana bilgiler neticesinde sosyal yardımlar muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan kişilere veriliyor. Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya'ya ve sosyal yardımlardan sadece muhtaçlık seviyesinin altında olan vatandaşların yararlanması gerektiğine dikkat çekti. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde ekonomik olarak durumu iyi olmayan vatandaşlar gerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan sosyal yardımlardan gerek ise belediyeler tarafından sosyal yardımlardan yararlanma hakkına sahip oluyor. Bunun ile birlikte kişi kaymakamlıklar tarafından yapılan sosyal yardımlara başvuruda bulunduğu ise ve bu kişinin başvurusu sonucunu öğrenmek için ne yapacağı da şimdiden merak söz konusu oldu. Yapılan açıklamalar neticesinde kaymakamlıklar tarafından yapılan başvurular ardından sorgulanmak için e-devlet üzerinden sorgulama işlemi yapılmıyor. Yani kişi kaymakamlıklar ile iletişime geçerek ya da kaymakamlıkları bizzat giderek sosyal yardımlara başvuruda bulunduklarını ifade ederek sorgulama işlemi yapma hakkına sahip olurken aynı zamanda bu sorgulama işlemidir bir ya da 2 hafta içerisinde gerçekleştirilebiliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.