KON TV Genel Müdür Yardımcısı Hemşehrimiz Çetin Altan’ın sunduğu Ankara Konuşuyor'un konuğu Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay oldu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay, gündeme dair konuları değerlendirdi.

GÜNDEM 04.08.2022, 05:25 Kadir Görgülü
KON TV Genel Müdür Yardımcısı Hemşehrimiz Çetin Altan’ın sunduğu Ankara Konuşuyor'un konuğu Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay oldu.

KON TV Ankara Muhabiri Hemşehrimiz Çetin Altan’ın sunduğu Ankara Konuşuyor’un konuğu Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay oldu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay, gündeme dair konuları değerlendirdi.

YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay, geçen hafta Ankara’nın değişik bölgelerinde Cem evlerine yapılan saldırıları şiddetle kınadıklarını söyledi.

Alay, “Birlik ve beraberlik mesajlarımızı iletirken ihanet çetelerini de tenzi ediyoruz. Onlar her fırsatta bizim birliğimizi, beraberliğimizi bozmak için mücadele edecekler. Buna da her zaman hazırlıklıyız. Ayrıca Fırat kalkanı harekatında şehit düşen 2 tane askerimiz var. Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Şehit olan tüm kardeşlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Bedirhan bebek ve annesini şehit edenleri unutmayacağız. Onlara destek verenleri unutmayacağız. Askerimize, polisimize silah sıkanları, hakaret ve tehdit edenleri, yumruk atanları unutmayacağız. 15 Temmuz’u unutmayacağız. Allah ülkemize bir daha böyle günler yaşatmasın” dedi.

PANDEMİ EKONOMİK SIKINTILARA NEDEN OLDU

Parti olarak doğrunun yanında yanlışın karşısında olduklarını belirten Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay, “Durduğumuz yerde gerçekten çok mutluyuz. Cumhur ittifakının içerisinde Ak Parti, MHP ve BBP uyum içerisinde çalışıyor. Ülkemiz dönem dönem sıkıntılar yaşıyor. 3 yıldır pandemi süreci ülkemize ekonomik anlamda da ciddi sıkıntılar verdi. Sağlık anlamında bütün dünya sınıfta kalırken ülkemiz bu işi başarı ile sürdürdü ve sürdürmeye devam ediyor” dedi.

DÜNYA DEVİ ÜLKELER SAĞLIK HİZMETİNİ PARA İLE VERDİ

Alay, “Amerika gibi dünya devi ülkeler vatandaşına sağlık anlamında hizmeti para ile verirken biz ülkemiz 2 kişi için kilometrelerce tedavi ve aşı için tedavi ekibi gönderdik. Hastaneye yatışlarda yoğun bakım ünitelerinde kalanlar oldu. Ölümler çok acı. Devleti desteklememiz ve birlik beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Tedavi süreci geçtikten sonra hastaneden çıkarken ilacımızı bedava alıyoruz. Devlet bir lira para almadan insanlarımızın tedavisini yaptı. Hala aşıda 5-6’ıncı dozlar vuruluyor. Yabancı ülkeler bunları para ile yapıyorlar” dedi.

KENDİ MİLLİ AŞIMIZI ÜRETTİK

 Kısa bir dönem aşı ile alakalı sıkıntı yaşadıklarını belirten Alay, “Şuanda dünyaya aşı verecek duruma geldik. Milli aşımızı çıkardık. Tedavi sürecini kendi ilaçlarımızla tedavi edebilecek duruma getirdik. Burada Sağlık Bakanımız ve sağlık görevlilerine teşekkür ediyorum. Burada takdir edilmesi gereken o kadar çok şey var ki. Artılar yanında eksiler de olabilir. Eksik tedaviler de süreçler de yaşanabilir. Ama her zaman burada sağlık konusunda başarı ile götüren tüm sağlık ekibini takdir etmek lazım. Günlerce evlerine gidemediler. Çocuklarını göremediler” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET ÖN PLANA ÇIKTI

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay, “Son dönemlerde sağlık çalışanlarına şiddet ön plana çıktı. Burada sağlık çalışanlarına değil polisimize, askerimize de farklı olaylar oluyor. Geçen polis memuru ile sohbetimiz oldu. Dedi ki, vatandaşı yakalıyoruz. Kendisi gidip kafasını duvara vuruyor. Sonra da beni darp ettiler diye şikayet ediyor. Burada o kadar çok korumamız gereken insanımız var ki. Ama sağlık sektörü bunun içerisinde. Başımız ağrıdığında hastaneye gidiyoruz” dedi.

ŞİDDETE KARŞIYIZ

Şiddet kimden gelirse gelsin BBP olarak karşı olduklarını ifade eden Alay, “Şiddetin kime yapılırsa yapılsın karşıyız. Burada doktorlarımıza yapılan saldırıları kabul etmek mümkün değil. Bizim sağlımız için uğraşan insanları kabul etmemiz gerekiyor. Kanser ile mücadele eden bir hasta yakınını siz orada azarlarsanız, rahatlatmazsanız, onu azarlar, ötelerseniz o insanın da bakış açısı da farklı olur. Burada doktorlarımızın ve sağlık görevlilerimizin de anlayışlı olmaları, dikkat etmeleri gerekiyor” dedi.

TÜRKİYE’DE EKONOMİK KRİZ VAR

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay, “Türkiye’de gerçekten ekonomik sıkıntı var. Bunun içerisinde bir süreç yaşıyoruz. Bizim birbirimize anlayışlı olmamız lazım. Birlik beraberlik içerisinde kardeşlik duyguları içerisinde bazen susacağız, bazen konuşacağız. Anlayış çok önemli. Birbirimizi anlayışlı bir şekilde iyi kullanmamız lazım” dedi.

DEVLET BABADIR

Alay, “Önümüzde bir süreç var. Devlet babadır. Bananın bir koruyucu özelliği var. Onu her yerde uygular. Ekonomide uyguluyor. Son dönemlerde bazı söylemler çıkıyor. Özellikle bazı kanallarda söylüyorlar. Devlet bizim, insanlarımızın yanında. Enflasyonlu bir ortanda yaşıyoruz. Bunu 6 ayda bir yeniden revize edelim. İnsanların alım gücünü sabitleyelim. İnsanların alım gücünü ne kadar artırırsan insanları mutlu edersin”

EMEKLİLER HALKIN İÇERİSİNDE DOĞRULARI KONUŞUYOR

Emeklilerin evde çıktıklarında pazarları, Marketleri gezdiğini belirten Alay, “emekli amcalarımız çıkıyor akşama kadar çarşıda pazarda doğruları konuşuyor. Reklamın kötüsünü yaptırır mı devlet, yaptırmaz. Yüzde 42’lik zam bir şekilde hayatlarını idame ettirecekleri paranın karşılığıdır. Bir şeyleri abartmanın gereği yok. Ekonomik kriz var. Devlette burada yüzde 70 üzerindeki enflasyon rakamını görünmeyen yüzde yüz üzerinde diyor. Baktığınızda yüzde 100’e yakında emeklisine, memuruna, işçisine alım gücünü rahatlatacak bir zam yapmış” dedi.

DEVLET FEDEKARLIĞINI YAPIYOR

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay, Devlet fedakârlığını burada yapıyor. KDV oranını yüzde 18’den yüzde 1’e, 8’e düşürüyor. Bir bakıyorsunuz Cumhurbaşkanımızın açıklaması sonrasında bir bakıyorsunuz yüzde 20 üstüne koymuşlar. Yıllardır ülkemizde fırsatçı bir kitle var. O fırsatçı kitle bizim hakkımızı yiyor. Bugün 3 bin lira ile geçinen insan da var. 30 bin lira ile geçinemeyen insan da var. Biz ayağımızı yorganımıza göre uzatmayı unutmuşuz” dedi.

DEVLETTEN ALDIĞI YARDIMLARA GEZMİYORUZ

BBP genel Başkanı Mustafa Destici’nin devamlı gezdiğini belirten Alay, “Benim Genel başkanım devletten aldığı paralarla gezmiyor. Kendi cebindeki parayla geziyor. Biz kendimiz harcıyoruz. Bütçe görüşmelerinde Genel Başkanım dedi ki, 5 tane siyasi parti var ya. Hele birisi öyle bir para alıyor ki. İşte HDP 77 milyon alıyor. Bu parayı bu sene vermeyin. Bu parti büyük ihtimal kapatılacak. Bloke koyun dedi. Yarın bu para hesabına geçtiğinde dağa gidecek. Kurşun olarak bomba olarak gelip benim vatanıma, milletime, devletime sıkılacak. Ak Parti 280 milyon, CHP 149 milyon, MHP 73 milyon, İYİ Parti 60 milyon. Ekranların başına geldiklerinde mangalda köz bırakmıyorlar. Bu parayı almasaydınız. Ekonomik bir kriz var. Bu sene de seçim yok. Biz 29 senedir ayakta kaldık” dedi.

YERLİ ÜRÜNLERİMİZİ ÜRETEBİLİYORUZ

Alay, “Yerli üretim araçlarımızla, otomobillerimizle, teknolojilerle, iha ve sihalarla dünyayı yönetiyoruz. Bizim yaptığımız savunma sanayinde kullanılacak bir sürü şeyi satabiliyoruz. Biz bunları üretirken sıkıntı yaşadık. Şuanda çok sıkıntı yaşadık. Biz çocuktan tüketim durumu vardı. Nüfusun yüzde 50’si tüketirken yüzde 50’si de üretiyordu. Şimdi biz köylerimizi boşalttık. Bizler çocukları pazartesi sabah alıp akşam bırakalım dedik. Daha sonra böyle olmuyor Pazartesi sabah alalım hafta sonu bırakalım denildi. Bu seferde köylerden ilçelere, şehirlere göç başladı. Geri köylerine dönmediler. Biz köylerde üretimi kısıtladık. Şimdi de 7 öğrenci bulunca köy okullarını tekrar açalım projeleri oluşturulmaya başlandı. 3 köyden 4 öğrenci bulamadık” dedi.

GERİ DÖNÜŞÜME TEŞVİK ETMEMİZ LAZIM

Köylere geri dönüşümün teşvik edilmesi gerektiğinin altını çizen Alay, “Ama artık köyler bıraktığımız köyler değil. Teknoloji ilerlemiş ki. Her şey makinalar yapıyor. Tarım hayvancılık ile uğraşanları teşvik etmemiz lazım. Biz ne kadar üretime, sanayiye ne kadar üst plana çıkarırsak istihdam oluşur. Ekonominin kurtuluşu Anadolu’da ki üretimdir” dedi.

İKTİDAR ORTAĞI DEĞİL İTTİFAK ORTAĞIYIZ

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay, “Biz iktidar ortağı değil ittifak ortağıyız. Sonuç itibari ile yanlışın yanında olmak bizim ilkemize aykırı. Biz bunu yıllardır söylüyoruz. Genel başkanım 2000’li yıllardan bu tarafa EYT ile alakalı konuştu. EYT’lileri kullanarak seçim yatırımı ile alakalı provakatör yaptılar. Emeklileri seçim yatırımı olarak kullanmayın. Çiftçiler de aynı şekilde. Karşımıza farklı yapılı insanlar çıkıyor. Bu tür şeyleri siyasete mağdur etmeyin. Genel başkanımız her platformda söz sahibi ve har zamanda doğruları anlatıyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Aydıncık Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Aydıncık Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 7 16
2. Galatasaray 7 16
3. Başakşehir 6 14
4. Beşiktaş 7 14
5. Konyaspor 7 14
6. Fenerbahçe 6 13
7. Trabzonspor 7 13
8. Kayserispor 7 12
9. Gaziantep FK 7 11
10. Kasımpaşa 7 9
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 6 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 6 13
2. Bodrumspor 6 11
3. Keçiörengücü 6 11
4. Boluspor 5 10
5. Bandırmaspor 5 10
6. Sakaryaspor 6 9
7. Samsunspor 6 9
8. Pendikspor 6 9
9. Manisa FK 5 8
10. Tuzlaspor 6 8
11. Göztepe 6 8
12. Adanaspor 6 7
13. Rizespor 5 6
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 6 5
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 6 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 7 18
2. M.City 7 17
3. Tottenham 7 17
4. Brighton 6 13
5. M. United 6 12
6. Fulham 7 11
7. Chelsea 6 10
8. Liverpool 6 9
9. Brentford 7 9
10. Newcastle 7 8
11. Leeds United 6 8
12. Bournemouth 7 8
13. Everton 7 7
14. Southampton 7 7
15. Aston Villa 7 7
16. Crystal Palace 6 6
17. Wolves 7 6
18. West Ham United 7 4
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 6 16
3. Real Betis 6 15
4. Athletic Bilbao 6 13
5. Osasuna 6 12
6. Villarreal 6 11
7. Atletico Madrid 6 10
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 6 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 6 7
15. Sevilla 6 5
16. Almeria 6 4
17. Espanyol 6 4
18. Real Valladolid 6 4
19. Cadiz 6 3
20. Elche 6 1
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@