Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) “Adım Adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısı Yozgat'ta yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) “Adım Adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma” toplantısı Yozgat’ta yapıldı.

GÜNDEM 25.06.2022, 06:48 eda demirel
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) “Adım Adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısı Yozgat'ta yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) “Adım Adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma” toplantısı Yozgat’ta yapıldı. Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Yozgat Milletvekili Ethem Sedef ve MYK Üyesi Sezer Yozgat, MHP İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, MHP Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Gökhan, MHP eski il Başkanı Ferhat Altan, Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Çıtak, Ülkü Ocakları Başkanı İrfan Şahbaz, ilçe belediye başkanları, sendika başkanları ve partililer katılım gösterdi.

BAŞBUĞ’UN KALESİNDEYİZ

Programda konuşan MHP MYK üyesi Sezer Yozgat, Yozgatlı olmaktan her zaman gurur duyduğunu belirtti. Alparslan Türkeş’in ‘benim kalemdir’ diye nitelediği Yozgat’ta bu toplantıyı gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını kaydeden Yozgat, “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları ile Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı için sizlerin huzurundayız. Sizlere bir kez daha kavuşmanın bir kez daha sizlerin huzurunda olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyorum18 Şubat 2022 tarihinde İzmir Bayraklı’ da Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantıları başlamış ve geçtiğimiz hafta itibariyle 493 ilçe ziyareti yapılmış ve bu haftada yeni ziyaretler heyetler halinde yapılmaktadır. Bu program çerçevesinde bugün Bozok Yaylasının Yiğit Evlatlarının Yurdunda, Yiğitler Şehrinde Adını adımda taşıdığım Yozgat’tayız. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ‘benim kalemdir’ dediği Yozgat’tayız. Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Yozgat ayağa kalkarsa Türkiye ayağa kalkar. Ayağa kalk Yozgat dediği kutlu vatan köşesindeyiz. Liderimiz bu sözleri 6 Nisan 2003 tarihinde Yozgat Belediyesi Düğün salonunda söylerken o gün o salondaydık. Bugün de Yozgat’ta Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları ile MHP Genel Merkezi Heyeti olarak buradayız. Dünümüz buradadır, bugün buradayız. Yarında burada olacağız” şeklinde konuştu.

ÜLKÜCÜ HAREKET DEVLETİNİN YANINDA

Milliyetçi Ülkücü Hareketin dün olduğu gibi bugün de devletinin ve milletinin yanında olduğunu vurgulayan Yozgat, “Kavline sadık, yeminine bağlıdır. MHP’yi eleştirenler, bulanık suda balık avlamaya çalışanlar Milliyetçi Ülkücü Hareketten, FETÖ ve PKK’ya sessiz kalmasını mı beklemektedirler? Türkiye’nin güneyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna müsaade edilmesini mi arzulamaktadırlar? Yoksa Doğu Akdeniz’deki haklarımızdan vazgeçmemizi mi istemektedirler? Devlet bizim devletimizdir, millet bizim milletimizdir. “Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” diyen Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifadesiyle Milliyetçi Ülkücü Hareketi pervasızca eleştirenlere “Devlet-i ebed müddet, millet-i ebed müddet kutlu bir geleceğe ulaşsın da, varsın olan bize olsun!” diyoruz” diye konuştu.

SEVDAMIZ YOZGAT

Yozgat, açıklamasının devamında “Bozok Yaylasının asil ve Yiğit Evlatları; Yozgat Oğuz Soylu Bozok Boylu tarihimiz ve talihimizdir. Yozgat Bozok Yaylasıdır. Vatan içinde vatanımız, can içinde canımız, sevdamızdır.  Yozgat hüznümüz, neşemiz, derdimiz, efkarımızdır. Sebebi hayatımız, medarı iftarımız, memleketimizdir.  Yozgat tarihtir, Yozgat kadim bir coğrafya, eşsiz bir kültürdür. Yozgat vatan, Yozgat bayraktır. Özümüzde Yozgat vardır, son sözümüzde Yozgat olacaktır. Sevdamız Yozgat’tır kaderimizi de Yozgat yazacaktır. Yozgat bizim alınyazımızdır.  Bu organizasyonda emeği geçen Kıymetli İl Başkanımıza, İlçe Başkanlarımıza teşkilatımızın her kademesinde görev yapan dava arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Ne Mutlu Türk’üm diyene” ifadelerine yer verdi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIM

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ise, Yozgat ile bir gönül bağı olduğunu belirterek, şunları kaydetti; “Yozgat’ta olmaktan mutluluk duydum. Beni Yozgat Milletvekili olarak görüp derdiniz sıkıntınız olduğunda her zamana arayabilirsiniz. Dünya genelinde var olan ve Türkiye’yi de etkileyen ekonomik sorunların yanında ülkemizi faiz, kur ve enflasyon şeytan üçgeni kıskacına almak isteyenleri de çok net olarak görüyoruz. Son günlerde döviz kurlarında ekonomik gerçeklerle bağdaşmayan oynaklıklar yaşanmaktadır. Bunu ekonomik verilerle izah etmek mümkün değildir, zaten izah edebilen de yoktur. Türkiye ekonomisinin bazı yapısal zaaf ve açmazları olsa da, bunlar dövizdeki tırmanışın bahanesi değildir, olamayacaktır. Dönemsel ekonomik ve sosyal sorunlardan, rektör ataması ve öğrencilerin yurt sorununa, salgın, deprem, orman yangını ve afetlere varıncaya kadar her olaydan sokak hareketi çıkarmak için çırpınan işbirlikçilerin varlığı bilinen bir gerçektir. Geçen hafta kurun yüksek oranda arttığı ilk günlerde, PKK ve FETÖ’nün olağanüstü asıldıkları, marjinal grupların figüranlık yaptığı son sokak provokasyonları, yapılmak istenenleri anlamak açısından ibretlik örnek olmuştur. Türk milleti tezgahlanan oyunu yine görmüş, sokak çağrılarına yine prim vermemiştir" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin, herkesi vatan ve millet sevgisi etrafında, siyasi kaygıların üstünde bir gönül birliğine, muhalefeti de iflah olmaz yanlışlarından bir an evvel dönmeye davet ettiğini ifade eden Kaşlı, "Hiçbir siyasi düşünce, hedef, iktidar amacı veya projesi, Türkiye’nin birliğinden, dirliğinden, kardeşliğinden daha önemli, daha öncelikli olamayacaktır.”

CANIMIZI SEVE SEVE VERİRİZ

Milliyetçi Hareket Partisi’nin her zaman devletinin yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini kaydeden MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, “MHP ve Ülkücü Hareket 53 yıllık mazisinde dün Başbuğumuz Alparslan Türkeş hangi siyaseti yaptıysa bugün de Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli aynı siyaseti yapıyor. 1974 yılında Kıbrıs Harekatı yapılırken Bülent Ecevit hükümetin başındayken Başbuğumuz Alparslan Türkeş nasıl devletinin, milletinin, ordusunun yanında durduysa Devlet Bahçeli de Afrin'e giderken bozkurt yapan askerlerin arkasında duruyor. Ama ‘Afrin'de ne işimiz var' diye soranları da unutmayın. Ülkenin içinde de Suriye'de de Kuzey Irak'ta da o şerefsiz PKK'yı inlerine girip bitireceğiz. Kendi ülkemizin uçağı, helikopteri kendi ülkemizin Cumhurbaşkanını vurmaya kalktığında 15 Temmuz'da Cumhur İttifakı'nı, bu birlikteliği yapmayıp da Ülkücü Hareket ne yapacaktı? Gölbaşı'nda o arslan gibi yiğitlerimizi özel harekat birimini bombalayarak 65 tane arslanlarımızı şehit eden o şerefsizlerin karşısında Cumhur İttifakı'nda birlikte olmayacaktık da, biz ülkücüler ne yapacaktık? Biz onun için durduğumuz yeri çok iyi biliyoruz. Dün 80 öncesi ülkücü ağabeylerimiz vatanı, bayrağı ve ezanı için canını ortaya koymuşlar, bugün de biz bu vatanımız için canımızı seve seve vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

2023 ÇOK ÖNEMLİ

MHP’nin sadece bir siyasi parti olmadığına vurgu yapan Sedef, “MHP sadece oy kaygısı ile siyaset yapan bir parti değildir. 2023 çok önemli dedik. Türkiye, devletimiz 7 düvelle adeta mücadele veriyor. Bir gün Yunanistan bizi tehdit etmeye kalkıyor, bir gün mavi vatan dediğimiz Akdeniz'deki arama gemilerimizden rahatsız olan Fransa bizi tehdit ediyor, Avrupa Birliği her gün tehdit ediyor, Amerika'sı, başkanıyla ‘Türkiye'nin ekonomisini bitireceğiz' diyerek tehdit ediyor. Biden çıkıyor ‘Darbelerle beceremedik, seçimlerde muhalefeti destekleyip Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan'dan kurtulalım' diyor. Biz yedi düvelle mücadele ederken, birileri iktidarı ele geçirmek için yabancı ülkelerin büyükelçileri ile bir araya gelip onlara el açmış, onların hazır askeri olmuş durumdalar. Milletimiz inşallah 2023 yılında onlara bu fırsatı vermeyecek ve yine ferasetini gösterecek, ters eşeğe bindirecek inşallah. İnsanlar pahalılıktan bahsediyor bunlar Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'ya özgürlükten bahsediyor. Bir de milliyetçi olduğunu söyleyip bizden giden üç günlük parti var. Kemal Kılıçdaroğlu hapisten çıkartırsa ertesi gün kahvaltıyı Meral Akşener ısmarlayacak Selahattin Demirtaş'a. Biz Cumhur İttifakı'nın bir birleşeni olarak Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'a desteğimizi veriyoruz. Ben fanatik bir ülkücüyüm. Ben il, ilçe başkanlığı ve ülkü ocakları başkanlığı yapmış bir kardeşinizim. Benim MHP'den başka gönlümden şey akmaz. Ama Genel Başkanımızın aldığı bu karar, ülkemizin şu anda içerisinde bulunduğu 15 Temmuz'u milat kabul ettiğimiz günden bu yana, ülkemizin içinde bulunduğu bu durumdan dolayı, ben fanatik bir MHP'li olarak gönül rahatlığı ile oyumu Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a 2018'de verdim. 2023'te de aynı gönül rahatlığı ile vereceğim. Çünkü ülkenin bu sorundan çıkması lazım. Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'ı hep birlikte destekleyeceğiz. Milletvekilliği seçiminde de MHP'ye gönül rahatlığı ile oy isteyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediyesi'nin Çalışmalarından Memnun Musunuz?
Yozgat Belediyesi'nin Çalışmalarından Memnun Musunuz?
Namaz Vakti 18 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Fenerbahçe 2 4
4. Başakşehir 2 4
5. Alanyaspor 2 4
6. Beşiktaş 2 4
7. Gaziantep FK 2 4
8. Giresunspor 2 3
9. Antalyaspor 2 3
10. Galatasaray 2 3
11. Kayserispor 2 3
12. Konyaspor 2 2
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 2 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Adanaspor 1 1
9. Keçiörengücü 1 1
10. Rizespor 1 1
11. Tuzlaspor 1 1
12. Erzurumspor 1 1
13. Pendikspor 1 1
14. Bandırmaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Liverpool 2 2
13. Fulham 2 2
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Crystal Palace 2 1
17. Southampton 2 1
18. Everton 2 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 1 3
2. Real Betis 1 3
3. Villarreal 1 3
4. Osasuna 1 3
5. Real Madrid 1 3
6. Real Sociedad 1 3
7. Valencia 1 3
8. Celta Vigo 1 1
9. Espanyol 1 1
10. Athletic Bilbao 1 1
11. Barcelona 1 1
12. Mallorca 1 1
13. Rayo Vallecano 1 1
14. Almeria 1 0
15. Sevilla 1 0
16. Cadiz 1 0
17. Girona 1 0
18. Elche 1 0
19. Getafe 1 0
20. Real Valladolid 1 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@