Hava Durumu

O Şehirde Yaşayanların Dikkatine! Kar Yağışı Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık olarak hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulunarak bu hafta yurdun bazı bölgelerinde kar yağışının etkili olacağını söyledi. Peki ama kar yağışı hangi bölgelerde etkili olacak ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 25.12.2022 12:46
Haber Güncellenme Tarihi: 25.12.2022 12:46
https://www.yozgatcamlik.com/
O Şehirde Yaşayanların Dikkatine! Kar Yağışı Geliyor!

Alınan bilgiler neticesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık olarak hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu ve yurdun bazı bölgelerinde kar yağışı olacağını açıkladı. Hava durumu hakkında açıklamalarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun dört bir yanında kar yağışından ziyade sıcaklık değerlerinin düşeceğini ve yağışlı havaların etkili olacağını ifade etti. Bunun ile birlikte kar yağışının özellikle Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olacağını ve tipi şeklinde süreceğini ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü iç Anadolu Bölgesi ve Ege Bölgesi başta olmak üzere Marmara kıyılarında da sağanak yağışını etkili olacağını ve sıcaklık değerinin iki ila 4 derece arasında düşeceğini dile getirdi. Sıcaklık değerlerinin düşmesi ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun dört bir yanında yağışlı havaların etkili olacağını sıcaklık değerlerinin hissettirebilir şekilde düşeceğini ifade eder iken aynı zamanda kar yağışı olan bölgelerde yaşayan kişilerin dikkatli olması gerektiğini ifade ederek Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde tipi şeklinde kar yağışının etkili olacağını da aktardı. Bunun ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü soğuk havalara karşı da dikkatli olunması gerektiğini ifade eder iken Soğuk havalar ile birlikte rüzgarlı havaların da İç Anadolu Bölgesi'nde etkili olacağını rüzgarlı havalara karşı çatı uçmasının meydana gelebileceğini de dile getirdi.

Yarın hava nasıl olacak? 7 Ocak hava durumu
 

Sıcaklık Değerleri Düşüyor!
 

Hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü sıcaklık değerlerinin düşeceğini ve buna bağlı olarak rüzgarın şiddetinin artarak devam edeceğini ifade ederek aynı zamanda o bölgelerde yaşayan insanların rüzgara karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü dışında afet ve acil durum yönetim başkanlığı resmi internet sitesinden açıklamalarda bulundu ve sıcaklık değerlerinin düşmesi ile birlikte rüzgarın etkisinin artacağını söyleyerek özellikle bazı bölgelerde rüzgarın etkisinin artması ile birlikte çatı uçmasının meydana gelebileceğini ve buna karşı da tedbirli olunması gerektiğini ifade etti. Alınan bilgiler neticesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü İç Anadolu Bölgesi'nde sıcaklık değerlerinin Sabah saatlerinde 2 dereceye bulacağını gece saatlerinde ise 0 dereceye kadar düşeceğini dile getirerek aynı şekilde Marmara kıyılarında ve özellikle Ege kıyılarında da sıcaklık değerlerinin hissedilebilir şekilde düşeceğini dile getirdi. Kar yağışının etkili olacağı Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan vatandaşların dikkatli olması gerektiğini söyleyen Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle araç sahibi vatandaşların böyle havalarda kar lastiği tercih etmeleri konusunda da uyarılarda bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiler neticesinde bu haftalık hava durumu yukarıda bahsettiğimiz gibi olacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.