Hava Durumu

Okullar Haftada 4 Güne mi İnecek? Beklenen Açıklama Yapıldı 

Alınan bilgiler neticesinde okulların haftada 4 güne inmesi gündeme gelir iken bu konu hakkında henüz net bir bilgi paylaşımı ise yapılmadı ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 04.01.2023 19:26
Haber Güncellenme Tarihi: 04.01.2023 19:25
https://www.yozgatcamlik.com/
Okullar Haftada 4 Güne mi İnecek? Beklenen Açıklama Yapıldı 

Bilindiği üzere Avrupa'da yeni bir sistem başladı ve haftalık 5 gün olunan çalışma günleri 4 güne düşürüldü. Bunun ile birlikte iş günleri için azalmaya giden İngiltere iş alanındaki 4 günlük çalışma uygulamasını denedi ve eğitim öğretimde de böyle bir uygulamaya gidileceğine dair iddialar her ne kadar gündeme gelse de okullar haftada 4 güne inecek mi sorusu henüz cevap bulmadı.
 

Türkiye'de Sistem Değişiyor mu?
 

2020-2021 eğitim öğretim takvimi belli oldu... Okullar 31 Ağustos'ta  açılacak 18 Haziran'da kapanacak - Eğitim Haberleri

Alınan bilgiler neticesinde İngiltere'de iş günlerinin azalması ile birlikte okullarda değişiklik yapılıp yapılmayacağı gündeme gelir iken böyle bir uygulamanın Türkiye'de olup olmayacağı da araştırma söz konusu olur içen birçok kişi okullar haftada 4 güne inecek mi sorusuna cevap arıyor. Hatta alınan bilgiler neticesinde birçok vatandaş 4 günlük çalışma sistemi ve 4 günlük eğitim öğretim sisteminin Türkiye'de de denenmesi gerektiğini ifade ediyor.
Dünyadaki En Yaygın Eğitim Modelleri - EDX Eğitim Dünyası

Eğitim Sisteminde Yenilik
 

Alınan bilgiler neticesinde Dünya üzerinde haftalık çalışma günleri ve eğitim öğretim süresi 5 gün olarak hesaplanır iken İngiltere Yeni yıla giriş yapılmasının ardından çalışma sistemine 4 güne indirerek gündem oldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.