Hava Durumu

Öyle Bir Karar Alındı ki.. Tüm İl ve İlçelerde Hizmete Girecek!

Alınan bilgiler neticesinde hacizli malların elektronik ortamda açık arttırma ile satılabilmesine olanak sağlayan yeni uygulama 2 Ocak tarihinden itibaren tüm il ve ilçelerde hizmete girecek ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 02.01.2023 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.01.2023 13:58
https://www.yozgatcamlik.com/
Öyle Bir Karar Alındı ki.. Tüm İl ve İlçelerde Hizmete Girecek!

Yapılan araştırmalar neticesinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde 24 Kasım 2021 tarihinde kabul edilerek yasalaşan ve bunun ile birlikte kanun değişikliği ile icra iflas kanununa hacizli malın ulusal yargı ağı bilişim sistemine entegre elektronik satış portalında açık arttırma ile satılmasına yönelik hüküm eklendi. Bunun ardından bu konu hakkında da açıklamalar peş peşe yapıldı.
Hacizli mallar elektronik ortamda satılacak -

Pilot Uygulama Başlatılmıştı 
 

Alınan bilgiler neticesinde İcra ve İflas Kanunu uyarınca elektronik ortamda yapılacak satıcı işlerin usulü hakkında Yönetmenlik Adalet Bakanlığı tarafından 8 Mart 2022 tarihinde yürürlüğe girdi ve böylece 15 Mart 2022 tarihinde ise Ankara Batı İcra Dairesinde pilot uygulama olarak başlatıldı.
 

Yeni Düzenleme Gündemde
Hacizli mallar elektronik ortamda açık artırmayla satılacak

Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde 14 adliyede hacizli malların elektronik ortamda satışı uygulamasına geçiş yapılırken 2 Ocak 2023 Tarihi itibari ile bu uygulama tüm il ve ilçelerdeki adliyelerde uygulanmaya başlanacağına dair açıklamalar da peş peşe yapılırken bu uygulama satışlar hakkında elektronik ortamda satışı da daha mümkün hale getirecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.