Hava Durumu

Randevuda yeni dönem Yozgat'ta da uygulanmaya başladı

Vatandaşların randevu bulamamaktan artan şikayetleri üzerine Sağlık Bakanlığı yeni uygulamayı devreye soktu. Buna göre randevusuna gitmeyene 15 gün randevu verilmeyecek.

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2022 14:18
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2022 15:23
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Ülkemizde sağlık alanında yapılan yatırımlar tüm dünyanın takdirini toplarken, Şehir Hasteneleri sağlık sistemini başka bir boyuta taşıdı. Ülkemizin ilk şehir hastanesi ünvanını kentimizde yapılan Yozgat Şehir Hastanesi taşırken Ankara da ikinci şehir hastanesine kavuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise randevuda yeni uygulamayı anlattı. Bundan böyle randevusuna gitmeyen hasta aynı bıranşta 15 gün bir daha randevu alamayacak. Yozgat Çamlık TV ekibi Randevu sorununu Ankara’da başkent halkına sordu. İşte Ankara’da sorununu Çamlık Medyaya anlatanlar.
---- 

VATANDAŞ RANDEVU ALABİLİYOR MU?

İbrahim Halil Aklı: Hastanelerle hiç işim olmadı. Şimdiye kadar hiçbir zaman hastaneye gitmedim, randevuya ihtiyaç duymadım. Sağlığıma dikkat ediyorum. Havaya göre kıyafet giyiyorum.


 
Adem Siver: Sağlık sistemimiz maalesef yeterli değil. Hastanelerden randevu almak çok zor. “Randevu dolu” diyorlar alamıyoruz. Çok zaman denedim randevu almayı başaramadım.
 


Meryem Siver: Hastanelerden randevu bulmakta zorlanıyoruz. Her denememde “tekrar deneyin” uyarısı ile karşılaşıyorum.
 
Ayşe Keçeli: Sağlığa erişim konusunda sorunlarımız var. Randevu alamıyoruz. Sürekli “dolu” deniyor. 
 


İsmail Şekerci: Randevu alamıyoruz. Diğer şehirlere göre daha çok hastane ve doktorun olduğu Ankara’da randevu alamıyoruz. İhtiyaç duyduğumuzda doktora ulaşmamız mümkün olmuyor.
 


Mahmut Keçeci: Çok kalabalık olduğu için randevu alamıyoruz. En erken 1-2 ay sonraya gün veriyorlar. Duyduğuma göre randevu alıp, iptal etmeden gitmeyenler de yoğunluk oluşturuyormuş.
 


Sabahat Keçeci: Şehir hastanesinden alabiliyorum ancak başka hastaneyi tercih edersem alamıyorum.
 


Keramettin Ercan: Sağlık sistemine erişemiyoruz. Şehir hastanesinde ameliyat olmak için 2 ayda bir randevu almayı denedim. Başaramadım. Fıtık ameliyatımızı özel hastanede olmak zorunda kaldım. Randevu alabilen varsa 84 yaşında katarakt ameliyatı bekleyen dostum var, gelsin hemen şimdi ona randevu alsın da görelim.
 


Tayyip Köksaldı: Ben 182’den randevumu rahatlıkla alabiliyorum. Muayenemi ve tedavimi oluyorum. Herhangi bir sorun yaşamıyorum.
 


Murat Dere: Ben hastanelerden rahatlıkla randevumu alıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Hatta oğlum için 2 gün önce randevumu aldım, şimdi de randevum olduğu için hastaneye gidiyorum.
 


Ahmet Lokman Dere: Ben randevumu alıyorum. 2 Gün önce randevu aldım, bugün için gün verildi. Devletimiz sağ olsun hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

Muhammet El Recep: Ben telefonla randevumu alıyorum. Kolay kolay alıyorum Allah’a şükür. Hastaneye gidiyorum muayene oluyorum. Doktorlar iyi bakıyor. Hiçbir sıkıntı yok.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.