Hava Durumu

Sömestr Yarıyıl Tatili Ne Zaman Başlıyor? Gözler Milli Eğitim Bakanlığına Çevrildi..

Yarıyıl tatili için geri sayım başlar iken birçok kişi yarı yıl tatilinin ne zaman başladığını ve hangi tarihler arasında yarıyıl tatilinin yapıldığını merak eder iken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Alınan bilgiler neticesinde yarıyıl tatili için geri sayım başladı. Şimdi ise gözler yarıyıl tatilinin ne zaman başlayacağına çevrildi ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2022 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2022 00:45
https://www.yozgatcamlik.com/
Sömestr Yarıyıl Tatili Ne Zaman Başlıyor? Gözler Milli Eğitim Bakanlığına Çevrildi..

Bilindiği üzere ara tatilin sona ermesinin ardından birçok öğrenci 15 tatil yani sömestr yarıyıl tatilinin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Bunun ile birlikte yarıyıl tatili için tatil planı yapan birçok öğrenci aynı zamanda sınav heyecanında bir arada yaşayarak yakında karne alacak. Bunun ile birlikte birçok öğrenci yarıyıl tatiline ne zaman gireceklerini merak ederken Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 eğitim öğretim yılı hakkında detaylı araştırmada gündeme geldi.

Ara Tatil İçin Geri Sayım Başladı Yarıyıl tatili sömestr 21 güne uzatılacak mı? 15 tatil uzayacak mı? MEB'den  son dakika açıklama! 2022 2. dönem başlama tarihi... - Takvim


Ara tatilin sona ermesinin ardından alınan bilgiler neticesinde birçok öğrenci özellikle yarıyıl tatilinin hangi tarihler arasında başlayacağını merak ediyor. Tatil planı yapan öğrenci ve veliler 15 tatil tarihlerini araştırmaya başlarken 15 tatil ne zaman sorusuna da yanıt aramaya devam ediyor. Peki ama 15 tatili yani sömestr tatili ne zaman yapılacak birçok vatandaş bu soruya cevap ararken bu konu hakkında da net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı alınan bilgiler neticesinde 2022-2023 yılı eğitim öğretim yılı hakkında detaylı bir bilgi paylaşımı yaptı. Bu takvimin yayınlanmasının ardından birçok öğrenci ve velinin gözleri ve 15 tatili anneye sömestr tatiline çevrildi. Öğrenciler ile birlikte bir hayli heyecanlı olan veliler ise tatilin ne zaman yapılacağını merak eder iken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı yapıldı. Öğrenciler 20 Ocak 2023 Cuma günü karnelerini aldıktan sonra 15 gün yarıyıl tatiline yani sömestr tatiline başlayacak. Bunu niye Birlikte yapılan araştırmalar neticesinde 6 Şubat tarihinde ise yeni bir dönem başlayacak.

Yani 6 Şubat Pazartesi günü öğrenciler tekrardan okullarına geri dönecek. İkinci ara tatil ise 17-20 Nisan 2023'te yapılacağı belli olur iken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir açıklama daha yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 eğitim öğretim yılı takvimini paylaşırken okulların ne zaman kapanacağına dair bilgi paylaşımını da yaptı. ikinci dönem, 06 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 16 Haziran 2023 Cuma günü sona erecek. Yani okullar 16 Haziran 2023 Cuma günü yaz tatiline girmiş olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2022-2023 tatil takvimi paylaşıldı. Bizler de bu haberimizde 2022-2023 tatillerinin hangi tarihte olacağını sizler ile paylaştık iyi okumalar dileriz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.