Hava Durumu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması gerçekleştirildi

TESKOMB Genel Başkanı hemşehrimiz Abdülkadir Akgül'ün öncülüğünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdeler verdiği TESKOMB Yüz Yüze Türkiye Buluşması Programı yoğun katılımla gerçekleştirildi.  

Haber Giriş Tarihi: 12.01.2023 06:14
Haber Güncellenme Tarihi: 11.01.2023 17:10
https://www.yozgatcamlik.com/
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması gerçekleştirildi

TESKOMB Genel Başkanı hemşehrimiz Abdülkadir Akgül'ün öncülüğünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdeler verdiği TESKOMB Yüz Yüze Türkiye Buluşması Programı yoğun katılımla gerçekleştirildi.  ATO’da düzenlenen Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi ve kooperatiflerin sayısının 932’e çıkartarak hizmet ağını genişlettiklerini belirtti.

BİRLİKTE ÜRETECEK VE KAZANACAĞIZ

Geçen yıl esnafın kooperatifler vasıtasıyla kullandığı kredi bakiyesinin 123,2 milyar lirayı bulduğunun bilgisini veren Erdoğan, “Bununda 90,5 milyar lirası faizle indirimli kredilerdir. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin bir ayağını da ilk iş yerim projesi oluşturmaktadır. Özellikle genç girişimcilerimizi ilk iş yerim projesiyle uygun şartlarda iş yeri sahibi yapıyoruz. Aynı şekilde 1 milyon alt yapılı arsa kampanyasından aynı zamanda esnaflarımızın yararlanacağını düşünüyoruz. Birlikte üreterek birlikte çalışarak ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar bize durmak dinlenmek yok” diye konuştu.

MÜJDELER VERİLDİ

TESKOMB Genel Başkanı hemşehrimiz Abdülkadir Akgül Cumhurbaşkanı ;Recep Tayyip Erdoğan’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “ Yüz yüze esnaf buluşmasında esnaf sanatkarımıza destek olarak ; Kredi kefalet kooperatifleri risk gurubu gözetmeksizin üst limiti Haziran ayının sonuna kadar 500 bin TL olarak güncellenmiştir. Esnafımızın kullandıkları paraf esnaf ve troy kredi kartı limiti ham madde alımında 150 bin TL olarak güncellenmiştir. Kredi faiz oranımız yüzde 7,5 olarak devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.