Hava Durumu

Türkiye'nin Barut Fabrikası Çorumlu İşadamından. Açılış tarihini açıkladı

Alınan bilgiler neticesinde Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı açıklamalarda bulundu. Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı'dan alınan bilgiler neticesinde Sungurlu Organize Sanayi bölgesinde yapılan barut fabrikasının 13 Mayıs tarihinde açılacağı açıklandı. Ve işte haberin tüm detayları..

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2022 19:45
Haber Güncellenme Tarihi: 26.12.2022 19:45
https://www.yozgatcamlik.com/
Türkiye'nin Barut Fabrikası Çorumlu İşadamından. Açılış tarihini açıkladı

Alınan bilgiler neticesinde Çorum'un Sungurlu ilçesinde Barut fabrikasının yapımı devam ediliyor.  Bunun ile birlikte Çorum'un Sungurlu ilçesinde yapılan Barut fabrikasının ne zaman açılacağı merak söz konusu olur içen bu konu hakkında da net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Alınan bilgiler neticesinde Çorum'un Sungurlu ilçesinde açılacak olan Barut fabrikasına ilişkin detaylar da belli oldu. Birçok vatandaş Barut fabrikasının ne zaman açılacağını merak eder iken çalışmaların hız kesmeden sürdüğü de belirlendi. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde bilindiği üzere Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı Barut fabrikası hakkında açıklamalarda bulundu.

Sungurlu'ya üç fabrika kuruyor! « ÇORUM TİME

Ahmet Ahlatçı Barut fabrikasının ne zaman açılacağını ilişkin detaylı bilgi paylaşımında bulunarak resmen tarih verdi. Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı savunma sanayisinin yıllık kapasitesinin 1500 ton olan Barut fabrikası yaptıklarını ifade etti. Açıklamalarına devam eden Ahmet Ahlatcı aynı zamanda Barut fabrikasının Çorum'un Sungurlu ilçesinde 13 Mayıs tarihinde açılacağını ifade ederek 2023 yılını işaret etti. Bunun dışında 13 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın buraya gelerek temelini attığını 13 Mayıs'ta da barutu üretip hem Türkiye'nin ihtiyacını karşılayacaklarını aynı zamanda da dünyaya ihraç edeceklerini ifade etti. Üretimin ihracat olduğunu ifade eden Ahmet Ahlatcı son iki yıldır sektörde ihracat lideri olduğunu dile getirerek geçen yılda dünyaya işlem hacmi bakımından ilk ona girdiklerini ihracatın çok önemli bir nokta olduğunu ve ihracat yapılınca ülke olarak zenginleştiklerini de dile getirdi. Böylece Ahmet Ahlatcı tarafından yapılan açıklamalar neticesinde Barut fabrikasının ne zaman açılacağını ilişkin bilgi paylaşımı da gündeme gelmiş oldu. Şimdi ise gözler 13 Mayıs tarihine yani Barut fabrikasının açılacağı güne çevrildi.

Ahmet Ahlatçı Kimdir?

 

Kefalet Kooperatifi eski Başkanı olan Hüseyin ve Fevziye Ahlatcı'nın çocuğu olan Ahmet Ahlatcı Çorum da dünyaya gelmiştir. Okul hayatında başarılı bir öğrenci olan Ahmet Ahlatcı eğitimini tamamladıktan sonra Ahlatcı Holding'de iş başı yaptı. İş adamı olan Ahmet Ahlatcı Çorum'da yapılan AVM inşaatında da görevliydi. Değerli olan metalleri işleyip yurt dışına satan Ahmet Ahlatcı Türkiye'nin ekonomisi açısından katkı da bulundu.

Ahlatcı Holding kuyumculuk ile adım atarken 6 sektör gösteren bir Holding haline geldi. Şuan da 34 şirkete sahip. Verdiği hizmetler ise altın, döviz, enerji, gayrimenkul, otomotiv, finans.

Ahmet Ahlatcı'nın sahip olduğu firmalar;

Ahlatcı Metal Rafineri

Ahlatcı Kuyumculuk

Ahlatcı Otomotiv

AHL Enerhi

AHL Park

Çorum Gaz

Kar Gaz

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.