Hava Durumu

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse'nin eşi Nagehan Köse, kadın gazetecilerle buluştu

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagehan Köse Yozgat’ta görev yapan Kadın Gazeteciler ile bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2022 06:30
Haber Güncellenme Tarihi: 30.12.2022 13:14
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagehan Köse Yozgat’ta görev yapan Kadın Gazeteciler ile bir araya geldi.

Hayri İnal Konağı’nda gerçekleşen programa Köse’nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman’ın eşi Nuray Tanışman, Belediye Meclis üyeleri Muazzez Binici, Sermin Eroğlu da katıldı. Kadın Gazeteciler ile Yozgat’ın meşhur Arabaşısını içerek sohbet etti.

KADINLAR HER YERDE

Kadınların çalışma hayatındaki öneminden, değerinden bahseden Köse, gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yaptı. Köse, kadın gazetecilerin de Yozgat’ta önemli bir orana sahip olduğunu belirterek, “Gazetecilik mesleği haber alma, gerçek haberi yansıtma açısından önem taşıyor. Bu anlamda kıymetli kadın gazeteciler de kamu adına haberleri gerçek, tarafsız, araştırma yaparak ve doğru bir şekilde kamuoyunu aydınlatmak için çalışıyor. Bu görevi yerine getirirken de zaman kavramı gözetmeksizin  gayretle mesleklerinin gereğini yerine getiriyor” dedi.

ÖNEMLİ BİR GÖREV

Gazetecilik mesleğinin önemine işaret eden Köse, “Bir süreç sonunda elde edilen bilginin habere dönüştürülmesi ve kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinmiş̧ tarafsız, özgür ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal gelişmenin sağlanmasında önemli bir rolü vardır. Bu noktada kadın gazetecilerin her alanda olduğu gibi gazetecilik mesleğinde de başarılı işlere imza atacağına inancımız tamdır’’ şeklinde konuştu.

YOZGAT’I KONUŞTULAR

Köse, gazetecilerin memlekette gerçekleşen olaylara, eksikliklere ve taleplere hakim olduğunu anımsatarak, kadın gazetecilerin bu konudaki görüşlerini de aldı. Gazetecilerin özellikle sosyal yaşam noktasında belediyenin yapabilecekleri noktasında fikirlerine de başvuran Köse, notlar alarak ilerleyen süreçte tekrar bir araya geleceklerini ifade etti.

KEYİFLİ BİR AKŞAM

Programda Yozgat’ın yöresel lezzeti arabaşı ile kavurga da ikram edilirken, Köse kadın gazetecilere günün anısına küçük birer hediye de takdim etti. Program hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi. Eda DEMİREL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.