Hava Durumu

Yozgat Belediye Meclisi toplandı 

Yozgat Belediye Meclisi Belediye Başkanı Celal Köse başkanlığında toplandı

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2022 06:18
Haber Güncellenme Tarihi: 04.11.2022 12:19
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat Belediye Meclisi toplandı 

Kentte çalışmaların çok yönlü devam ettiğini dile getiren Köse, “Yozgat Belediyesi ve meclisimiz olarak pek çok projelere imza attık. En son yaptığımız karşılıklı feshederek yaptığımız gençlik ve spor merkezi ikmal işimiz belediyemizin yanında olan bir binamızdı. Şu anda oranında ihalesini yaptık. Sözleşme bedelimiz 40 milyon 199 bin olarak yeniden güncellendi ve iş devam ediyor” dedi. 
YAKINDA BAŞLAYACAK 
Yozgat Şehir Hastanesi yanında başlayacak olan hasta yakını konuk evinin yakında başlayacağını anlatan Köse, şunları kaydetti; “Hasta yakını ve konuk evi olarak başladığımız ve adını şefkat evi olarak değiştirdiğimiz şehir hastanemizin yanı başında hasta yakınlarının konaklayacağı yerin ihalesini yaptık. 36 milyon 666 bin 666 TL’ye yer teslimini yaptık ve yakında başlayacak.”


İHALE YAPILDI
“Spor vadisi ikinci etap yapım işinin ihalesini yaptık. 31 milyon 866 bin 666 TL bir maliyette yapıldı. Orası 6-7 yıldır hiç çivi çakılmayan bir yerdi” diyen Köse, açıklamasının devamında, “İl özel idaremiz tarafından Yozgat belediyemize devri yapıldı. Bizde orada piknik alanlarının olduğu yerde AVM, mescit, lavabo, piknik alanlarının projesinin yeniden tadilatını yaparak ihalesini yaptık. 8 Kasım’da yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Modern kesimhanemiz bitme aşamasına geldi. Yakın zamanda da inşallah oranın el birliği ile yaparız. Ora 4 milyon 299 bin TL’lik bir işti.  Yozgat’ta modern bir kesimhanemiz yoktu. Dışarıda kesilip vatandaşın hizmetine sunuluyordu. Biz bunu kontrol altına alıp sağlıklı bir şekilde veteriner kontrolünde evlerimize etlerimizi göndermemiz lazım dedik. Belediyemiz ve meclis üyelerimizle birlikte bu projeye imza altına aldık. Yakın zamanda onunda açılışını yapacağız. 


Bisiklet yolu yapım işi şu anda bitti. Bizim park bahçe müdürlüğü çevre düzenlemesi yapıyor.
Alt yapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımızla birlikte devam ediyorlar. Bir taraftan alt yapı çalışmaları devam ederken bir taraftan da üst yapı çalışmalarımız devam ediyor. Büyük cami yan tarafındaki yolumuzu açtık. Sungurlu caddesindeki eski köprübaşı yerine kadar yeni düzenleme yapıyoruz. Bittiği zamanda asfaltı, kaldırımı, ışıklandırması ile örnek bir cadde olacak” ifadelerine yer verdi.


GÜNDEME GEÇİLDİ 
Yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. 
Gündemin birinci ve ikinci maddesi olan 20223 yılı bütçesinin görüşmesi ve gelir tarifesinin görüşülmesi maddesi komisyona havalesi oy birliği ile kabul edildi. Üçüncü gündem maddesinde ise Etüt Proje Müdürlüğü’nde bulunan 16 milyon 900 bin liralık ödeneğin birimlere aktarılması oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 4 ve 5’nci maddesinde ise Hızlı tren ve yeni yapılan TOKİ’nin otobüs hattının belirlenmesi ve ticari taksi yönetmeliğinin yeniden belirlenmesi maddesi görüşüldü.
Yapılan görüşmede iki madde Alper Hökelekli, Fahri Bulut ve Hasan Yarar’ın bulunduğu komisyona havale edildi. 
Altıncı gündem maddesinde ise belediye projelerinin yapı kullanım harcından muaf tutulması maddesi oy birliği ile ret edildi.
YBK inşaat temizlik şirketinin sermaye artırımı maddesinde ile 13 milyon olan sermayenin 26 milyona çıkarılması oy birliği ile kabul edildi. 
Kentsel alt yapı projeleri KDV ödemesinin kullanılmak üzere kredi çekilmesinin görüşülmesi maddesi belediye meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. 
Gündemin son maddesinde ise imar tadilatlarının görüşülmesi ile toplantı sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.