Hava Durumu

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ, Orakaf’23 Fuarı İçin Ziyaretlerde Bulundu

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, “Yetenek Her Yerde” temasıyla 2019 yılında başlatılan bölgesel kariyer fuarları kapsamı devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 12.01.2023 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 12.01.2023 10:20
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ, Orakaf’23 Fuarı İçin Ziyaretlerde Bulundu

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, “Yetenek Her Yerde” temasıyla 2019 yılında başlatılan bölgesel kariyer fuarları kapsamı devam ediyor.

Orta Anadolu Bölgesi’nin en büyük kariyer fuarı olan ORAKAF’23, Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde ve Yozgat Bozok Üniversitesinin de aralarında bulunduğu 12 üniversitenin paydaşlığında 6-7 Mart 2023 tarihlerinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Üniversitelerin farklı bölümlerinden öğrenci ve mezunların bir araya geleceği ve çok sayıda farklı sektörden firmaların katılacağı bu fuarda, öğrenciler alanında uzman kişilerle tanışma fırsatı edinerek, firmaların insan kaynakları temsilcileriyle görüşme imkânını yakalayarak işe alım süreçleri hakkında bilgi edinme, staj imkânı, mülakat simülasyonu, atölye, örnek olay çalışmaları, mesleki ve kişisel gelişim söyleşilerine katılma gibi imkânlardan faydalanacak.

Öğrencilerin ve mezunların katılım sağlayabilmeleri için Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin geliştirdiği Yetenek Kapısına üye olmaları, kariyer fuarları bölümünden ORAKAF’23 etkinliğine kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Öğrencilerin ilgili tarihlerde Kayseri’de gerçekleşecek ORAKAF'23 kariyer fuarına ulaşımı kontenjan dâhilinde üniversite imkânları ile sağlanacak.

Binlerce öğrencinin katılımı ile düzenlenecek olan Orta Anadolu Kariyer Fuarı'na katılım sağlanması; öğrenciler, mezunlar ve genel anlamda firmaların tanıtımı ile staj ve iş başvurularının değerlendirilmesi açısından önem teşkil ettiği bildirildi. 6-7 Mart 2023 tarihlerinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuara, 500 firma ve 50.000 öğrenci ve mezun katılımı hedefleniyor.

ORAKAF’23 fuarının hazırlıkları kapsamında Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Valisi Ziya Polat’ı ve Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç’u makamında ziyaret ederek 6-7 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak olan ORA-KAF’23’e davet ederek destek istedi. Ziyarette Rektör Karadağ’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Üniversite Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sevil Zengin de eşlik etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.