Hava Durumu

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar devam ediyor

​​​​​​​Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projeleri aralıksız devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2022 06:27
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2022 06:27
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar devam ediyor

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projeleri aralıksız devam ediyor. KADES, UYUMA, Haydi ile koruyucu ve önleyici polislik noktasında çalışmalar yapan İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile de kreşlerden üniversiteye kadar öğrencilere polislik mesleğini anlatıyor, tanıtıyor, bilgilendiriyor.

Polisin toplumun en değerli öğelerinden bir tanesi olduğunu dile getiren İl Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, “Polis anne, baba, evlat, şehittir. Polis bu toplumun en önemli öğelerinden bir tanesidir. Kreşlerde polisi anlatıyoruz. Minik yavrularımız polisi, ‘öcü’ olarak görmesinler bizlerden korkmasınlar diye. Liselerde ise meslektaş kazanmaya yönelik, mesleği sevdirmek, polisliği anlatmak için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

BİZİ BİZDEN DİNLESİNLER

Emniyet Müdürü Süzgün, Yozgat’ın önemli bir kurumsal hafızaya sahip olduğunu belirterek, “Biz Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü olarak Yozgat’ta iyi işler yaptığımıza inanıyoruz. Bizim amacımız polisten korkmasınlar. Bizi bizden dinlesinler” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ

Emniyet Müdürlüğü’nün her alanda çalışmalara devam edeceğini anlatan Süzgün, “Arkadaşlarımız anaokulundan üniversiteye kadar her aşamada insanlarımıza birebir bizi dinlesinler. Bizi bizden dinlesinler. Bizi bizden öğrensinler. Aynı zamanda bu iletişim üzerinden doğru kaynaklardan beslensinler diye birtakım çalışmalarımız var. Anaokullarımız yavrularımız polislik mesleğini öcü olarak görmesinler. Polis toplumun en değerli öğelerinden bir tanesidir. Polis annedir, babadır, evlattır, şehittir. Bunu birebir polis abilerinden ve ablalarından görsünler diye bir çalışmamız var. Anaokullarında bu çalışmamız bitti. İlk ve ortaokullarda devam ediyor. Liselerdeki çalışmalarımız meslektaş kazanmaya yönelik. Daha çok onlar ergenlik çağını bitirmiş, ayakları yere basan, gelecek ile alakalı planları kuran sevgili gençlerimizi meslektaş olarak kazanmaya yönelik çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımız da bu şekilde devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

BİLGİ VERDİLER

Bu kapsamda Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Polis Memuru Şuayip Koyuncuoğlu ve Polis Memuru Nihal Gözel tarafından kreş öğrencilerine polislik mesleği, kendilerini koruma yöntemleri, trafik kuralları gibi konularda bilgiler verildi.

Tülay Ünlüsoy Kreş ve Gündüz Bakımevinde gerçekleşen, miniklerin de ilgi ile dinlediği programda çocuklar merak ettiklerini polis ağabey ve ablalarına sordu. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Polis Memuru Şuayip Koyuncuoğlu, miniklerin polislik mesleği hakkında doğru bilgi alması için okullarda, kreşlerde bilgilendirme yaptıklarını söyledi.

POLİSİ VE POLİSLİĞİ SEVDİRİYORUZ

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini dile getiren Koyuncuoğlu, “İl Emniyet Müdürümüz Sayın Kenan Şaban Süzgün’ün destekleri ile kreşlerde, anaokullarında ilk okullarda çocuklarımıza polislik konusunda bilgiler veriyoruz. Miniklerin, polisten korkmaması, polise jandarmaya güven duyması için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bugün de kreşimizde miniklerimize trafik kuralları, kendilerine zarar verebilecek kişilere karşı polisten yardım isteyebilmesi, yabancılara güvenmemesi, olası bir kaçırılma veya alıkonulma gibi durumlarda ne yapması gerektiği konularda bilgi verdik. Miniklerimizin soruları ile kendilerine açıklamalar yaptık. Anne ve babaların, okullarda öğretmenlerin elbette ki bu konularda bilgilendirmeler yapıyordur. Bizler de miniklerimizi bilgilendirme amacı ile buradayız” ifadelerine yer verdi.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Tülay Ünlüsoy Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Tülay Ünlüsoy da Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği bu tür etkinlikleri önemsediklerini söyledi. Öğrencilerinin polislik mesleğine olan sevgisinin artması açısından kendileri de çalışmalar yaptıklarını anlatan Ünlüsoy, “Bizler de eğitimlerimizde meslekleri çocuklarımıza tanıtıyoruz. Bu anlamda Kızılay’dan, farklı meslek gruplarından konuklarımızı ağırlıyoruz. Bugün de Emniyet Müdürlüğümüzün kıymetli personellerini, polislerimizi okulumuzda ağırladık. Öğrencilerimiz merak ettiklerini sordu, polislerimiz de çeşitli konularda bilgiler verdi. Kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. Eda DEMİREL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.