Hava Durumu

Yozgat İl Genel Meclisi 2023 yılı Performanslarını görüşüyor

İl Genel Meclisi Kasım ayı üçüncü bileşim toplantısında 2023 yılı performans görüşmeleri başladı.

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2022 06:05
Haber Güncellenme Tarihi: 04.11.2022 12:13
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat İl Genel Meclisi 2023 yılı Performanslarını görüşüyor

Yapılan toplantıda İl Özel İdaresi Kanunu’nun 31’nci maddesinde Vali ilgili olduğu yılbaşından önceki yıllık performans planını hazırlayıp genel meclise sunar hükmü uyarınca, kamu idarelerince hazırlanacak performans programları hakkındaki yönetmeliğin 5 ve 6. Maddeleri gereğince hazırlanan ve encümence yapılan incelemede uygun görülen ve İl Genel Meclisine havale edilen İl Özel İdaresi 2023 yılı performans programı görüşülmeye başladı.

İMAR KENTSEL İYİLEŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ’NE 800 BİN TL ÖDENEK

Performans programının ilk maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan İl Özel İdaresi İmar Kentsel iyileştirme Müdürlüğü performans programı görüşüldü.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu başkanı Mustafa Gezer tarafından okunan raporda, “İl Özel İdaresi İmar Kentsel iyileştirme Müdürlüğü 2023 yılı yatırım programında yurt içinde geçici görev 50 bin TL, ilan giderleri 50 bin TL, Güneş Enerjisi ve santral projesi 600 bin TL, nazım imar planı ile mevzi imar planı 100 bin TL, çevre düzenleme otopark bahçe ve mesire alanları yapılması 100 bin TL, diğer kültür varlığı projesi 100 bin, eğitim eski eser alım projesi 100 bin TL, köy yerleşik alanı yapım projesi 100 bin TL, imar uygulamaları yapım uygulamaları 100 bin TL, ekolojik kazı giderleri 100 bin TL olmak üzere toplam 700 bin 700 TL’dir. Ödeneğin ayrılması ve harcama kalemlerinin açılması projelerin 2023 yılı performans programına dahil edilmesi uygun görülmüştür” dedi.

Yapılan görüşmeler sonrasında İl Özel İdaresi İmar Kentsel iyileştirme Müdürlüğü yatırım programı oy birliği ile kabul edildi.

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ’NE 135 BİN TL ÖDENEK

Gündemin diğer bir maddesinde ise İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü performans programı görüşüldü.

Yozgat İl Genel Meclisi Göletler ve Su Ürünleri Komisyonu tarafından hazırlanan raporu okuyan komisyon başkanı Şuayip Yılmaz, “Yurt içi geçici görevler için 5 bin TL, ilan giderleri 30 bin TL, memurların öğle yemeğine yardım 100 bin TL olmak üzere 135 bin TL olarak belirlenmiştir. Ödeneğin ayrılması ve harcama kalemlerinin açılması projelerinin 2023 yılı performans programına dahil edilmesi ve plan bütçe komisyonunca değerlendirilmesi uygun görüşmüştür” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.