Hava Durumu

Yozgat'ın dünyaya açılan kapısı Çamlık TV sokak röportajları devam ediyor

Yozgat’ta Yaşamaktan Mutlu Musunuz?

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2022 14:32
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2022 14:32
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat'ın dünyaya açılan kapısı Çamlık TV sokak röportajları devam ediyor

Çamlık Medya Ekibi olarak Yozgat’ta sokakta gençlere ‘’Yozgat’ta yaşamaktan mutlu musunuz?’’ sorusunu yönelttik. Gençlerin büyük çoğunluğu Yozgat’ta yaşamaktan mutluyum cevabı verirken bir kısım genç ise küçük bir şehir olmasından kaynaklı aktivitelerin kısıtlı olduğunu dile getirdi.

Abdullah Tuna: Aslen Yozgatlıyım, Yozgat iyi bir şehir, esnafı olsun halkı olsun. Yozgat’ta olmaktan mutluyum yani. Gayet iyi bir yer.

Yusuf Emre Çakmak: Mutluyum evet çünkü küçük şehir, zaman kaybı olmuyor büyük şehirlere göre ben önceden Ankara‘da idim.  Okuldan geliyorum 15 dakika sürüyor. O yüzden zaman kazandığım için mutluyum. Rahat bir şehir.

Alaaddin Çay: Yani Yozgat’ımız güzel bir şehir. Ulaşımı filan kısa ama gezecek yeri yok. Kararsızım yani ortalama. Bir de iklim şartlarımızı görüyorsunuz fazla soğuk bir memleketteyiz o yüzden dolayı mutsuzum yani.

Ali Kemal Koçak: Mutluyum çünkü sessiz sakin, trafik yok. Kendi halinde bir şehir.

Eltrafe Adam: Tabi ki de mutluyum yani çok güzel, havası da güzel yani Yozgat. Biz de artık Yozgatlı olduk.

Ömer Yeşilay: Evet, tabi ki de mutluyum. Şehirden dolayı. Yabancı kimse yok, herkes iç içe. Herkes birbirini biliyor ondan dolayı sıcak samimi bir ortam var o yüzden seviyorum Yozgat’ı.

ÖĞRENCİLER İÇİN PEK UYGUN DEĞİL

Ahmet Kaan Şahin: Mutluyum, güzel bir şehir ama öğrenciler için pek uygun değil. Yapılacak çok fazla aktivite yok.  Sadece kafeye gidebiliyorsun, yüzme havuzu filan var kent parkı var işte onları yapabiliyorsun. Mesela bowling oynayabiliyorsun da. Daha farklı şeyler yok mesela üniversitede okuyorum ben ne bileyim üniversitede tiyatro filan daha gelişmiş kapsamlı şeyleri yok o yüzden biraz memnun değilim. Bir de şehir küçük ondan dolayı yoksa çokta kötü bir şehir değil.

Alptuğ Dolu: Mutluyum, burada üniversite okuduğum için. Yakın arkadaşlarım da hepsi burada o yüzden mutluyum.

Ferdi Karahan: Gayet mutluyum. Memleketimiz. Burada doğduk burada büyüdük, her şeyi burada yaşadık.  Onun için mutluyuz yani.

İÇ ANADOLU’NUN GÖZ BEBEĞİ

Barış Akot: Çok mutluyum. Yozgat inanılmaz bir yer. Gerçekten iç Anadolu’nun göz bebeği. Küçük Ankara diyebiliriz Yozgat için. Ben gayet mutluyum. Saat kulesi var ne bileyim güzel yerleri var. Lise caddesi var çok güzel.  Yeni yapılan stadyumu var çok iyi. İnsanları çok iyi. Çok yardımcı oluyor esnafı burada öğrencilere özellikle. Mutluyuz, Yozgat’ta olmaktan çok mutluyuz.

Enes Karameşe: Gayet mutluyum çünkü istediğim yere hemen 5 dakikada içerisinde ulaşabiliyorum. Yaptığım iş gereği müşterilerimi çok bekletmiyorum. Emlakçılık işiyle uğraştığımız için müşterilerimizin hemen yanına gidebiliyoruz ama büyük şehirde yapsak bu işi müşterilerimizi saatlerce bekletebiliriz. Yani bu konudan Yozgat’tan gayet memnun ve mutluyuz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.