Hava Durumu

Yozgat'ın manevi önderlerinden Şeyhzâde Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi'yi Saygı rahmet ve minnetle...

Yozgat Belediyesi tarafından Şeyhzâde Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi’nin ebediyete intikalinin 21’inci yılında anma programı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 09.01.2023 06:40
Haber Güncellenme Tarihi: 08.01.2023 22:19
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Yozgat Belediyesi tarafından Şeyhzâde Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi’nin ebediyete intikalinin 21’inci yılında anma programı düzenlendi. Programda AŞK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Ali Şakir Ergin tarafından Şeyhzâde Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi’nin hayatından kestiler anlatıldı.

ALİMİN ÖLÜMÜ ALEMİN ÖLÜMÜ GİBİDİR

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Gönül Medeniyetimizin öncülerinden, manevi önderimiz, Şeyhzade Hacı Ahmet Şevki Ergin Hocamızı vefatının 21. Sene-i Devriyesinde AŞK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Ali Şakir Ergin'in katılımı ile gerçekleştirdiğimiz programda dualarla andık. Sayın Dr. Ali Şakir Ergin hocamıza ve programımıza katılan hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

YOZGATLILARA SORDUK

Yozgat’ın manevi önderlerinden, gönül dünyamızın büyük mimarı, ilim ve ahlak abidesi, eşsiz insan Şeyhzâde Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi’nin ebediyete intikalinin 21’inci seneyi devriyesi. Yokluğu toplum hayatında her geçen gün daha derinden hissedilen manevi kıymetlerimizden Şeyhzâde Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi’yi yokluğunun 19’uncu yılında hasretle arıyoruz.

Yozgat’ın manevi değerlerinden olan Şeyhzade Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi’yi, dar-ı bekâya irtihalinin 21’inci yıl dönümünde saygı, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Çamlık Gazetesi ve Çamlık TV olarak vatandaşa “Şeyhzade Hacı Ahmet Efendi denildiğinde duygu dünyanızda oluşanları bizimle paylaşır mısınız?” Diye sorduk. Yozgat manevi önderini saygı, minnet ve rahmetle anıyor..

Şahin Ekici: Yozgat’ımızın maneviyatı, Allah şefaatine nail eylesin. Çok temiz evliya bir adamdı. Allah’ın rahmeti onunla olsun.

Sadık Güven: Çok iyi bir adamdı, şık idi. Allah rahmet eylesin, yattığı yer cennet olsun.

Salih Karakavak: Çok değerli bir insandı, Allah gani gani rahmet eylesin. Gittiği yerler cennet olsun. Ölüm yıl dönümünde, Ahmet Efendi’ye karşı üzüntülüyüz.

Muhammed Burak Çevik: Allah dostu olduğunu düşünüyorum. Ben 7 yaşındayken vefat etti. Küçük olduğum için tabutunu taşımaya gidemedim. O zamanlar televizyon olarak RTV vardı. Canlı yayın olarak verildi oradan izledim. Çok iyi bir insandı, insanlara yardım ederdi. Hatta şey duymuştum. Yozgat'ta memur olarak çalışırmış, hafta sonu çalışmadığı için maaşının o kısmını kimsesizlere bağışlarmış.  Çalışmadığı için haksızlık olmaması için. İnsan hüzünleniyor böyle bir insanın aramızdan ayrılmasına. Zaten Yozgat'ta da birçok kişi Ahmet Efendi’yi anar ve sever.

Pervin Şahingöz: Kendisi hakkında pek bir bilgim yok. Muhterem bir zat olduğu söyleniyor. Hiç tanımadım, yalan söylemeye gerek yok. Gerçekten iyi bir insanmış, keşke bu ülkede herkes bu kadar iyi insan olsa memlekete çevredeki insanlara karşı faydalı olsa daha merhametli olsa güzel olurdu diye düşünüyorum. Allah rahmet eylesin, muhterem hakkında hiç kötü bir şey duymadım.

Murat Arslan: Ahmet Efendi, Yozgat’ımızın ahir insanlarından. Dindar kesimde en sevdiğim, en önde gördüğüm şahsiyetlerden biri. Ölümün 21’inci yıl dönümünde saygıyla rahmetle anıyorum. İyi bir insan, iyi bir Yozgat sever. Allah’ın yarattığı bütün kulları ayrımsız seven insanlardan bir tanesi. Mekânı cennet olsun.

Enes Yeşilyurt: Çok iyi bir insandı. Bilinen sevilen bir insandı. Allah rahmet eylesin.

Alperen Karameşe: Benim çocukluğum türbesinin orada geçti. İlk Kur'an okumayı orada öğrendim. Bizi üzdü keşke şu an aramızda olsaydı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.