Hava Durumu

Yozgat’ın Saraykent İlçesinde Aşevi Projesi Devam Ediyor

Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, Saraykent Kaymakamlığı tarafından 9 ay önce başlatılan aşevi projesi kapsamında 110 adet koyun bağışında bulunulduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2022 14:40
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2022 14:45
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat’ın Saraykent İlçesinde Aşevi Projesi Devam Ediyor

Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, Saraykent Kaymakamlığı tarafından 9 ay önce başlatılan aşevi projesi kapsamında 110 adet koyun bağışında bulunulduğunu söyledi.

Kaymakam Açıkgöz, “Saraykent Kaymakamlığı olarak başlattığımız Sıcak Yemek Projesiyle her gün 200’ün üzerinde haneye üç çeşit sıcak yemek ulaştırıyoruz. Proje kapsamında ilçemizdeki yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ve tek başına yaşayan vatandaşlarımıza, devletimizin sıcaklığı hissettiriliyor. Hayırsever vatandaşlarımızın da sahiplendiği aşevimize, son 9 ayda bağışlanan koyun sayısı 110 adete ulaştı” dedi.

CİDDİ BAĞIŞLAR OLDU

Tek bir vatandaşın dahi, gece yatağa aç girer ise bunun mesuliyetinin şahsımıza ait olduğu düşüncesiyle yola çıktıklarını belirten Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, “Vatandaşımız devletine yük olmak istemiyor. Muhtaç olduğu halde, benden daha muhtaçları var deyip kendisine götürdüğümüz yemeği istemeyenler oluyor. Engelli, yaşlı, bakıma muhtaç ve tek başına yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için çıkan yemeklerin en güzel şekilde çıkması için büyük gayret gösteriyoruz. Bu süreçte, devletimizin ödeneğinin yanında hayırseverlerin de ciddi bağışları oldu”

YEMEKLER KONTROLDEN GEÇİYOR

Açıkgöz, “Bu bağışlar sayesinde yemeklerimizin kalitesi, en üst düzeye ulaştı. Yaşlılarımız için hazırlanan bu yemekleri, her gün birçok kontrolden geçiriyoruz. Düzenli olarak anketler yapıyoruz. Anketlerle memnuniyet durumunu kontrol ederken yeni taleplere göre değişiklikler yapıyoruz. Elhamdülillah çıkan yemekler, bir aşevinde çıkan yemekten çok farklı durumda…

Kaymakamlığımız bünyesindeki aşevimize, ayni ve nakdi bağışta bulunan tüm hayırseverlere, ilçemiz adına, ilçemizin yaşlıları, engellileri ve ihtiyaç sahibi vatandaşları adına teşekkür ediyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu tür projeleri yapmamız için bizleri teşvik eden tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.