Hava Durumu

Yozgat Kanser Hastaları Derneği üyelerini KETEM bilgilendirdi

31 Ekim Göğüs Kanseri Farkındalık ayı dolayısıyla KETEM tarafından farkındalık eğitim program düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 01.11.2022 06:35
Haber Güncellenme Tarihi: 01.11.2022 00:24
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat Kanser Hastaları Derneği üyelerini KETEM bilgilendirdi

Yozgat Kanser Hastaları Moral ve Motivasyon Derneği’nde düzenlenen Programa Yozgat Valisi Ziya Polat’ın eşi Pınar Filiz Polat, Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagehan Köse, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, Dernek gönüllü Avukatı Ayşe Nur Taşdemir, Kadın Dernek başkanları ve üyeler katıldı.

Programın açılışında konuşan Yozgat Kanser Hastaları Moral ve Motivasyon Derneği Başkanı Ayşe Esengin, Dünya Kanser Farkındalık ayı dolayısıyla bir arada olduklarını söyledi.

Esengin, “Rahatsızlığımızdan dolayı bizler zaten bunun farkındayız. Ama bunun herkesin farkında olmasını istiyoruz. Kanser öldürmez geç kalmak öldürür. En ufak bir şeyi tedavi ile atlatacağımız durumları hayatımızla sonlandırmayalım. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

ERKEN TESPİT HER ZAMAN ÖNEMLİ

Yozgat Valisi Ziya Polat’ın eşi Pınar Filiz Polat ise, Meme kanseri farkındalık ile ilgili aktivitelerin yapıldığını söyledi.

Polat, “Kanser hastalarının biz her zaman yanında olduğumuz göstermek için toplu ziyaret edelim istedik. Pandemi dolayısıyla gecikmiş bir ziyaret oldu. Hem desteğimiz hem de farkındalığı artıralım istedik. KETEM’den doktorlarımız da gelerek bilgilendirme çalışmaları yürütüyorlar. KETEM ve hastanelerimiz çok yoğun çalışıyor. İnşallah kimse olmasın olanı da erken teşhis ile yakalayalım. Yaşam ömrü uzun olsun ve hayatı kurtulsun. Çok büyük hasar görmesin” dedi.

Bu farkındalığı KETEM ekipleri ve derneklerle her yere duyuracaklarını belirten Polat, “Bunun için derneklerimiz de çok önemli. Geçtiğimiz günlerde Bozkırın kadınları Derneği’nde de buluştuk. Bayan derneklerimizde bu erken tarama ile ilgili üyelerinden, çevresindekilerden arkadaşlar gönderecekler. Onları da tarayıp inşallah da yoktur. Olanı da erkenden tespit edebiliriz. Herkes ailesinin başında olur” diye konuştu.

Konuşma sonrasında Yozgat Toplum Sağlığı Merkezi doktorları Deniz Seçgin, Pınar Filiz Polat, Betül Seda Çiçekdağ, Adalet Kübra Erkılıç, Fatma Esra Mumcuoğlu tarafından Meme Kanseri Farkındalık kapsamında sık görülen kanserlerin belirtileri nelerdir, bu kanserden korunmak için neler yapmalıyız, Kanser taramaları ve KETEM faaliyetleri nelerdir, Meme muayenesi nasıl yapılır? Konusunda eğitim ve bilgilendirme yaptılar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.