Hava Durumu

Yozgat'ta gençlere sorduk. Cumhurbaşkanı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Ekrem İmamoğlu aday olsun mu?

2023 seçimleri yaklaşırken Cumhurbaşkanı adaylarının kimler olacağı gündem konuları arasında yer aldı.

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2022 17:00
Haber Güncellenme Tarihi: 24.12.2022 09:39
https://www.yozgatcamlik.com/
1

2023 seçimleri yaklaşırken Cumhurbaşkanı adaylarının kimler olacağı gündem konuları arasında yer aldı. Ekrem İmamoğlu’nun adaylığının söz konusu olması ile birlikte bizler de gençlere mikrofon uzattık. Kimi genç aday olması gerektiğini düşünürken kimi ise farklı görüşlerde bulundu.


Hakkı Özkan: Ekrem İmamoğlu’nu tanıyorum.  Bence Cumhurbaşkanı adayı olmamalı.  Şuan ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan devam etmeli ve tekrar aday olmalı.  İmamoğlu deyince aklıma Cumhuriyet Halk Partisi ile olan beraberliği ile Recep Tayyip Erdoğan’a karşı cephe oluşları aklıma geliyor. Hepsi benim için bir başka bir şey aklıma gelmiyor. 


Talha Akgün: Tabi ki Ekrem İmamoğlu’nu tanıyorum.  İmamoğlu denince aklıma ilk memleket geliyor. Tabi ki Cumhurbaşkanı adayı olmalı. Çünkü aralarında en iyi onun olduğunu düşünüyorum. 


Kezban Baygül: Evet, Ekrem İmamoğlu’nu tanıyorum.  Halkı için mücadele eden bir belediye başkanı.  Bence Cumhurbaşkanı adayı olmalı. En çok hak eden birisi. Ülke ekonomisinin seviyesini çok ileri taşıyacağını düşünüyorum.  Ülkemiz için çok şey yapacağı hakkında bir fikrim var. Öğrencilere ve gençlere destek olacağı hakkında temennim var. 


Meryem Kılıç: Kendisini tanımıyorum. Objektif bir yorumda bulunamayacağım. Kim hak ediyorsa onun Cumhurbaşkanı olmasını isterim.


Hamide Nur Bezel: Kendisini tanımıyorum. Tanımadığım içinde yorum yapmam pek uygun olmaz. 


İlyas Sefa Karadavut:
Evet, tanıyorum. Kesinlikle Cumhurbaşkanı adayı olmalı. Başka bir aday göremiyorum. Çok iyi şeyler yapacağını düşünüyorum. 20 yıldır yaşayamadığımız şeyleri yaşayacağımızı düşünüyorum. İmamoğlu denince aklıma ilk gelen şey Cumhurbaşkanı vasfı olması. 


Zınar Ersöz: Tabi ki tanıyorum. İstanbul Belediye Başkanını kim tanımaz.  Bence Cumhurbaşkanı adayı olmalı. Bizlere farklı farklı yenilikler getireceğini düşünüyorum. Belediye Başkanı olduğunu için belki otobüs fiyatlarını düşürebilir. Çünkü öğrenci olarak zorluk çekebiliyoruz. 


Hasan Ağav: Ben Azerbaycan’dan geliyorum. Türkiye siyaseti konusunda pek bir fikrim yok. Sosyal medya mecrasında projelerini gördüm, oradan tanıyorum ama çok fazla tanımıyorum. Tanıdığım kadarıyla bence olabilir. Ama tabi ki herkesin ona oy vermesi gerekiyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.