Hava Durumu

Yozgat'ta hafta sonu EYT yoğunluğu.. Vatandaş SGK'ya koştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) merkezlerinin cumartesi açık olduğunu açıklamasıyla, emeklilikte yaşa takılan vatandaşların (EYT) emeklilik işlemleri, yılın son gününde de devam etti.

Haber Giriş Tarihi: 01.01.2023 12:12
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.2023 14:03
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) merkezlerinin cumartesi açık olduğunu açıklamasıyla, emeklilikte yaşa takılan vatandaşların (EYT) emeklilik işlemleri, yılın son gününde de devam etti. Askerlik ve doğum borçlanması işlemlerini bir an önce tamamlamak isteyenler Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünde işlem yaptırmak için bekledi. Çamlık Medya olarak emeklilik heyecanı yaşayanlara mikrofon uzattık..

Ali Kavak: Valla bu güzel bir fırsat oldu. Yapanlardan gerçekleştirenlerden Allah razı olsun. Emeklilik bekliyorduk hakkımızı aldık. Bakalım İnşallah nasip olursa. Allah’ım ağız tadıyla yemesi nasip etsin cümlemize. EYT kapsamındaydık, esnaflıktan yaş bekliyorduk.

İlyas Güler: Yozgat Yeniden Refah Partisi Siyasi İşler Başkanıyım. Öncelikle yapılanlar için teşekkür ediyorum. Allah razı olsun EYT getirdiği için. Ama böyle değil de daha farklı yapılsaydı daha iyi olurdu. Şöyle söyleyeyim onu da Muhammed Fatih Erbakan’ın da söylediği gibi yapılan işe motor, kötü yapılan işe de fren oluyoruz. Şunu söylemek istiyorum, bugün kamu kuruluşlarında çalışan günü dolmuş insanları çıkartıp yerine işsizleri almış olsaydı daha güzel olurdu.  Zaten şuan Eyt’den emekli olacak şahısların çoğu askeri ücret ile çalışanlar.

Satı Güler: Yeniden Refah Partisi Yozgat Kadın Kolları İl Başkanıyım. Bu projenin getirilmesi gerçekten çok güzel oldu. Hani biz diyoruz ki kendi partimiz adına biz yapacağız demiyoruz kim iyisini yaparsa biz onun arkasındayız, biz onu destekliyoruz. Biz onu takdir ediyoruz diyoruz. Benim 1999 yılında bir iş girişim oldu 7 yıllık. Bu yasadan İnşallah bende faydalanacağım. Cumhurbaşkanının kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah 2000 yılından sonrada arkadaşlara aynı hak tanınır.

Erdoğan Atabey: Çok bekledik. Hakkımız yenildi şimdiye kadar. İnşallah düzelecek. Yani bunu Cumhurbaşkanımızdan daha önce bekliyorduk lakin şimdi gecikmeli oldu. Hayırlısı böyleymiş. Vatana millete hayırlı olsun, teşekkür ediyorum.

Musa Amaç: EYT’den yararlanmak istiyorum bu yüzden buraya yararlanmak için geldim. 1994’te girişim vardı sigortaya. 2010’dan BAĞ-KUR’um var. Cumhurbaşkanımız böyle bir açıklama yaptı. Çok memnun olduk biz de bu açıklamadan. Şimdilik bekliyoruz bakalım. Hafta sonu açık dediler biz de işteydik hemen geldik konuşmaya.

Tahir Koçyiğit: Şefaatli’den geliyoruz 2 arkadaş geldik. EYT için. Yılbaşından sonraya kalmamak için, hafta sonu kimsede olmaz diye geldik. Eyt’den çok memnunuz.

Zeynel Önsoy: Yurt dışında abim var onun işlerini takip etmek için geldim. Zaten genelde de memnunuz Eyt’den çıktığı için. Abim yetkiyi bana verdi ben onun işlerini yapıyorum.

Bilal Akbulut: Yerköy’den geldim. Eyt’den faydalanmak için geldim. Askerliği geri çektirmeye geldim. Hafta sonu tatildi bizim burada açık olunca geldik. Bir koşturma içerisindeyiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.