Hava Durumu

Yozgat'ta Kadın vekil olsun!

Türkiye’de sadece 16 İl’de yok. Türkiye’de kadınlar seçme ve seçilme hakkına birçok ülkeden daha önce, 5 Aralık 1934 tarihinde çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2022 08:28
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2022 08:28
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat'ta Kadın vekil olsun!

1935 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 17 kadın milletvekili girdi. Ancak aradan geçen zaman içerisinde Türkiye’de kadın vekil çıkarmayan 16 ilden bir tanesi de Yozgat.

Yozgat Çamlık Medya olarak sokakta vatandaşlara “Türkiye’de kadın vekil çıkarmayan 16 ilden bir tanesi de Yozgat. Sizce yeni dönemde Yozgat’tan bir kadın vekil adayı olmalı mı?” diye sorduk.

Vatandaşların cevaplarını sizler için paylaşıyoruz!

Nasibe Murat: Bence olmalı. Kadınlarda herkesi temsil etmeli. Bizim adımıza temsil etmeli. Tansu Çiller mesela başbakan olmuştu. Gayette güzel yönetti. Ben isterim. Kadın milletvekili neden olmasın ki.

Rafet Eraslan: Çıkarsa güzel olur. Eşitlik varsa çıkar neden olmasın. Çıkmasını isterim.

Necati Acar: Bence kadın vekil olmalı. Kadınlar daha vicdanlı olur. Onlarda ana duygusu var. O yüzden çıkmasını isterim.

İbrahim Kulakçı: Çıksın tabi. Yozgat’ta çıkmasını isterim. 

Ali Acer: Her yerde kadın olmalı. Kadının olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. O yüzden bu dönem kadın vekil olmasını isterim.

Taner Zararsız: Yozgat’ta kesinlikle bu dönem kadın vekil olmalı. Yozgat’ta ebir tane kadın vekil olursa güzel olur.

İlyas Doğan: İnşallah bundan sonra kadın milletvekili de bizden çıksın. Neden çıkmıyor? Yozgat’ın ve Yozgat’ta ki bayanların neyi eksik. O yüzden çıkmasını isterim.

Ahmet Koca: Olmalı kesinlikle. Kadınlar iletişimi daha kolay sağlıyorlar. Kesinlikle ilimizden bir tane kadın milletvekili çıkmasını isterim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.