Hava Durumu

Yozgat Üstündağ Ticaret Sahibi Bülent Üstündağ; Esnafın cenazesi, düğünü olmaz

Çamlık Gazetesi esnaf köşesinin konuğu 48 yaşındaki Üstündağ Ticaret Sahibi Bülent Üstündağ oldu. 30 yıldır esnaf olduğunu belirten Bülent Üstündağ’a mesleğinin geçmişten günümüze yaşadığı değişimleri sorduk.

Haber Giriş Tarihi: 06.12.2022 06:08
Haber Güncellenme Tarihi: 06.12.2022 09:05
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Çamlık Gazetesi esnaf köşesinin konuğu 48 yaşındaki Üstündağ Ticaret Sahibi Bülent Üstündağ oldu. 30 yıldır esnaf olduğunu belirten Bülent Üstündağ’a mesleğinin geçmişten günümüze yaşadığı değişimleri sorduk.

30 YILLIK ESNAFIM

Üstündağ Ticaret Sahibi Bülent Üstündağ, esnaflıkta 30 yılını doldurduğunu söyledi.

DEDE MESLEĞİNİ DEVAM ETTİRİYORUM

Çıraklık dönemi ile başladığını belirten Üstündağ, “Çıraklık dönemini ilkokuldan bu tarafa bu işin içerisindeyim. Dede ve dayı mesleği. Küçüklükten bu tarafa çalışıyorum” dedi.

HIRDAVAT İŞİ İLE UĞRAŞIYORUM

Üstündağ, “İşyerimizde narbul, hırdavat, boya, soba, inşaat malzemeleri gibi ürünleri müşterimizin hizmetine sunuyoruz” dedi.

ESNAFLIK HAKETTİĞİ YERDE DEĞİL

Esnaflığın hak ettiği yerde olmadığını belirten Üstündağ Ticaret Sahibi Bülent Üstündağ, “Esnaflık tam hak ettiği yerde değil. Bir değişime ve dönüşüme ihtiyacı var. Öncelikle kafanın değişmesi lazım. Çoğu müşteri bu yüzden başka illere gidiyor”

MÜŞTERİ HER ZAMAN HAKLI DEĞİLDİR

Üstündağ, “Müşteri her zaman haklı denir ama bazen haklı değildir. Bazen olmadık şeyler teklif ediyorlar. Bizlerin aldığı fiyatın altında fiyat teklif edenler dahi oluyor. Biz de o zaman sıkıntıya giriyoruz. Zaten fiyatlarımız makul olduğu için müşterilerimizi kandırmıyoruz” dedi.

ESNAF MADDİ SIKINTI İÇERİSİNDE

Esnafın sıkıntılarının olduğunu ifade eden Üstündağ, “Esnaf maddi olarak sıkıntılar yaşıyor. Bu her esnafta var. Yozgat’ın potansiyeli düşük olduğu için maddi ve manevi sıkıntı içerisinde oluyor”

BEN YİNE ESNAF OLMAK İSTERDİM

Üstündağ Ticaret Sahibi Bülent Üstündağ, “Ben her zaman esnaf olmak yine isterim ama devlet memurluğu ve işçilik bizlere göre daha rahat. Bizim tatilimiz, hafta sonu, cenazemiz ve düğünümüz yok. Bu tür yönlerden de bizlere sıkıntı oluyor. İstediğimiz gibi dinlenemiyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.