Hava Durumu

Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında kış tedbirleri toplantısı yapıldı

Yozgat Valiliği’nde Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında paydaş kurumların ve ilçe kaymakamlarının katılımı ile kış tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2022 06:32
Haber Güncellenme Tarihi: 01.12.2022 06:32
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında kış tedbirleri toplantısı yapıldı

Yozgat Valiliği’nde düzenlenen kış tedbirleri toplantısında konuşan Yozgat Valisi Ziya Polat, bereketli bir kış beklediklerini belirterek, “Geçtiğimiz yıl kış bereketi ile geldi. Kışın yağan kar yazın bize tarlada bol ürün, barajlarda bol su olarak döndü. Bu yıl da bereketli bir kış bekliyoruz. Yeter ki yağsın biz sahada temizlemeye hazırız” dedi.

TEDBİRLERİ ANLATTILAR

Yozgat Valiliği’nde Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında paydaş kurumların ve ilçe kaymakamlarının katılımı ile kış tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz, Karayolları 6. Bölge Müdürü Abdulvahap Coşkun ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz kurumlarının kış tedbirleri ile ilgili birer sunum yaptı.

AYRI GÖRMÜYORUZ

Devletin kurumlarının koordinasyon içerisinde çalıştığını dile getiren Yozgat Valisi Ziya Polat, “Geçtiğimiz yıl yağan karın bereketini bu yıl gördük. İnşallah bu sene de bereketli bir kış geçiririz. Devletimizin tüm imkanları milletimizin emrinde. Geçtiğimiz yıl en geç bir buçuk gün içinde tüm yollarımız açıldı. Karla mücadele sadece yol açmakla olmuyor. Yol açacağız enerjiyi de elektriği de açmamız gerekiyor.  Bu anlamda devletin kurumlarını ayrı görmüyoruz ve koordineli bir şekilde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

HEDEF HİZMET ETMEK

Polat, geçen yıl planlı ve programlı bir şekilde çalıştıklarını ve yüzde 98 oranında başarı elde edildiğini anımsatarak, “Hedef milletimize hizmet etmek. Geçtiğimiz yıl planlı programlı çalıştık. Bu yıl da aynı şekilde çalışacağız. Ne olur ne olmaz diye bütün ilçelerimizde araç kiralamayı serbest bıraktık. Afet kriz anında çözülmesi gereken bir olgudur. Vatandaş yolların ne kadar kısa sürede açıldığına bakar. Vatandaşımız bir gün içinde yolların açılmasını istiyor. Biz de bir gün içinde açmak için gayret ediyoruz. Geçen yıl yüzde 98 oranında başarı gösterdik. Bu sene de yeter ki yağsın bereket yağsın diyoruz. Biz çalışmaya hazırız. Biz yolumuzu açarız. Hastamızı da hastaneye yetiştiririz” diye konuştu.

TÜM BAKIMLAR YAPILDI

Araçların tüm bakımlarının yapıldığını da hatırlatan Polat, “Tüm araçlarımızın tüm bakımları yapıldı. Vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Kurum milliyetçiliği yapmayacağız. Vatandaşa hizmet noktasında krizi bir an önce çözmek için çalışacağız. Koordineli bir şekilde çalışacağız. Geçtiğimiz yıl geceleri yollardaydık. Bu sene de can siperane çalışan personellerimizin yanında olacağız. Tüm koordinasyonlarımızı sağladık. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tedbirleri tekrar gözden geçirdik. Geçirmeye devam edeceğiz. Ana yoldaki uygulamalarımız devam edecek. Vatandaşın yol güzergahında kontrollerimiz devam edecek. Geçen sene bereketli geçen kış ayının bu sene de aynı şekilde geçmesini diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

BELEDİYE HAZIR

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz, Yozgat Belediyesi’nin 150 personel, 25 kepçe, 2 greyder, 2 loder, 8 kamyon, 5 kamyonet, 2 mini kepçe, 3 traktör ile kar yağışına hazır olduğunu söyledi. Acil durum eylem planı hazırladıklarını dile getiren Açıkgöz, “Acil durum eylem içerisinde; Belediyemize bağlı tüm mahallelerin yedi ana bölgeye ayrıldığı ve her bölgeye ihtiyacı kadar iş makinesi, kamyon, personel ve araç gereç istihdamı yapılmış olup, her bölge için sorumlu bir kişi görevlendirilmiştir” dedi.

DEVAM EDECEĞİZ

Karayolları 6. bölge Müdürü Abdulvahap Coşkun, Merkez ve Boğazlıyan Şube şefliği olarak hizmet verdiklerini belirterek, “Yozgat Şube Şefliği ve Boğazlıyan Şube Şeflikleri tarafından Kar ve buz mücadele çalışmalarımız 14 teknik ve 205 Sanat sınıfı olmak üzere toplamda 219 personel 70 araç ile 7/24 saat esasına göre yürütmektedir” şeklinde konuştu.

EKİPLERİMİZ TEYAKKUZDA

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, Özel İdare ekiplerinin kış tedbirlerini aldıklarını ve kışa hazır olduklarını söyledi. Yılmaz, Özel İdare’nin, 23 greyder, 15 adet kar küreme kamyonu, 11 adet yükleyici loader, 20 adet beko loader, 2 adet dozer, 1 adet tuz serici, diğer 30 araç ve toplam 101 araç ile 17 ekip 176 personelle kar yağışına hazır olduğunu dile getirdi. Eda DEMİREL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.