Yozgat’ın Ajansı Google'ın Resmi İş Ortağı Oldu

Yozgat'ın ilk ve tek dijital ajansı olarak Bozok Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren Zihinbuzz Dijital Ajans, dijital pazarlama çalışması yürüten ajanslar için işbirliği ve avantajlar sağlayan Google Partners programını başarı ile tamamlayarak Google'ın resmi iş ortağı oldu.

GÜNDEM 02.08.2021, 16:43 eda demirel
Yozgat’ın Ajansı Google'ın Resmi İş Ortağı Oldu

Yozgat'ın ilk ve tek dijital ajansı olarak Bozok Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren Zihinbuzz Dijital Ajans, dijital pazarlama çalışması yürüten ajanslar için işbirliği ve avantajlar sağlayan Google Partners programını başarı ile tamamlayarak Google'ın resmi iş ortağı oldu.

Zihinbuzz, yılların birikimiyle 2014 yılında Yozgat'ta kurulan, 2018 yılından beri Bozok Teknopark'ta faaliyetini sürdüren; web tasarımı, internet reklamcılığı ve elektronik ticaret üzerine uzmanlaşmış, performans odaklı ve alanında uzman ekibiyle hizmet verdiği müşterilerinin dijital dünyada rakipleriyle fark yaratmasını ve bu doğrultuda daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasını hedefleyen yeni nesil bir dijital ajans. 2022 yılı sonuna kadar 5 şehirde şubeleşmeyi hedefleyen ajans, pandemi döneminde önceki yıllara oranla %300 büyüme sağladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan ajans kurucusu Yasin IŞIK; "Google ile başlattığımız iş ortaklığımızla, Google'ın yenilikçi özelliklerini, dijital pazarlama faaliyetlerini daha etkin ve bütüncül bir şekilde yönetmek isteyen şirketlere sunmaya başlıyoruz. Dijital pazarlamada rekabetin en üst seviyelere çıktığı günümüzde, müşterilerimizin dijital dünyadaki varlığını güçlendirmek ve pazar paylarını artırmaya destek olmak için yeni nesil teknolojilerin en iyilerini sunmaya ve hizmet kalitemizi artırmaya devam edeceğiz. Bu iş ortaklığı ajansımıza her açıdan değer kattı. Google Partners programı Zihinbuzz'ın bilinirliğini sağlamlaştırmasına ve yeni müşteriler kazanmasına yardımcı olacak. Teknolojik çözümler sunmayı ve dijital dönüşüme öncülük etmeyi sürdürürken, bilgi birikimimizi dünyanın en büyük kuruluşlarından Google’ın güvencesiyle bir araya getirerek; dijital dünyada var olmak isteyen tüm kurum ve kuruluşlara hizmet vermeye devam ediyoruz.

Zihinbuzz olarak, 15 yılı aşkın teknoloji geçmişine sahip yaklaşık 10 kişilik bir ekip ve sunduğumuz yazılım çözümlerimizle kurumsal firmaların dijitalde büyümelerine öncülük etmekteyiz.

Sertifikalar, eğitim ve stratejik analizler sayesinde, Google İş Ortağı olmak ajansımızın başarısının önemli bir parçası. Google İş Ortağı olarak müşterilerimize en iyi verileri ve çözümleri sunduğumuzu biliyoruz. Google İş Ortağı olmak, işletmemizin büyümesi ve müşterilerimiz için elde ettiğimiz sonuçlar bakımından paha biçilmez bir fırsat oldu. Ekibimizin tamamının Google sertifikası bulunduğundan müşterilerimiz, internetteki varlıklarını en üst seviyeye taşıdığımızdan emin olabilir. Eğitimli ve sertifikalı bir ekiple, Google Partners programı sayesinde edindiğimiz bilgileri kullanarak müşteri hesaplarını optimize edebiliyoruz. Bu da güven oluşturmamıza ve tüm hesaplarımızda sonuç elde etmemize olanak tanıyor. Genel anlamda, Google İş Ortağı olmak müşteri ilişkilerini sağlamlaştırma ve derinleştirme konusunda bize bir rekabet avantajı sağladı." dedi ve ekledi; "Ajansımızın büyümesi, müşterileri çekebilme ve elimizde tutabilme becerimize bağlı. Google Partner rozetimiz, müşterilerimizle güven ilişkisi kurmamıza son derece yardımcı oluyor. Google bize güveniyor. Eğitimlerimiz, analizlerimiz ve hesap performansı raporlarımız sayesinde, müşterilerimiz işletmelerini optimize etme becerimize güveniyor. Biz de kendimize güveniyoruz.

Google Partners programı sayesinde, gelişmiş ürün eğitimlerine, hesap performans raporlarına ve özel etkinliklere erişebiliyoruz. Web sitemizde Google Partner rozetimizi gururla sergiliyoruz. Rozete sahip olmak rakiplerimizin arasından sıyrılmamızı ve çalışanlarımız için standartları yükseltmemizi sağlarken, Google sertifikalarımız müşterilerimizin Google Ads performansını en üst seviyeye çıkarmamıza yardımcı oluyor. Müşterilerimize, işletmelerinin internette başarıya ulaşmasını sağlayacak itibar, güvenilirlik ve beceriye sahip olduğumuzu gösterebiliyoruz. Google Partner rozetine referans verebilmek bize güvenilirlik sağlıyor. Rozet, hem uzman düzeyinde Google Ads ürün bilgisine sahip olduğumuzu hem de gerek mevcut gerekse potansiyel müşterilerimizin dijital pazarlama alanında büyümesine yardımcı olurken özel eğitim, destek ve analizlere erişebildiğimizi doğruluyor."

YENİ DÜNYA DİJİTAL'DE!

Işık; "KOBİ'ler için dijitalleşme bir tercih olmaktan çok zorunluluk haline geldi. Dijitalleşme, rekabet edebilmek ve varlığını sürdürmek isteyen firmalar için hayati önem taşıyor. Firmaların hızla dijitalleşen dünyaya ayak uydurmaları ve rekabet güçlerini artırmaları gerekiyor. Ancak KOBİ'ler dijital çağdaki gelişmelere ayak uydurmakta zorlanıyor. Bazı firmalar değişime karşı çıkarken, bazıları ise teknolojiye ayak uyduramadıkları için yeniliklere kapalı kalıyor. Oysa dijital dönüşüme adapte olup dünyadan kopmamak, yenilikleri takip edip ulusal rekabete hazır olmak gerekmektedir." dedi.

Yeni nesil teknolojilerin, dijital dönüşüm stratejilerini sağlam temeller üzerine oturtan firmalara 2021 yılında rakiplerinin önüne geçme fırsatı sunacağını belirten Yasin IŞIK; "Bu fırsatı kaçırmamak için eldeki kaynağın en iyi şekilde kullanılması gerekiyor. Aslında çoğu firma bu değişimin içinde olup, firmalarını daha da büyütmek istiyor, ama onlar da neye nereden başlayacaklarını bilemiyor. Burada en önemli şey öncelikle KOBİ'lerdeki karar verici kişilerin bunu gerçekten istemesi ve sahiplenmesi, çünkü bu kısa vadeli bir iş değil. Biz, dijital dönüşümün KOBİ’lerin pazarda daha rekabetçi olmasının ve uzun vadeli büyüme için daha iyi konumlandırılmasının anahtarı olduğuna inanıyoruz." diye konuştu.

SÜREKLİ GELİŞİYORUZ

Sektörde fark yaratabilmek adına teknolojik gelişmeleri ve güncel trendleri yakından takip ettiklerini dile getiren IŞIK; "Ajansımız, potansiyel müşteri davranışlarını tahmin etmek için en son trendleri ve bilgileri elde etmemize yardımcı olan Google Partners Academy'nin gelişmiş ürün eğitiminden faydalanıyor. Bu eğitim, ajansımızın müşterilerimize en iyi önerilerde bulunmasına yardımcı olarak bize önemli ölçüde değer katıyor. Güncel ve alakalı web seminerleri, yuvarlak masa toplantıları ve programlar, müşterilerimizin performansını zirveye taşımamıza yardımcı olan bir stratejik avantaj sağlıyor. Arama ağı ve görüntülü reklamcılığın yanı sıra alışveriş reklamları, yeniden pazarlama ve hedefleme, YouTube reklamları, uygulama reklamları alanlarında derin bir bilgiye ve uzmanlığa sahibiz. Dijital pazarlama dünyasında her yeni bir gün, yeni bir güncelleme demektir. Bu yüzden her gün, dijital dünyanın çeşitli alanlarında uzmanlaşmaya ve yeni bir şeyler öğrenmeye devam ediyoruz. Böylelikle geleneksel veya fark yaratanlar olmak üzere tüm olgunluk düzeylerinden birçok şirketin öğrenmesine, gelişmesine ve büyümesine yardımcı oluyoruz. Araştırma, yaratıcılık, medya uzmanlığı ve teknolojiden yararlanarak firmaların dijitalde çığır açıcı sonuçlar elde etmesini sağlıyoruz." dedi.

İLK ETAPTA 5 ŞEHİRDE ŞUBELEŞECEĞİZ

Orta ve uzun vadeli büyüme hedefiyle yola çıktıklarının altını çizen Yasin IŞIK; "Biz 2005 yılından beri profesyonel olarak sektörde faaliyet gösteriyoruz. Ajansımızı 2014 yılında kurduk. Kurulduğumuz günden bu yana, performans medya ve iç pazardan tasarım, yazılım, metin yazarlığı ve web analizine kadar çeşitli uzmanlıkları olan 10 kişilik çalışana sahip bir işletme haline geldik. Türkiye'nin birçok şehrinden ve yurtdışından ağırlıklı olarak kurumsal şirketlerden oluşan yaklaşık 130 müşterimiz var. Zihinbaz olarak telaffuz edilen markamızı, global olabilecek kelime oyunuyla Zihinbuzz olarak belirledik. Vizyonumuz doğrultusunda da 2018 yılında Bozok Teknopark'a taşındık. Bu sayede gelişmemiz ve büyümemizin daha kolay olacağının farkındaydık. Hesap yönetimi, reklam performansı, müşteri memnuniyeti, kalite değerlendirmesi, teknik yeterlilikler, çalışanların sertifikasyonu, yeni müşteri kazanımı gibi hedeflerin tümünü başarı ile tamamlayarak Google Resmi İş Ortağı olduk. Google'ın verdiği güç ile 2022 yılı sonuna kadar 5 şehirde şubeleşmeyi hedefliyoruz. İlk etapta güçlü bağlantılarımızın olduğu Tokat, Kırıkkale, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerini belirledik. Bu şehirlerdeki teknoparklarda ofislerimizi açıp, üniversitelerin ilgili bölümlerinden de ekiplerimizi oluşturacağız. Konuyla ilgili ar-ge çalışmalarımız devam ediyor. Büyüme stratejisi olarak Paris Modeli büyümeyi tercih ettik. Bu da öncelikle çevresel, sonrasında bölgesel ve daha sonrasında da global düzeyde olacak. Büyüme planlarımızı gerçekleştirirken Google, uzun vadeli hedeflerimizi karşılayan bize özel çözümlerle yanımızda olacak. Google İş Ortağı statümüzü, sektörün en iyi firmaları arasındaki yerimizi korumaya ve sürekli büyümeye yönelik önemli bir çıta olarak değerlendiriyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (1)
Kamil 12 ay önce
yozgat adına önemli bir gelişme demek ki memleketimizde böyle cevherler var. kıymetleri bilinmeli ve desteklenmelidir. böylelikle bu işletmeler istihdama da katkı sağlarlar.
17
açık
Günün Anketi Tümü
YOZGAT’A DÖNMEK İSTER MİSİNİZ?
YOZGAT’A DÖNMEK İSTER MİSİNİZ?
Namaz Vakti 01 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@