Yozgat’ın Ajansı Google'ın Resmi İş Ortağı Oldu

Yozgat'ın ilk ve tek dijital ajansı olarak Bozok Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren Zihinbuzz Dijital Ajans, dijital pazarlama çalışması yürüten ajanslar için işbirliği ve avantajlar sağlayan Google Partners programını başarı ile tamamlayarak Google'ın resmi iş ortağı oldu.

GÜNDEM 02.08.2021, 16:43 eda demirel
Yozgat’ın Ajansı Google'ın Resmi İş Ortağı Oldu

Yozgat'ın ilk ve tek dijital ajansı olarak Bozok Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren Zihinbuzz Dijital Ajans, dijital pazarlama çalışması yürüten ajanslar için işbirliği ve avantajlar sağlayan Google Partners programını başarı ile tamamlayarak Google'ın resmi iş ortağı oldu.

Zihinbuzz, yılların birikimiyle 2014 yılında Yozgat'ta kurulan, 2018 yılından beri Bozok Teknopark'ta faaliyetini sürdüren; web tasarımı, internet reklamcılığı ve elektronik ticaret üzerine uzmanlaşmış, performans odaklı ve alanında uzman ekibiyle hizmet verdiği müşterilerinin dijital dünyada rakipleriyle fark yaratmasını ve bu doğrultuda daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasını hedefleyen yeni nesil bir dijital ajans. 2022 yılı sonuna kadar 5 şehirde şubeleşmeyi hedefleyen ajans, pandemi döneminde önceki yıllara oranla %300 büyüme sağladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan ajans kurucusu Yasin IŞIK; "Google ile başlattığımız iş ortaklığımızla, Google'ın yenilikçi özelliklerini, dijital pazarlama faaliyetlerini daha etkin ve bütüncül bir şekilde yönetmek isteyen şirketlere sunmaya başlıyoruz. Dijital pazarlamada rekabetin en üst seviyelere çıktığı günümüzde, müşterilerimizin dijital dünyadaki varlığını güçlendirmek ve pazar paylarını artırmaya destek olmak için yeni nesil teknolojilerin en iyilerini sunmaya ve hizmet kalitemizi artırmaya devam edeceğiz. Bu iş ortaklığı ajansımıza her açıdan değer kattı. Google Partners programı Zihinbuzz'ın bilinirliğini sağlamlaştırmasına ve yeni müşteriler kazanmasına yardımcı olacak. Teknolojik çözümler sunmayı ve dijital dönüşüme öncülük etmeyi sürdürürken, bilgi birikimimizi dünyanın en büyük kuruluşlarından Google’ın güvencesiyle bir araya getirerek; dijital dünyada var olmak isteyen tüm kurum ve kuruluşlara hizmet vermeye devam ediyoruz.

Zihinbuzz olarak, 15 yılı aşkın teknoloji geçmişine sahip yaklaşık 10 kişilik bir ekip ve sunduğumuz yazılım çözümlerimizle kurumsal firmaların dijitalde büyümelerine öncülük etmekteyiz.

Sertifikalar, eğitim ve stratejik analizler sayesinde, Google İş Ortağı olmak ajansımızın başarısının önemli bir parçası. Google İş Ortağı olarak müşterilerimize en iyi verileri ve çözümleri sunduğumuzu biliyoruz. Google İş Ortağı olmak, işletmemizin büyümesi ve müşterilerimiz için elde ettiğimiz sonuçlar bakımından paha biçilmez bir fırsat oldu. Ekibimizin tamamının Google sertifikası bulunduğundan müşterilerimiz, internetteki varlıklarını en üst seviyeye taşıdığımızdan emin olabilir. Eğitimli ve sertifikalı bir ekiple, Google Partners programı sayesinde edindiğimiz bilgileri kullanarak müşteri hesaplarını optimize edebiliyoruz. Bu da güven oluşturmamıza ve tüm hesaplarımızda sonuç elde etmemize olanak tanıyor. Genel anlamda, Google İş Ortağı olmak müşteri ilişkilerini sağlamlaştırma ve derinleştirme konusunda bize bir rekabet avantajı sağladı." dedi ve ekledi; "Ajansımızın büyümesi, müşterileri çekebilme ve elimizde tutabilme becerimize bağlı. Google Partner rozetimiz, müşterilerimizle güven ilişkisi kurmamıza son derece yardımcı oluyor. Google bize güveniyor. Eğitimlerimiz, analizlerimiz ve hesap performansı raporlarımız sayesinde, müşterilerimiz işletmelerini optimize etme becerimize güveniyor. Biz de kendimize güveniyoruz.

Google Partners programı sayesinde, gelişmiş ürün eğitimlerine, hesap performans raporlarına ve özel etkinliklere erişebiliyoruz. Web sitemizde Google Partner rozetimizi gururla sergiliyoruz. Rozete sahip olmak rakiplerimizin arasından sıyrılmamızı ve çalışanlarımız için standartları yükseltmemizi sağlarken, Google sertifikalarımız müşterilerimizin Google Ads performansını en üst seviyeye çıkarmamıza yardımcı oluyor. Müşterilerimize, işletmelerinin internette başarıya ulaşmasını sağlayacak itibar, güvenilirlik ve beceriye sahip olduğumuzu gösterebiliyoruz. Google Partner rozetine referans verebilmek bize güvenilirlik sağlıyor. Rozet, hem uzman düzeyinde Google Ads ürün bilgisine sahip olduğumuzu hem de gerek mevcut gerekse potansiyel müşterilerimizin dijital pazarlama alanında büyümesine yardımcı olurken özel eğitim, destek ve analizlere erişebildiğimizi doğruluyor."

YENİ DÜNYA DİJİTAL'DE!

Işık; "KOBİ'ler için dijitalleşme bir tercih olmaktan çok zorunluluk haline geldi. Dijitalleşme, rekabet edebilmek ve varlığını sürdürmek isteyen firmalar için hayati önem taşıyor. Firmaların hızla dijitalleşen dünyaya ayak uydurmaları ve rekabet güçlerini artırmaları gerekiyor. Ancak KOBİ'ler dijital çağdaki gelişmelere ayak uydurmakta zorlanıyor. Bazı firmalar değişime karşı çıkarken, bazıları ise teknolojiye ayak uyduramadıkları için yeniliklere kapalı kalıyor. Oysa dijital dönüşüme adapte olup dünyadan kopmamak, yenilikleri takip edip ulusal rekabete hazır olmak gerekmektedir." dedi.

Yeni nesil teknolojilerin, dijital dönüşüm stratejilerini sağlam temeller üzerine oturtan firmalara 2021 yılında rakiplerinin önüne geçme fırsatı sunacağını belirten Yasin IŞIK; "Bu fırsatı kaçırmamak için eldeki kaynağın en iyi şekilde kullanılması gerekiyor. Aslında çoğu firma bu değişimin içinde olup, firmalarını daha da büyütmek istiyor, ama onlar da neye nereden başlayacaklarını bilemiyor. Burada en önemli şey öncelikle KOBİ'lerdeki karar verici kişilerin bunu gerçekten istemesi ve sahiplenmesi, çünkü bu kısa vadeli bir iş değil. Biz, dijital dönüşümün KOBİ’lerin pazarda daha rekabetçi olmasının ve uzun vadeli büyüme için daha iyi konumlandırılmasının anahtarı olduğuna inanıyoruz." diye konuştu.

SÜREKLİ GELİŞİYORUZ

Sektörde fark yaratabilmek adına teknolojik gelişmeleri ve güncel trendleri yakından takip ettiklerini dile getiren IŞIK; "Ajansımız, potansiyel müşteri davranışlarını tahmin etmek için en son trendleri ve bilgileri elde etmemize yardımcı olan Google Partners Academy'nin gelişmiş ürün eğitiminden faydalanıyor. Bu eğitim, ajansımızın müşterilerimize en iyi önerilerde bulunmasına yardımcı olarak bize önemli ölçüde değer katıyor. Güncel ve alakalı web seminerleri, yuvarlak masa toplantıları ve programlar, müşterilerimizin performansını zirveye taşımamıza yardımcı olan bir stratejik avantaj sağlıyor. Arama ağı ve görüntülü reklamcılığın yanı sıra alışveriş reklamları, yeniden pazarlama ve hedefleme, YouTube reklamları, uygulama reklamları alanlarında derin bir bilgiye ve uzmanlığa sahibiz. Dijital pazarlama dünyasında her yeni bir gün, yeni bir güncelleme demektir. Bu yüzden her gün, dijital dünyanın çeşitli alanlarında uzmanlaşmaya ve yeni bir şeyler öğrenmeye devam ediyoruz. Böylelikle geleneksel veya fark yaratanlar olmak üzere tüm olgunluk düzeylerinden birçok şirketin öğrenmesine, gelişmesine ve büyümesine yardımcı oluyoruz. Araştırma, yaratıcılık, medya uzmanlığı ve teknolojiden yararlanarak firmaların dijitalde çığır açıcı sonuçlar elde etmesini sağlıyoruz." dedi.

İLK ETAPTA 5 ŞEHİRDE ŞUBELEŞECEĞİZ

Orta ve uzun vadeli büyüme hedefiyle yola çıktıklarının altını çizen Yasin IŞIK; "Biz 2005 yılından beri profesyonel olarak sektörde faaliyet gösteriyoruz. Ajansımızı 2014 yılında kurduk. Kurulduğumuz günden bu yana, performans medya ve iç pazardan tasarım, yazılım, metin yazarlığı ve web analizine kadar çeşitli uzmanlıkları olan 10 kişilik çalışana sahip bir işletme haline geldik. Türkiye'nin birçok şehrinden ve yurtdışından ağırlıklı olarak kurumsal şirketlerden oluşan yaklaşık 130 müşterimiz var. Zihinbaz olarak telaffuz edilen markamızı, global olabilecek kelime oyunuyla Zihinbuzz olarak belirledik. Vizyonumuz doğrultusunda da 2018 yılında Bozok Teknopark'a taşındık. Bu sayede gelişmemiz ve büyümemizin daha kolay olacağının farkındaydık. Hesap yönetimi, reklam performansı, müşteri memnuniyeti, kalite değerlendirmesi, teknik yeterlilikler, çalışanların sertifikasyonu, yeni müşteri kazanımı gibi hedeflerin tümünü başarı ile tamamlayarak Google Resmi İş Ortağı olduk. Google'ın verdiği güç ile 2022 yılı sonuna kadar 5 şehirde şubeleşmeyi hedefliyoruz. İlk etapta güçlü bağlantılarımızın olduğu Tokat, Kırıkkale, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerini belirledik. Bu şehirlerdeki teknoparklarda ofislerimizi açıp, üniversitelerin ilgili bölümlerinden de ekiplerimizi oluşturacağız. Konuyla ilgili ar-ge çalışmalarımız devam ediyor. Büyüme stratejisi olarak Paris Modeli büyümeyi tercih ettik. Bu da öncelikle çevresel, sonrasında bölgesel ve daha sonrasında da global düzeyde olacak. Büyüme planlarımızı gerçekleştirirken Google, uzun vadeli hedeflerimizi karşılayan bize özel çözümlerle yanımızda olacak. Google İş Ortağı statümüzü, sektörün en iyi firmaları arasındaki yerimizi korumaya ve sürekli büyümeye yönelik önemli bir çıta olarak değerlendiriyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (1)
Kamil 1 yıl önce
yozgat adına önemli bir gelişme demek ki memleketimizde böyle cevherler var. kıymetleri bilinmeli ve desteklenmelidir. böylelikle bu işletmeler istihdama da katkı sağlarlar.
Günün Anketi Tümü
Boğazlıyan Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Boğazlıyan Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Namaz Vakti 26 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 14 33
2. Pendikspor 13 24
3. Keçiörengücü 13 24
4. Samsunspor 13 23
5. Rizespor 13 22
6. Bodrumspor 14 22
7. Boluspor 13 22
8. Manisa FK 13 20
9. Sakaryaspor 14 19
10. Altay 14 18
11. Bandırmaspor 13 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 13 14
16. Altınordu 13 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 13 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@