Hava Durumu

Yozgatlı Öğretmen Öğrencisinin hayatını kolaylaştırdı

Yunus Emre İlköğretim Okulunda görev yapan sınıf öğretmeni Ferhat Uslu, walker sandalye ile okula gidip gelen öğrencisinin hayatını kolaylaştırdı.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2022 06:07
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2022 06:07
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgatlı Öğretmen Öğrencisinin hayatını kolaylaştırdı

Yunus Emre İlköğretim Okulunda görev yapan sınıf öğretmeni Ferhat Uslu, walker sandalye ile okula gidip gelen öğrencisinin hayatını kolaylaştırdı.  Öğretmen Uslu öğrencileri, velileri ve hayırseverlerin destekleri ile öğrencisine elektrikli tekerlekli sandalye aldı. Okula her gün walker sandalye ile gidip gelen Yunus Emre İlköğretim Okulu 1. Sınıf öğrencisi Ayşe Coşkun ise öğretmen ve öğrenci arkadaşlarının yaptığı bu sürpriz karşısında duygulandı. Coşkun, elektrikli tekerlek sandalyesi ile artık okula daha rahat gidip gelebilecek.

Yunus Emre İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni Ferhat Uslu, çocukların gönüllerine dokunmanın, onların hayatlarına dokumanın özel bir duygu olduğuna  dikkat çekti.

BİZİM İÇİN BİR İLK

Uslu, “Bu sene iyi bir niyet girişimi bizim için ilk defa oluyor. Öğretmenlik mesleğinde anlam kazandıran bir boyut oldu benim için.  Mesleki bir tecrübe oldu. Sınıfımda böyle fiziki engelli bir öğrencimin olması mesleki açıdan bana çok şey kazandırdı. Hem duygusal olsun hem manevi olarak çok farklı bir duygu içerisindeyiz” dedi.

ÇOCUĞUMUZA DOKUNMAK BİZİ MUTLU ETTİ

Çocuğa nasıl dokunabiliriz, nasıl yardımcı olabiliriz diye düşünürken bir anda aklınafikir geldiğini belirten Uslu, “Velilerimizin de desteğini alarak yardımcı olabilir miyiz düşüncesi geldi. Ailenin de maddi durumunun olanaklarının kısıtlı olduğunu bildiğimiz için çocuğumuza bu aracın şart olduğunu düşündük. Hem aileye çocuğun okula gelip gidişlerinde kolaylık olsun hem de çocuğumuzun hayatını biraz daha kolaylaştıralım düşüncesi ile böyle bir girişimde bulunduk. Velilerimiz yardımsever olarak yalnız bırakmıyorlar”

VELİLERİMİZ VE ÇEVREMİZ MADDİ MANEVİ DESTEK OLDULAR

Yozgat Yunus Emre İlköğretim Okulu 1’nci sınıf öğretmeni Ferhat Uslu, “Maddi ve manevi olarak velilerimiz arkamızda bulundu. Velimiz olmayan kişilere de bu durumu bildirdiğimizde yardımcı olmak isteyen insanlar yardımcı oldular. Bu şekilde çocuğumuzun ihtiyacını karşıladık. Bu bizim için ayrı bir mutluluk verdi. Öğretmenler gününe de denk gelmesi ayrı bir tesadüf. Bu bizim için gerçekten çok daha farklı bir duygu. Çocuğumuza hayırlı olsun. İnşallah onun gönlüne dokunmuşuzdur ve hayatını kolaylaştırmıştır” dedi.

16 BİN LİRA PARA TOPLANDI

Tekerlerli Sandalye fiyatının 14 bin 200 lira olduğunu belirten Uslu, “Biz 16 bin lira civarında para topladık. Kalan para ile de inşallah aileye gıda yardımı olanı olarak düşünüyoruz. Umarım yeterli olur. Düzenlediğimiz kampanyayı da zaten bitirmiş durumdayız” dedi.

HERKES KAMPANYA YAPABİLİR

Uslu, “Okulumuzda veya sınıfımızda engelli öğrencimiz, çevremizdeki engelli insanlar bugün bu durumdalar. Belki yarım bizler bu durumda olup olmayacağımız kesinlikle belli olmadığı için bizler girişimde bulunmak durumdayız. Çocuğumuz ailesi girişimlerde bulunmuş ama olumlu sonuç alamamışlar. Bizler elimizden geldiği kadar çevremizdeki veya okulumuzdaki fiziki engeli bulunan insanlara yardımcı olmak durumundayız. Umarım bu davranışlar tüm insanlarımıza örnek olur. onlar da böyle etrafındaki insanlara dokunabilirler. Bir insanın gönlüne dokunabilmek çok farklı bir duygu.

ÇOK MUTLU OLDUM

Tekerlekli Sandalyeyi alan Ayşe Coşkun isimli çocuk ise, “Çok mutlu oldum. Öğretmenime çok teşekkür ediyorum. Bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlarım” diye konuştu.

EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ayşe Coşkun’un annesi Sibel Coşkun ise, “İlk başvurduğumda Ayşe’yi hiç kimse kabul etmedi. Ferhat öğretmenimizin bu konuda çok emeği var. Çocuğumu o kabul etti. Gerçekten bütün hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bana da bu büyük bir sürpriz oldu. Çocuğum okula rahat şekilde gidip gelecek. Çocuğumu kucağımda getirip götürüyordum. Şimdi tekerlekli sandalye ile rahat gidip gelecek” dedi.

ÇOCUĞUMUN YÜRÜME İMKANI VAR

Çocuğunun yürüme imkanı olduğunu da belirten Anne Coşkun, “Çocuğumun yürüme imkanı var. ama imkanlardan dolayı götürüp getiremiyorum. Ferhat hocam bizim durumumuzu görünce çocuğumun tekerlekli sandalye ihtiyacını karşıladı. Böyle bir özel günde öğretmenler gününde olması da benim için ayrı bir mutluluk” diye konuştu. Çelebi YIKILMAZ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.