Hava Durumu

Yozgatlı Vatandaşların Asgari Ücret Görüşü; "Asgari ücret yükselse de alım gücü düşecek"

Asgari ücret için geri sayım devam ederken vatandaşlar ise 2023 yılında asgari ücretin ne kadar olacağını merak ediyor. Çamlık Medya ekibi Yozgat’ta vatandaşa beklentilerini sordu.

Haber Giriş Tarihi: 21.11.2022 06:21
Haber Güncellenme Tarihi: 21.11.2022 06:21
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgatlı Vatandaşların Asgari Ücret Görüşü; "Asgari ücret yükselse de alım gücü düşecek"

Yozgatlı vatandaşlar asgari ücretin artmasıyla birlikte diğer fiyatlarında artacağı kanısında…

Yozgat’ta vatandaşlara Asgari ücrette bir zam daha gelecek sizce ne kadar olmalı. Beklentiniz nedir? Diye sorduk.

Vatandaşların cevaplarını sizler için paylaşıyoruz…

Mehmet Kadir Filik: Asgari ücret bu pahalılıkta 10 bin lira olsa ne olur ki. Şartlar git gide ağırlaşıyor.  

İbrahim Kurt: Asgari ücret şuanda gidişatlar iyi değil. Her şey şuanda ateş pahası. 8 bin 500- 9 bin olması gerekir. Ama işverenler bunu verecek mi, zor durumdalar. Ellerinde imkan olsa çok istiyoruz. Ama devletimiz, büyüklerimiz ne görür onu bilemiyoruz.

Musa Soysat: Ben emekliyim. Vaziyet belli. Diyecek bir şey bulamıyoruz. Hükümetin bunlara göre zam yapması lazım. Ne kadar ne olur onu bilemiyoruz.

İsa Avcı: Asgari ücrete zam gelince her şeye zam gelir. Ortalama 8 bin- 8 bin 500 olsa olur. Yoksa daha fazlası bizlere daha çok zarar ettirir. 

Ayfer Avcı: Çok olması güzel ama fiyatlar artış gösteriyor. Doğru orantı olması gerekiyor. Az parayla geçinmek mümkün değil. O oranda dengeli olması lazım. Yükseliyor fiyatlar ama cepten çıkan para da artış oluyor. Gönül ister ki herkes rahat yaşasın. 

Ahmet Can Akdemir: Asgari ücret insanların geçinme durumuna göre olmalı. Şuanda 9-10 bin lira olsa da kurtarmaz. Zam gelince iyi olmuyor. Her şey daha artıyor. Asgari ücret 2 bin lira iken yağ 100 liraydı. İnsanlar mutluydu. Asgari ücret 5 bin lira olunca yağ da arttı. Asgari ücret 9 bin lira olsa her şey alacak gidecek.

Uğur Yüksel: En az 7 bin 500 lira olması lazım. Ben 10 bin olmasını beklerim ama bakacağız.

İsmail Bey: Benim beklentim 9- 9 bin 500 arası olması lazım. Enflasyon oranına göre olacağını düşünüyorum.

Önder Açıkel: Milletin geçineceği seviyede olmalı. Şimdi ekonomik şartlar değişti. Hayat pahalılığı var. O şartlara göre düzenlemelerin yapılması lazım. Bizim isteğimiz ve vatandaşımızın, asgari ücretli çalışanın da isteği o. Vatandaşın alım gücü zayıfladı. İnşallah vatandaş rahatlar, bizlerde rahatlarız. Türkiye’nin ekonomi belli seviyede ama yine bu şartların düzelmesi lazım. İnşallah güzel ve iyi verirler.

Abdullah Taş: Bence iki katı olması gerekiyor. Ekonomik durum ortada çünkü. Şuanda aldıkları fiyat bana göre yeterli değil.

Ferdi Tiryaki: Asgari ücretten ziyade alım gücünün yükselmesi gerekiyor. Asgari ücrete zam geldiğinde her şeye zam geliyor. İnsanların alım gücü düşüyor. Dolayısıyla alım gücünü yükseltecek projeler lazım. Benim için alım gücü önemli. 20 bin lira da verse insanlar alamadıktan sonra bir anlamı yok.

Cihan Özçelik: Hayırlı olsun. Asgari ücret alanlara sormak lazım. Onlar ne kadar istiyorsa gönüllerince olsun.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.