Hava Durumu

Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında Kritik Açıklama! Değişiklik Yapılacak!

Alınan bilgiler neticesinde zorunlu trafik sigortasında devrim gibi bir değişiklik gündeme geldi ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2022 14:35
Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2022 14:39
https://www.yozgatcamlik.com/
Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında Kritik Açıklama! Değişiklik Yapılacak!

Zorunlu trafik sigortaları ile ilgili açıklamalar yapılırken Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanı Mehmet Akif Eroğlu çalışmaların devam ettiğini çok ciddi yatırımlar getireceklerini söyledi. Bunun ile birlikte açıklamalarına devam eden Eroğlu riskli sigortaların ayrı bir kategoriye alınacağını belirterek yeni bir yol haritası çizdiklerini önemli adımlar attıklarını aynı zamanda trafik sicil belgesinin de bu hususta önemli olduğunu çünkü bunun bir devrim niteliğinde değişiklik olduğunu ifade etti.

SEDDK'nın yeni Başkanı Mehmet Akif Eroğlu

iAyrıca Mehmet Akif Eroğlu trafik sigortalarında ortaya koydukları yeni yol haritasında yer alan düzenlemelerin uygulanması durumunda bütün sorunların çözüleceğini ifade ederek riskli sigortaları tamamen ayrı bir kategoriye aldıklarını ve onlara da ciddi yaptırımların getirileceğini dile getirdi. Açıklamalarına devam eden Mehmet Akif Eroğlu sadece trafiğe yönelik çalışmaların devam etmediğini aynı zamanda Psikoteknik testlerin yapılacağını ve psikolojik takviyelerin bu hususta devam edeceğini gerekli eğitimlerin verileceğini bir yılda minimum 3 defa kaza yapan 6000 kişinin olduğunu da sözlerine ekledi. Bundan dolayı gerekli çalışmaların yapıldığını ifade ederek sigorta sektörü olarak geleceği tasarlar iken düzenlemelerden nasıl faydalanabilecekleri konusunda bu etkilerden faydalanabileceklerini de ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.