İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Giresun'da vatandaşlara seslendi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik mitinglerine Giresun’da devam etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Giresun'da vatandaşlara seslendi
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Giresun'da vatandaşlara seslendi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik mitinglerine Giresun’da devam etti.

‘’Çoklar Diye Korkmadık, Azız Diye Çekinmedik.’’

Giresunlu vatandaşları selamlayarak konuşmasına başlayan Akşener; ‘’13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, başbakan Meral olacak. Siz isterseniz olmaz mı? Çoklar diye korkmadık, azız diye çekinmedik. Allah bin kere razı olsun. Biz çoğaldık. Biz bugün çoğuz.’’ dedi.

‘’’Bu Ülkenin Cumhurbaşkanı Artık Kaybedeceğini Anlayınca Hepimize ‘Allahsız, Kitapsız, Dinsiz, İmansız’ Dedi.’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘’Bunlar dinsiz, kitapsız’’ sözlerine ilişkin konuşan Akşener; ‘’Bu ülkenin Cumhurbaşkanı artık kaybedeceğini anlayınca burayı şereflendiren değerli Giresunlu hemşerilerim hepimize ‘Allahsız, kitapsız, dinsiz, imansız’ dedi. ‘Darbeci’ dedi, ‘işgalci’ dedi. Ey Recep Bey, gel burayı gör. Bu kişiler Giresun’un kadınları, erkekleri, gençleri.’’ diye konuştu.

‘’Fındığı Ferrero’ya Peşkeş Çektin. Nereniz Yerli, Nereniz Millî?’’

Giresun’daki fındık üreticilerinin sorunlarına ilişkin konuşan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek; ‘’Senelerdir ‘ceketimi assam şapkamı assam seçilirim, seçtiririm’ dedin. Onun için de Giresun’u ihmal ettin. Giresun’u gözden çıkardın. Fındığı Ferrero’ya peşkeş çektin, peşkeş. Fındık üreticisini terk ettin. Ve yabancıların uluslararası şirketlerin eline teslim ettin. Şimdi dönmüşün, çıkmışın diyorsun ki yerli ve millî benim. Burayı şereflendirenler işgalci. Hadi oradan be. Nereniz yerli, nereniz millî?’’ diye konuştu.

‘’Neymiş Adımız? ‘Karıymış’. Hadi Oradan Be! Keşke Siz Birer ‘Karı’ Olabilseniz.’’

İktidar mensupları tarafından kadınlara yönelik ağır hakaretleri eleştiren Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul mitinginde; ‘’Karı gibi mutfakta duran değil, arı gibi çalışan lider isteriz.’’ pankartına ilişkin; ‘’Recep Bey’in İstanbul’daki mitinginde bir pankart var. Sayın Kılıçdaroğlu için deniliyor. Ayıptır, günahtır. Her birinizi bir ana doğurdu be sizin. Bir Allah’ın kulu da o pankartı indirtmedi. Hem bizler çocuklarımıza baktık. Hem ailemize baktık hem tarlada çalıştık hem işte çalıştık hem evde çalıştık. Üstüne erkeklere hakaret etmek için biz kullanılıyoruz. Neymiş adımız? ‘Karıymış’. Hadi oradan be! Keşke siz birer karı olabilseniz. Kafayı yedi bunlar.’’ dedi.

‘’Psikiyatristlerin Tedavisine Muhtaçlar.’’

Süleyman Soylu’nun sözlerine ilişkin Akşener; ‘Bunlar gerçekten kafayı yediler. Psikiyatristlerin tedavisine muhtaçlar. 14 Mayıs günü Allah rızası için sizden rica ediyorum burayı şereflendiren değerli Giresunlu kardeşlerim; sandığa gideceksiniz, ailenizi, akrabalarınızı, dostlarınızı sandığa götüreceksiniz ve bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e vereceksiniz ve bu ucube sistemden hep beraber kurtulacağız.’’ dedi.

‘’Her Birinizin Alnında Kapkara Lekeler Var. Kul Hakkına El Uzatanın Affı Yok.’’

Bekir Bozdağ’ın sözlerine ilişkin konuşan Akşener; ‘’Biz kazanırsak şampanya patlatacakmışız. Onlar kazanırsa temiz alınlarıyla secdeye varacaklarmış. Hadi oradan be! Kul hakkına el uzattınız. Haramın dibine vardınız. Her birinizin alnında kapkara lekeler var. Kul hakkına el uzatanın affı yok.’’ diye konuştu.

‘’Giresun’un Gencinin Meksika’da Toplama Kampına Girmeyi Göze Alarak Bu Ülkeden, Bu Güzel Şehirden Gitmesi Sizin Ayıbınızdır. Recep Bey Neyle Övünüyorsun?’’

Giresun’a yeterli yatırımın yapılmadığının altını çizen Akşener, Giresun’da yaşayan gençlerin yurt dışına gittiğini söyleyerek; ‘’Giresun’un gençleri işsiz, Giresun’un ilçelerinden gençler Amerika’ya iltica etmek için Meksika’ya gidiyorlar. Meksika’da toplama kamplarında şu anda o çocuklar. Ayıptır ayıp. Böyle güzel bir şehrin gencinin Meksika’da toplama kampına girmeyi göze alarak bu ülkeden, bu güzel şehirden gitmesi sizin ayıbınızdır. Recep bey neyle övünüyorsun? diye konuştu.

‘’Demek Ki Sinan Ateş Böyle Katledildi!’’

Devlet Bahçeli’nin; ‘’Bunlar bedenine mermi alır’’ sözlerine ilişkin konuşan Akşener; ‘’Muhterem ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır. Allah senin gibileri vesile kılacaksa can baş üstünedir. Demek ki Sinan Ateş böyle katledildi. Ayakkabı numaralarına kadar herkesin kim olduğunu, ne olduğunu bilenler Recep Bey ne azmettireni ne katili yakaladınız. Bengisu’nun, Banuçiçek’in babası gencecik bir akademisyen Ankara’nın göbeğinde katledildi.’’ dedi.

‘’15 Mayıs’tan İtibaren Sinan’ı Katledenlerin, Azmettirenlerin Yakasına Yapışılacak Ve Gereken Hesap Sorulacaktır’’

Bahçeli’nin sözlerine ilişkin konuşmasına devam eden Akşener, 14 Mayıs seçimlerini kazanmalarıyla birlikte Sinan Ateş’in azmettiricileri ve katillerinden hesap sorulacağının altını çizerek; ‘’Bu başlı başına büyük bir ciddiyetsizliktir. Başlı başına büyük bir korkaklıktır, başlı başına herkese yapılan bir tehdittir. Ama şart olsun, and olsun, yemin olsun 15 Mayıs’tan itibaren Sinan’ı katledenlerin hem azmettirenler hem katledenlerin yakasına yapışılacak ve gereken hesap sorulacaktır.’’ dedi.

‘’Fındık Bahçelerinizi Gençleştireceğiz.’’

14 Mayıs’ın ardından seçimleri kazanmalarıyla birlikte gerçekleştirecekleri vaatleri anlatan Akşener; ‘’11 bin köy okulunu hemen açacağız 100 bin öğretmeni hemen tayin edeceğiz. Daha sonra 150 bin öğretmen daha tayin edeceğiz. Ziraat mühendisi ve veterinerleri o köylere tayin edeceğiz. Tarımı canlandıracağız. 100 yıllık fındık bahçelerinin verimi düştü. Onların gençleştirilmesi için çiftçimizle el ele yapılan çalışmalarda onları biz üstleneceğiz ve sizin fındık bahçelerinizi gençleştireceğiz.’’ diye konuştu.

‘’Fındık, Ferrero’nun Elinde Oyuncak Olmaktan Çıkarılacak.’’

Fındık üreticilerine yönelik vaatlerini anlatan Akşener; ‘’Fındığa 4 doların aşağısında bir fiyat verilmeyecek. Fındık, Ferrero’nun elinde oyuncak olmaktan çıkarılacak.’’ dedi.

‘’Mera Kanunu Gözden Geçirilecek’’

Mera Kanunu’nun yeniden gözden geçirileceğini ifade eden Akşener; ‘’Orman vasfını yitirmiş ve bazı kardeşlerimizin tapulu malı olup elinizden gitmiş o yerlerle ilgili Mera Kanunu’nu yeniden gözden geçirip tapulu malı olanların kendilerine iadesi sağlanacak.’’ dedi.

‘’Aşkın Sembolü, Bu Bitmeyen Yolu Bitirmek Bize Nasip Olacak İnşallah.’’

Giresun’da Dereli Şebinkarahisar yolu ve tünelinin yapımının hâlâ bitmemesine ilişkin Akşener; ‘’Giresun’da gençler arasında aşkın sembolüymüş. ‘Bizim aşkımız bu yol gibi olacak. Yani hiç bitmeyecek.’ diyormuşsunuz. Doğru mu? Aşkın sembolü, bu bitmeyen yolu bitirmek bize nasip olacak inşallah.’’ diye konuştu.

‘’Özellikle Kadınlardan Bize Yapılan Bu Hakaretlerin Artık Sona Ermesi Ve Hesabının Sorulması İçin Bizatihi Oy İstiyorum.’’

14 Mayıs’ın aynı zamanda Anneler Günü olduğuna dikkat çeken Akşener; ‘’Özellikle kadınlardan bize yapılan bu hakaretlerin artık sona ermesi ve hesabının sorulması için ben kadınlardan bizatihi oy istiyorum. ‘Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e’nin yanında aynı zamanda Meral’e bir oy istiyorum. Tabii Kemal’e zaten istiyoruz.’’ dedi.

‘’Hırsızlık, Arsızlık, Çalma, Çaldırma İşlemi Bitecek.’’

Parlamenter Sistem’e geçiş için bu seçimin son seçim olduğunun altını çizen Akşener; ‘’Bu seçimi kazandığımızda parlamenter sisteme geçeceğiz. Yargı serbest kalacak, bağımsız olacak. Hukukun üstünlüğü… Nefes alacak şu gençler, umutları yeniden yeşerecek. İsraf son bulacak, hakkaniyetsizlik son bulacak. Hırsızlık, arsızlık, çalma, çaldırma işlemi bitecek.’’ dedi.

‘’Özellikle Sayın Erdoğan’ı En Çok Sevenlerin Bu Sistemin Değişmesi İçin Sayın Kılıçdaroğlu’na Ve İyi Parti’ye Oy Vermeleri Gerekiyor’’

Bu seçimin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir daha seçilemeyeceğini ifade eden Akşener; Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy veren seçmene sözlerle seslendi:

‘’Sayın Erdoğan seçilse dahi bir daha 5 sene sonra seçilemez. Ondan sonra bu ucube sistemin ortadan kalkması için bir konu söz konusu olamayacak ve yıllardır nefret ettiğimiz bu rövanş sisteminin dibine inilecek. Arık sarılmamız lazım. Özellikle sayın Erdoğan’ı en çok sevenlerin bu sistemin değişmesi için sayın Kılıçdaroğlu’na ve İYİ Parti’ye oy vermeleri gerekiyor.’’

‘’Sayın Erdoğan Ve Arkadaşları Şu Anda Şirkteler.’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘’Dinsiz, kitapsız, imansız’’ sözlerine ilişkin Akşener; ‘’Ben 7 yaşından beri 5 vakit namaz kılan bir insanım Allah kabul etsin inşallah. Başka bir şey için söylüyorum. Benim herhangi bir kardeşim için ‘dinsiz, imansız, kitapsız Allahsız’ demem şirktir. Sayın Erdoğan ve arkadaşları şu anda şirkteler. La ilahe illallah Muhammedîn Resulullah diyen herkes Müslüman’dır. Türkiye’nin ipi koptu. Bu arkadaşların kafa gitti. Daha fren tutmuyor diyor aynen öyle.’’ diye konuştu.

’’En Önemlisi İstihdam Yaratacağız’’

14 Mayıs seçimlerine yönelik vaatlerini anlatmaya devam eden Akşener; ‘’En önemlisi istihdam yaratacağız. En önemlisi fındığı Ferrerolara, oralara buralara peşkeş çekmeyeceğiz. 82 puan alanların ihmal edildiği, hakkının yendiği; 52 puan alanların tayin edildiği bir sistem ortadan kalkacak. Mülakat ortadan kalkacak ve inşallah gençlerimizi işsiz bırakmayacağız.’’ dedi.

‘’İhtiyacı Olan Ev Kadınlarımıza, 18-26 Yaş Grubundaki Gençlerimize Hiçbir Şart Aramadan 2.500 Lira Aylık Maaş Ödeyeceğiz.’’

Ev kadınlarına ve gençlere yönelik vaatlerini anlatan Akşener; ‘’İhtiyacı olan ev kadınlarımıza, 18-26 yaş grubundaki gençlerimize hiçbir şart aramadan 2.500 lira aylık maaş ödeyeceğiz. Çünkü ev kadınlarımız en fazla çalışanlardandır.’’ dedi.

‘’Tarımdaki Girdileri En Başta Sübvanse Edeceğiz.’’

Gıda güvenliğinin önemine dikkat çeken ve tarımın beka meselesi olduğunun altını çizen Akşener; ‘’Tarımdaki girdileri en başta sübvanse edeceğiz. Borçlarınızı bir yıl öteleyeceğiz bir sene sadece faiz ödeyeceksiniz. Beş yıl boyunca da ana parayı ödeyeceksiniz. Çok çalıştık çok iyi hazırlandık ve geliyoruz ama en önemlisi çalmayacağız, çaldırmayacağız, harama el uzatmayacağız, kul hakkına el uzatmayacağız.’’ dedi.

Akşener konuşmasını şu sözlerle tamamladı: ‘’Bu milleti işgalci görenler, bu millete hakaret edenler 14 Mayıs akşamı attaya gidecekler. Millet iradesinin ne olduğunu görecekler!’’

10 May 2023 - 14:55 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yozgat Çamlık Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yozgat Çamlık Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yozgat Çamlık Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yozgat Çamlık Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.