İLAN YOZGAT İLİ   SORGUN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

                                                                                                                    İLAN                              ...

                                             
                                                                       İLAN
                                                                 YOZGAT İLİ
                                           SORGUN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Mülkiyeti Belediyemize ait İlçenin Agahefendi Mahallesi 23 Ada 118 Parsel sayılı taşınmaz arsanın  2886 sayılı D.İ.Kanunu’nun 35 (a) Maddesine göre  Kapalı teklif usulü ile satılacaktır.


1a)- SATIŞA KONU TAŞINMAZ (ARSA) ;
MahallesiAda NoParsel NoAlanı (m²)NiteliğiMuhammen Bedeli (TL)Ödeme şekli%3Geçici Teminat Tutarı (TL)
Agahefendi231183.864,40 m2Arsa 42.000.000,00 TL1.Taksit Peşin( %50)
2.Taksit (%50) 2024 Şubat Ayının İlk haftası
 
1.260.000,00 TL
Not: -Söz Konusu yukarıda belirtilen gayrimenkul KDV den muaftır.
        - İmar çapı şartname ekindedir.

2.) Satış  ihalesine  katılacak olanlar ihale dosyasını Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürlüğü   İhale Biriminden 1.000,00 TL ,bedelle satın alabilirler ve ücretsiz görebilirler
İhaleye katılabilmek için dosya satın alınması zorunludur. Hazırlanan ihale dosyaları ihale saatine kadar Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürlüğü İhale Birimine kapalı bir zarf içerisinde teslim edilecektir.
3.Satış ihalesi :05/12/2023 Salı  günü saat 14:00’de Belediye Encümen toplantı salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır.
4.)   İhaleye iştirak etmek isteyeceklerden istenilecek belgeler
4.1 İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeleri kapalı zarf içerisinde idareye sunmaları gerekir:
a) Tebligat için adres beyanı ve ihaleye katılım başvurusu (dilekçe).
    1)Gerçek kişi olması halinde;
         - Nüfus Müdürlüğünden veya e-Devlet üzerinden barkodlu ikametgah belgesi
         -  Nüfus cüzdanı fotokopisi
     2) Tüzel kişi olması halinde ;
          -Ticaret sicil gazetesi ve İmza beyannamesi veya imza sirküleri
b)Geçici teminat mektubu ( Süresi en az 60 gün olacak) veya geçici teminat mektupları dışındaki teminatların Muhasebe Müdürlüğüne yatırıldığını gösteren makbuzlar,
Geçici Teminat olarak belirtilen bedel Belediyemiz veznesine yada Halk Bankası Sorgun Şubesi Tr490001200978800007000043 nolu iban hesabımıza yatırılabilir.
c)Vekâleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş ihaleye katılmaya ilişkin noter onaylı vekâletname ile vekilin noter tasdikli imza beyannamesi,
d) İdareye borcu olmadığına dair belge,
   1) Sorgun Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden alınacaktır.

e) Kamu ihalelerine katılımlarına yasaklı olmadığına dair beyan

f) Ortak girişim olması halinde, Ortak Girişim Beyannamesi (Ortak girişimi oluşturan gerçek ve tüzel kişilerin her biri için (a),  (c), (d),(e) bentlerinde belirtilen belgelerin verilmesi gerekmektedir.)
g) 2886 D.İ.Kanunu Madde 37 Teklif mektubu, bir zarfa konulup kapatıldıktan sonra zarfın üzerine isteklinin adı, soyadı ve tebligata esas olarak göstereceği açık adresi yazılır. Zarfın yapıştırılan yeri istekli tarafından imzalanır veya mühürlenir. Bu zarf geçici teminata ait alındı veya banka teminat mektubu ve istenilen diğer belgelerle birlikte ikinci bir zarfa konularak kapatılır. Dış zarfın üzerine isteklinin adı ve soyadı ile açık adresi ve teklifin hangi işe ait olduğu yazılır.
5.) Ödeme Şekli: Sorgun İlçesi Agahefendi  Mahallesi 23 ada 118 parselde kayıtlı taşınmaz İhale bedeli üzerinden 1. Taksit %50  peşin ,  2.taksit  %50  2024  Şubat Ayının İlk Haftası olmak üzere  ödenecektir. 2. Takside 26.07.2023 tarihinde yürürlükteki 213 sayılı Vergi Usul Kanununun 112. Maddesi kapsamında uygulanmakta olan gecikme faizi oranı baz alınarak vade farkı uygulanacak olup, vadeli satış sözleşmesi düzenlenecektir.

6.) 2886 sayılı D.İ.Kanunu’nun 29.Maddesine göre Belediyemiz ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

#ilangovtr

Basın No ILN01936967

25 Kas 2023 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yozgat Çamlık Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yozgat Çamlık Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yozgat Çamlık Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yozgat Çamlık Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Çorum Haber Gazetesi