İLAN 

                                                                         İLAN                                              ÇEKEREK MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİ...

                                                                         İLAN 
                                             ÇEKEREK MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİ

                                                                                          
1- Aşağıda nitelikleri belirtilen taşınmazın 6.131,40 m² sinin gübre üretim ve paketleme tesisi  yapılmak amacıyla 2886 sayılı Devlet ihale kanunun 51/g maddesi uyarınca Pazarlık usulü ile hizasında gösterilen tarih ve saatte Çekerek  Hükümet Konağı(Kaymakamlık Binası)  2. Katında  bulunan  Milli Emlak Şefliği odasında toplanacak olan  komisyon huzurunda yapılacaktır.
2- İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için;
a) Gerçek kişilerin, ikametgah ilmühaberlerini, nüfus kayıt örneği veya nüfus cüzdanının arkalı-önlü fotokopisini  ve Türkiye’de adres beyanını, vekaleten katılacakların noter tasdikli vekaletnameyi,
b) Taşınmazın satışına ait  geçici teminat bedelinin yatırıldığına dair makbuzun(mevduat veya katılım bankalarının verecekleri 2886 sayılı Kanuna göre düzenlenmiş ve ilgili banka şubesince verilen teminat mektupları toplamı ile aynı şubenin limitlerinin de gösterildiği süresiz teminat mektubu, Devlet İç Borçlanma Senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeler),
c) Tüzel Kişilerde idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından veya benzeri bir mesleki kuruluştan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış  sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi vermeleri; kamu tüzel kişiliklerinin ise yukarıdaki belirtilen (a) ve (b) şartlarından ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgenin, İhale saatine kadar  Komisyon Başkanlığına verilmesi gerekmektedir..
3- İhale şartnameleri mesai saatleri içerisinde Çekerek  Milli Emlak Şefliğinde ücretsiz görülebilir.        
4- Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
5- Teklifler posta ile de verilebilir. Postada meydana gelecek  gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
6- İhale bedeli üzerinden ayrıca %1 Döner Sermaye Ücreti tahsil edilecektir.
7-İhaleye katılanların; a) Yasal Yerleşim yeri sahibi olmaları, b) Tebligat için Türkiye de adres göstermeleri, c) Gerçek Kişilerin T.C. Kimlik numarasını, Tüzel kişilerin ise vergi numarasını bildirmeleri gerekmektedir. d) Geçici teminat yatırmış olmaları (2886 Devlet İhale kanununda belirtilen örneğine uygun olacak mevduat katılım bankalarının verecekleri süresiz teminat mektupları tedavüldeki Türk Parası ve Hazine Müsteşarlığınca hariç edilen Devlet iç borçlanma senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeleri vermeleri e) Özel Tüzel hukuk kişilerinin Yukarda belirtilen şartlardan ayrı olarak idarelerin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı olduğu ticaret ve sanayi odasından veyahut benzeri mesleki kuruluştan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişiler adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu bildirir belge vermeleri şarttır.
8-İrtifak hakkı verilecek taşınmazın yıllık ihale bedeli peşin olarak defaten ödenir.
9-İrtifak hakkı ihalelerinin onayına müteakip, gerekmesi halinde fiili kullanım olmaksızın, tescil, ifraz, tevhit ve terk ve benzeri işlemlerin yapılması veya imar planlarının yaptırılması değiştirilmesi yada uygulama projelerinin hazırlanması onaylatılması ile söz konusu ; gübre üretim ve paketleme tesisi yapılacak projenin onaylanması ve hazırlatılması  ve ilgili kamu idarelerinden gerekli izin ve ruhsatların alınması amacıyla üzerinde ihale kalan yatırımcıya ön izin sözleşmesi düzenlenmesi düzenlemek suretiyle 1(bir) yıl süreli ön izin verilecektir. Ön izin verilmesi gereken hallerde, ayrıca bedel taktiri yapılmayacak olup, Ön izin bedeli İhalesi sonucu oluşacak bedelin yüzde yirmisi olarak belirlenecektir. Ancak ön izin verilecek alanda hak sahibinin fiili kullanımının olması halinde, Ön izin bedeli irtifak hakkı bedeli olarak belirlenecektir. 
İhaleye çıkarılan taşınmazlar http://www.milliemlak.gov.tr/  ve  www.yozgat.csb.gov.tr internet   adreslerinden de görülebilir.
TEL: (354) 3468 13 01
İRTİFAK HAKKINA KONU TAŞINMAZIN;
 İli: Yozgat    İlçesi: Çekerek
 

S.NOİLÇESİMahallesiCİNSİADAPARSELYÜZÖLÇÜMÜ m²İRTİFAK HAKKI VERİLCEK ALAN m²İMAR DURUMUİRTİFAK HAKKI AMACIİRTİFAK HAKKI SÜRESİ(YIL)İLK YIL TAHMİNİ İRTİFAK HAKKI BEDELİ(TL)GEÇİCİ TEMİNAT(TL)İHALE TARİHİİHALE SAATİ
1
Çekerek
 
BağlarbaşıArsa4373610.464,466.131,40İmarlıGübre Üretim ve Paketleme Tesisi3074.000,00 TL.22.200,00 TL07.03.202411:00 

#ilangovtr

Basın No ILN01988776

27 Şub 2024 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yozgat Çamlık Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yozgat Çamlık Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yozgat Çamlık Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yozgat Çamlık Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.