Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Saraykent Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Öçal, hizmet yıllarına yeni projeler eklemeye hazır olduklarını açıkladı

Kadir Görgülü
Kadir Görgülü Tüm Haberleri
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!
+10
Haber albümü için resme tıklayın

Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal, belediye başkanlığı döneminde hayata geçirdiği doğalgazdan TOKİ'ye modern kurum binalarından sosyal donatılara kadar çok sayıda projeye yenilerini eklemek için hazır olduklarını söyledi. Yeni projelerin müjdesini veren Öçal, her projenin Saraykentli'ye iş, aş kapısı olacağını söyledi.

Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Yozgat'ın Saraykent Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Öçal, Tarık Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Tarık Yılmaz ile Yozgat Gündemi programı konuğu oldu.

Saraykent Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Öçal, Yeni açılan belediye hizmet binasında ilk kez Çamlık TV ile röportaj yapmalarından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Saraykent Belediyesi Halkın Evidir

Öçal,

“Belediye binamız Saraykent halkının evi. Belediye hizmet binamızda sizleri ağırlamaktan mutluyuz. Saraykent’e hizmet edecek belki 100 yıl sonra bile hizmet alacak kaliteli bir bina. Selçuklu mimarisinden bir binadayız, biz bu binayı yaparken Saraykent Belediyesi bütçesi ile yaptık. Herhangi bir gayrimenkul satmadık ve kredi kullanmadık. Geçtiğimiz 3 ay içerisinde hizmete açtık. Bu binamız Saraykent’in vitrini, görseli Selçuklu mimarisi bir yapı” dedi.
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Saraykent'te İşsiz Kalmayacak!

Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal, 

“Yeni açacağımız fırın fabrikası, Sosyal tesislerde hep saraykentli halkımızı istihdam edeceğiz. Bugüne kadar yaptığımız projelerde ve yatığımız tesislerin hepsinde Saraykent halkımız çalışıyor. Bundan sonra da yaptığımız her projede Sarayketli çalışarak evlerine ekmek götürmelerine vesile olacağız” dedi.
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Herkesin Belediye Başkanıyım

Saraykent her dönem Cumhurbaşkanımıza yüzde 92 gibi bir oy verdiğini belirten Öçal,

“Bu dönemde verdi. Bize de 2 dönem belediye başkanlığı görevini verdi. Bu dönemde belediye başkanlığı adaylığını bizlere verdiler. Devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Ramazan ayı hayırlı ve güzel bir ay. Biz herkesi kucaklıyoruz. Herkesin belediye başkanıyım. Herkese kapımı ve gönlümü açtım. Bende sade hizmet Saraykent’in merkezinde değil her tarafından hizmet ediyorum. Ben ayrım yapmadan beldeme ve mahalleme hizmet ettim.”
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Ramazan Kültürü Devam Ediyor

Saraykent Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Öçal,

”Saraykent’te eskiden Ramazanlarda tandırlarda girik edilirdi. Ama onlar şuanda düştü. İnsanlar hazıra yöneldi. Biz sahurları beklerdik. Ama şuan o ortamlar yok. İftarı heyecanla beklerdik diye. Artık o ortamlar ağır ağır kayboluyor. Eski geleneklerimizi kaybediyoruz ama yine yaşayan mahallelerimiz var” ifadesini kullandı.
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Termal Tesisimizi Kurduk

Saraykent’e termal tesisin kurulduğunu ifade eden Öçal,

”Bu üçüncü senemiz. O dönemin bakanı Bekir Bozdağ ve milletvekillerimizle beraber çok uğraştık, gayret ettik. Çok emek harcandı. İçerisinde oteli, saunası olan, buhar odaları, olimpik yüzme havuzu olan maliyetli bir projeydi. Çok şükür ki alnımızın akıyla bitirdik. Saraykentli halkımız ve dışarıdan gelenler hizmet alıyor. Bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu projemiz İl Özel İdaresi ile ortak bir projeydi. Bitirilmesi uzadı. Maliyetler yükseldi. 3 sezondur da orada hizmet veriyoruz ve Saraykent ekonomisine de katkı sağlıyor. Saraykentli 15 kişi buradan ekmeğini kazanıyor. Buradaki dere ıslahını 3 milyon gibi bir maliyetle yaptık. Güzel bir proje oldu. Saraykent’e yakışın bir hizmet oldu. Burayı daha geliştireceğiz. Etrafında arsamız var. Üniversite ile bir projemiz olacak. Orayı hareketlendirdi ve katkı sağladı” dedi.
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

İnsanımıza Dokunacak Projeler Yapacağız

Öçal,

“Biz projelerimizi bir noktaya ulaştırdık. Bundan sonra da insanımıza dokunacak projeler yapacağız. İnsanımıza ekmek sağlayacak projeler yapacağız. Saraykent’i dünü ile bugünü karşılaştırsınlar diye düşünüyorum. Bu saatten sonra da Saraykent’e yapacağımız projelerimiz de olacak. Saraykent halkımız her şeyin en güzeline layık. İlk Millet Bahçesini biz açtık. İnsanlarımız dışarıdan geliyor. Orada ailesi ile gelip yararlanıyor. Ekonomiye katkı sağlayan projeler. Dün bunlar yoktu. Kimse dün bunları düşünmüyordu. Birçok insanımız millet bahçesini biliyor. Daha da destekleyip genişleteceğiz” şeklinde konuştu.
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Yüzde 80 Doğalgaz Yakılıyor

5 yıl önce kimsenin tahmin bile etmeyeceği doğalgazı Saraykentlilerle buluşturduklarını belirten Saraykent Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Öçal,,

“Hiç kimse 5 yıl önce hayalini bile kurmazdı. Şuanda merkezde yüzde 80 oranında doğalgaz yakılıyor. Bu da Cumhurbaşkanımızın Saraykent’e verdiği desteklerden. Milletvekillerimizin, bakanlarımızın kaynaklı. Hiçbir zaman önümüze engel konulmuyor. Cumhurbaşkanımız Saraykent’e özel resmi gazetede de yayınlanan Saraykent’e özel kamulaştırma kararı çıkardı. Doğalgazın gelmesi ile birlikte hiçbir sıkıntı yaşamadık. Saraykent Doğalgazı yakıyor. Mahalleleri de yakacak. Bunları iktidarımız yaptı. İlk defa Saraykent’ten yetişmiş milletvekilimiz var. Süleyman Bey’in ataları burada. İlçemize büyük katkıları var. Abdulkadir Beyinde katkıları var” dedi.
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Göç Vermiyoruz

Öçal,

“Saraykent 2 yıldır göç vermiyoruz. 2 yıldır da nüfusumuz artıyor. Saraykent’in TOKİ’leri yapıldı. Görseli, binaların içleri çok güzel. Yeşil alanları ve parkları güzel. 460-500 arası 2+1, o zaman biz Bekir Bozdağ’a gittik. Binaların fiyatları 230 bin liraya kadar çekildi. 3+1’ler ise 300 bin lira olarak Saraykentlilerin ev sahibi olmalarını sağladık. Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza da teşekkür ediyorum. Saraykent halkı rahatlıkla oranın taksitlerini ödeyebiliyor. Saraykent’e ne yaparsak az. Çok güzel ilçemize yakışır bir TOKİ: üçüncü tokimizin de kuraları çekildi. Mayıs Ayında inşallah başlanır. Saraykent’te ilk defa bizim dönemimizde buluştu. Bizden önce TOKİ’miz yoktu. İkinci ve üçüncü etap kuraları çekildi. Allah nasip ederse daha da devam edecek.”
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Birçok Proje Yaptık

Saraykent’te birçok projenin kendi döneminde yapıldığı belirten Öçal,

“İmam Hatip Liseleri, yatılı lisemiz, yurtlarımız, 10 bin kişi altı nüfuslarda Anadolu Lisesi yapılmazken büyüklerimizden aldığımız desteklerle Saraykent Anadolu Lisesi’ne kavuştu. Emniyet Binamız çok güzel oldu. Selçuklu mimarı güzel bir binamıza kavuştu. İki adet park yaptık. 2 mahallemize taziye evleri yaptık. Merkezimizde kapalı spor salonu, açık ve kapalı halı saha yaptık. Saraykent merkezimize 25 bin ton sıcak asfalt attık. Mahalle ve ilçelerimize 25 bin ton asfalt, 178 bin metrekare kilitli parke. Alt yapılarını tamamen bitirdik. Bizim en büyük sıkıntımız doğalgazın ilçemize gelmesiyle yollarımızın bozulması. Doğalgazı biten yerleri sıcak asfalt yapacağız. Hazırlıklarını yaptık. O yollarımıza sıcak asfalt atacağız. Bütün mahallelerimize sıcak asfalt getireceğimize dair planlamalarımız var” dedi.
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Saraykent Ucuz Ekmek Yiyecek

Öçal, Saraykent ucuz ekmek yiyecek. Belki Yozgat’ın en ucuz ekmeği burada olacak. İnşallah ekmek fabrikamızı yapıp ucuz ve kaliteli ekmeği Saraykent halkımıza yedireceğiz. Allah nasip eder o fırsatımız olursa. Orası Saraykentli çalışacak. Her zaman Saraykentlilere destek olacaklarını söyledi.

Gençlik Merkezi Yapacağız

Saraykent ilçesine Gençlik Merkezi projesini kazandıracaklarını ifade eden Saraykent Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Öçal,

“Gençlik Merkezi projemizde içerisinde konferans salonu, atölyelerimiz olan binalarımızı planlıyoruz. Bu bizim eksiğimizdi. Bugüne kadar farklı projeleri hayata geçirdik. Sıra ona geldi. Gençlik ve kültür merkezini hayata geçireceğiz. Onunda çalışmalarına devam ediyoruz. Divanlı Göleti ve Ormanı 200 dönüme yakın belediyeye tahsisli bir alanımız var. Millet bahçesi içerisine dair. Orayı daha genişleteceğiz. Tatil merkezi o bölgede olacak” dedi.
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

Kadınlarımızın Kooperatifleşmesinin Önünü Açacağız

Başkan Öçal,

“Kadınlarımızın kooperatifleşmesinin önünü açacağız. Kadınlarımız bir şeyler üretmesi sağlamak amacıyla onlara destek olacağız. Biz 2 dönem ihalemizi yaptık ama ihaleye katılanın olmadığı GES Projemiz var. Kaynağı hazır. İnşallah bu dönem onu hayata geçirmeyi planlıyoruz. Saraykent’in hem elektrik giderini düşüreceğiz, hem de Saraykentli kişiler evlerine ekmek götürecekler. Semt Pazarımızı kapalı hale getireceğiz. Saraykent’e yakışır semt pazarını planlıyoruz. Yöresel ürünlerin pazarlayabilecekleri yerler de olacak” şeklinde konuştu.
Saraykent'te işsizlik Kalmayacak!

En Büyük Eksiğimiz Mezbahane

Saraykent’in en büyük eksiklerinden birinin mezbahane olduğu belirten Saraykent Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Öçal konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“İlçemizin bağımsız bir mezhabane yapacağız. Onu da yaparak Saraykent halkımıza dana kaliteli eti kesip kasaplarına vereceğiz. Çocuklar için de çeşitli projelerimiz de yapacağız. Biz ilçemiz 2014 öncesi ve sonrası değişti. İnşallah daha da güzelleşecek. İlçemizde birçok projeyi hayata geçirdik. Daha da yapacağımız projeler var. İnşallah hayırlı bir seçim olur. Ben 10 yıldır belediye başkanlığı döneminde kimseyi ayırmadan, ayrıştırmadan herkese hitap ettim. İnşallah bu dönemde de aynı ahlakımızla götüreceğiz. Bizim belediye bütçemiz belli. İktidarımızın destekleri oldu. Biz ne yaptıysak iktidarın gücü ve desteği ile yaptık. Saraykent’imizi daha ilerilere taşıyacağız. Saraykent’te bu saatten sonra istihdam kaynaklı projeleri ilçemize kazandıracağız” diye konuştu.

24 Mar 2024 - 18:30 Yozgat/ Saraykent- Gündem

Mahreç  Kadir Görgülü


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yozgat Çamlık Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yozgat Çamlık Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yozgat Çamlık Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yozgat Çamlık Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.