Monşer = Hep Aynı Nakarat

Odgurmuş: Sizi ve sizleri anlamak mümkün değil. Ne kadar da evhamlısınız. Her şeyiniz vehim. Her şeyden evhamlanıyorsunuz. Biraz kendinize gelseniz.

Monşer: Size yakıştırmadım bu düşünceleri. Arapçanın levhalara kadar yayıldığı, tecavüz vakalarının gerçek olduğu, Suriyeli kadınların doğurganlık oranlarının Türkiye'ye gelince 2-3 katına çıktığı, mülteci adı altında yüzde doksanı erkek olan göç hareketinin planlı bir şekilde Türkiye'ye geldiği, nüfusun yüzde ona yakınının mülteci olduğu gerçeğini söylemek yalan mıdır? Çocuklarının geleceğini düşünüp tüm bunlara karşı çıkmak hafakan basması mıdır?

Odgurmuş:  Türk devleti, Türk milleti büyüktür. Her türlü olumsuzluğun üstesinden gelir. Ayrıca Türk her zaman mazlumların sığınağıdır. Korkmaya gerek yok. Sizinki sadece evham.

Monşer: Ortada mazlum yok; kadınları, çocukları, yaşlıları bırakıp erkek geliyorsa mazlum kim. Türk devleti büyük diyerek askerimizi PKK operasyonlarından çekelim mi. Bu millet her olumsuzluğun üstesinden gelir diyerek çocuklarımızın geleceğini ateşe atmaya hakkımız var mı?

Odgurmuş: Şimdi burada iki konu var.

1- Göçmenlerin ülkelerine geri dönmesi. Bu doğru bir yaklaşımdır.

2- Göçmenler nedeniyle şöyle olur böyle olur, ölürüz biteriz diye büyük endişelere kapılmak biraz yersiz.

Bence konu bu.

Ayrıca her Türk’ün her zaman devletimizin tarihimizin ve milletimizin yanında olması gerekir.

Monşer: Suriyelisi, Afganlısının ülkesine döndüğü filan yok. Seçim öncesi laflardı bunlar. Bir yılda doğan mülteci sayısı rakamları yalan diyebilir miyiz? Doğum oranları ile gidenden fazla mülteci sayısı artıyor. Bizzat sağlık bakanı 754.000 Suriyeli çocuğun doğduğunu söylüyor.

Odgurmuş: Sanki hep aynı teraneler. Durumu Irkçılık boyutuna taşıyanlar var. İnsanlarda sanki akıl ve izan kalmamış.

Kontrolsüz olduğu koca bir yalan. İçişleri Bakanlığı ve MSB’nı sık sık bir açıklama yapıyorlar. Sınırda. ABD PKK Devletini kursun güneyde. Biz de bilmeden onun değirmenine su taşıyalım. Ayrıca bu konuda yani yabancı düşmanlığında Avrupa'yı solladık vs. demek çok afaki cümleler.

Monşer: Şu anda iktidarda olanlar Türk kavramından bile imtina eden, Türk milliyetçiliğini ayakları altına alan, Andımızı, Ne mutlu Türk'üm demeyi yasaklayan, emperyal proje BOP eş bakanı bir zihniyetin başımıza bela ettiği sığınmacı belasından rahatsız olmayışından bir Türk milliyetçisi olarak ben rahatsız oldum.

Odgurmuş: Biz burada bir partiyi vs. savunmuyoruz. Akp vs. bu işi çözer demiyoruz ki. Dikkat ederseniz biz Türk Milletinin büyüklüğünden bahsediyoruz. Onu vurgulamaya çalışıyoruz.

Siz ise başka şeyler söylüyorsunuz.

Konuyu siyasete ve bu günkü politikacılara çekmeye gerek yok.

Bu bir badire ise Türk Milleti bu badireyi de atlatır.

Tarihe bakılırsa ne badireler atlattığımız görülür.

En öldü bittiği denilen zamanlarda bile silkelenip yeniden ayağa kalkmıştır.

Endişeye mahal yok.

Monşer: Önce bu badireyi başımıza kim bela etti onu görelim, 90 milyar dolar maliyeti olan bir badireden bahsediyorsun, demografik yapımızı bozan bir badireden bahsediyorsun. Bütün siyasi partiler endişe duyarken bir sen rahatsız olmuyorsun bu normal bir şey mi?

Odgurmuş: Biz milletimizi sever ve büyüklüğüne inanırız.

 Bizim Akp ile vs. işimiz yok. Biz okuduklarımıza göre değerlendirme yaparız. Biz de pek çok kimse gibi öldük bittik istilaya uğradık desek daha mı memnun olunur.

Siz öyle düşünüyorsunuz, ben de böyle düşünüyorum. Türk milleti büyük millettir diyorum.

Monşer: Türk milletinin büyüklüğüne hepimiz inanıyoruz, onu küçültmek isteyenler, bu coğrafyadaki varlığına tahammül edemeyenler, göç mühendisliği projesi ile varlığımıza kastediyorlar, 50 milyon dolar için tank palet fabrikasını katarlılara satanlar 90 milyar dolar kaçkın vatan hainlerine harcayabiliyorlar.

Odgurmuş: Değerli Monşer; benim yukarıdaki cümleme göre bir şeyler söyleseniz daha iyi olur.

Benimle ilgisi olmayan, benim söylemediğim şeyleri bana soruyorsunuz.

O soruların muhatabı ben değilim.

Ben yukarıda ne yazmışsam, siz de ona bakarak dersiniz ki "Yok kardeşim elbet endişe duyarız vs" dersiniz.

Ama siz öyle yapmıyor ülkede gördüğünüz pek çok aksaklığı ve yanlışı bir nakarat halinde bana soruyorsunuz.

Ben size hiç şunu diyorsunuz yanlış, bunu diyorsunuz yanlış gibi şeyler söylüyor muyum?

Ben Türk Milletinin büyüklüğünden bahsediyorum. Milletimin büyüklüğüne inanan biriyim, elbet atlatır diyorum bunun neresi yanlış ki siz tüm hükümet politikalarını öne sürüyorsunuz.

Konu dışına çıkmadan bir şeyler derseniz hem daha iyi olur hem de çok memnun olurum.

Monşer: Nasıl atlatacak? Bu belayı başımıza saranları destekleyen, kendi partisinin iktidar olma iddiasını bırakıp Akp nin yancılığını yapan partiye bir şey söylemeyi düşünüyor musun?

Odgurmuş: Biraz önce söylediğimi okumadan ve dikkate almadan bana cevap veriyorsunuz.

O konular benim dışımda bir konu. Ben siyasi bir söz ediyor muyum ki de bana şunu demiyorsun vs. diyorsunuz?

Her partinin kendine göre bir politikası vardır.

Herkesin de kendine göre bir görüşü vardır.

Benimkisi ise Türk Milletinin büyüklüğüne inanmaktır.

Türk Milletini, tarihini ve Milliyetçi büyüklerimizi sevmektir.

Monşer: Güçlü olduğumuz dönemlerle, borç gırtlakta, her yer satılmış, Türk eziliyor, ölen gençler Türk, sefa sürenler başkaları diye tanımlanabilecek olan bu dönemi aynı kefeye koymaktır esas yanlış olan.

Türk milletine ve kültürüne sahip çıkılmak üzere, Türk milletinin bu toprak parçası üzerinde varlığını sürdürebilmesi için göçmenler ve sığınmacıların bu ülkeyi bir an önce terk etmelidirler Türk milletinin asimile olmasını istemiyoruz.

Odgurmuş: Görüyorum ki; Ne söylesek anlamak istemeyen şartlanmış bir kesimi ikna etmeye çalışmanın pek mânâsı yok ama Sanki ben kendimi yoruyorum gibi.

Monşer: Bu iş göçmenliği aştı istilâya dönüştü. Dedem de derdi ki ayranın yok içmeye maşrapa ile gidersin ......ya. Kendi halkım çöpten ekmek toplayacak gençlerimiz evlenemiyorken, evlenen evliliğini koruyamıyorken biz vatan haini katil kavimci asalak besliyoruz.

Odgurmuş: Bazı şeyleri hem abartıyor hem de uyduruyorsunuz. Endişeye mahal yok. Türk milleti büyüktür. Her türlü badireyi atlatır.

Biz böyle deyince hemen “Türk milletinin büyüklüğüne inanmayan kim” diye soru geliyor. “Ama, fakat, lakin” diyerek konuşmaya başlayanlar Türk devletinin ve Türk milletinin büyüklüğünü hem bilmeyen hem de inanmayanlardır.

Monşer: Ortadoğu’da 20 küsür devletin sınırlarının yeniden çizilmesi ve etnik yapılarının yeniden kapitalistlerin çıkarları doğrultusunda yeniden tasarlanması projesi olan ve zat-ı muhteremin birisi tarafından gözümüze soka soka dillendirilen "Biz BOP Eş bakanıyız" itirafını bu sessiz işgal çerçevesinde nasıl anlayacağız? Türk yurdu yol geçen hanı değildir.

Odgurmuş: Yine tekrarlıyorum. Biz milletimizi severiz. Türk milleti her badireyi atlatır. İçinde bulunduğumuz durumlar bizi ümitsizliğe sevk etmesin.

Monşer: Değerli Odgurmuş kardeşim sizin milletinizi sevdiğinizden şüphe duymak benim haddim değil. Bu işin ama’sı, fakat’ı lakin’i yok bir an evvel geldikleri gibi gitmeliler.

Odgurmuş: Tamam gitsinler benim elimde olsa tamam da. Benim elimde hiçbir şey yok.

Monşer: Bizim elimizde olan bu konuda sessiz kalmamak gücümüz ancak net bir duruş sergilemeye yetiyor.

Odgurmuş: Eğer sessiz kalmak istemiyorsan dön bu insanların vatanını yurdunu harabeye çeviren Amerika’ya seslen bu zulme karşı koy bakalım. Öyle safa yatıp fetö ağzıyla konuşmanın hiçbir faydası yok.

 Monşer: Görünen köy kılavuz istemez. Şöyle bir dolaş çarşıyı pazarı. Resmi rakamlara bak, bide kaçak girenlere. Hatay belediye başkanın basına düşen açıklamasını da iyi okuyun. Doğum oranı bunlarda yükseldi ve kim veriyor nüfus cüzdanını. İstanbul' da insan kaçırıp fidye istiyorlar. Bunlar basına ve emniyete düşenler tabii ki. Ayrıca Türk vatandaşı olanlar da cabası.

Odgurmuş: Yine başa sardınız papağan gibi aynı nakaratı tekrarlayıp duruyorsunuz.

Ayrıca o sığınmacılar dediğin insanlar Çanakkale’de ve başka cephelerde bizimle düşmana karşı savaşmışlardı. Var mı bunları dile getirip söyleyen adamların dedeleri hiç savaşanlar olmuş mu acaba

Monşer:  Tarih başka. Bu günkü durum endişe verici. Adamlar kadınsız tek başına geliyor!

Siz aklınız kiraya mı verdiniz ülke harman yerine döndü hala siz uyuyorsunuz.

İstanbul’da azınlık olduk yabancı çöplüğü oldu vatanını savunmayın kaçan Suriyeli, Amerika’ya vatanını satan hain Afganlıdan geçilmiyor hükumet bu konuda yanlış politika izliyor.

Odgurmuş: Tarih başka diye bir şey yok. Vatanını milletini sevenler yine aynı, vatanını milletini sevmeyenler yine aynı. Türk milletinin büyüklüğüne inananlar olduğu gibi, Türk milletinin büyüklüğüne inanmayıp kırk dereden sular getirenler de yine aynı. Her dönemde sizin gibi Monşer’ler olmuştur. Sessiz istila diye yırtınıp durdunuz, neticede söyledikleriniz hep boşa çıktı. Milli meseleleri siyasi pencereden bakarak yorumlamak bizi olumlu bir neticeye götürmez.

**

Not: Monşer’ in görüşlerinin tamamı sosyal medyadan alınmıştır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kenan Eroğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yozgat Çamlık Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yozgat Çamlık Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yozgat Çamlık Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yozgat Çamlık Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce siyasi partiler Yozgat ve ilçelerde yerel seçimlerde ittifak yapsın mı?