Hava Durumu

Aciller Doluyor! Hastanelerde Son Durum Ne? Virüsler Kol Geziyor!

Üst solunum yolu hastalıklarında artış devam ediyor. Bunun ile birlikte hastane doluluk oranında da bir artış söz konusu. İşte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2022 14:30
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2022 14:30
https://www.yozgatcamlik.com/
Aciller Doluyor! Hastanelerde Son Durum Ne? Virüsler Kol Geziyor!

Hastanelerde alınan bilgiler neticesinde üst solunum yolu hastalıklarında vaka sayısı artıyor. Bunun ile birlikte İstanbul'da vaka sayısı daha çok artış gösteriyor. COVID-19 pandemisi boyunca uygulanan sıkı tedbirlerin gevşetilmesi dışında kış ayının gelmesi de alınan bilgiler neticesinde mevsimsel hastalıkları da beraberinde getirdi. Bunun ile birlikte birçok virüsün kendisini göstermeye başlaması da hastanelerde doluluk oranına yansıdı. Nüfus bakımından ise İstanbul'da vaka sayısı artmaya devam ediyor.

Covid bitti derken grip vakaları patladı! - Son Dakika Flaş Haberler

Üst solunum yolu vaka sayısının artması ile birlikte uzman doktorlar Kasım ayında böyle bir tanıya rastladıklarını söyledi. Ek klinik açarak bu durumun üstesinden geldiklerini de bildirdi. Bunun ile birlikte solunum yolu enfeksiyonlarının acil servislere başvuru sayısını arttığını söyleyen uzman hekimler, çocuk acil hasta sayısının ikiye katladığını belirtti. Ek klinikler açarak hastane yükünü hafifletmek için çalıştıklarını da vurguladı. Ayrıca hem yetişkin hem çocuk acil servislerinde büyük yoğunluk olduğu da biliniyor. Alınan bilgiler neticesinde yetişkin ve çocuk olmak üzere günlük ortalama 3 binin üzerinde hastanın acil servislere başvuru yapıyor. Bunun sebebi ise dört beş virüsün birleşimidir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.