Hava Durumu

Dikkat Vakalar Artıyor! Okullar Tekrar Tatil Olacak mı? Açıklama Yapıldı 

Vaka sayılarının başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde artmasının ardından tekrardan tedbirlerin gelip gelmeyeceği merak söz konusu oldu ve işte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 19.12.2022 17:19
Haber Güncellenme Tarihi: 19.12.2022 17:19
https://www.yozgatcamlik.com/
Dikkat Vakalar Artıyor! Okullar Tekrar Tatil Olacak mı? Açıklama Yapıldı 

Bilindiği üzere alınan bilgiler neticesinde vaka sayıları başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere İngiltere'de de artmaya devam eder iken Dünya Sağlık Örgütü vaka sayılarına karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade etti ve aşılamayı işaret etti. Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de yaşayan vatandaşlar isim tedbirlerin tekrardan gelip gelmeyeceğini merak eder içen özellikle maske hesabının tekrardan gelmesi gerektiğine dikkat çekti ve okullarda vaka sayılarının arttığını çocuklarını okula göndermekte zorluk çektiklerini ifade etti. Bunun ile birlikte bu konu hakkında henüz net bir bilgi paylaşımı gündeme gelmese de İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan vatandaşlar vaka sayılarının günden güne arttığını ifade ederken Dünya Sağlık Örgütü vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Covid: Maske takma zorunluluğunun kalkmasının etkileri neler olabilir? -  BBC News Türkçe
 

Kişisel Tedbirlere Dikkat Çekildi 
 

Alınan bilgiler neticesinde vaka sayılarının artmasının ardından Dünya Sağlık Örgütü kişisel tedbirleri dikkat çekti ve aşılama çalışması üzerinde durulması gerektiğini ifade ederek aşama çalışmasından geçmeyen kişilerin bir an önce aşılanması gerektiğini dile getirdi. Aşılanmanın bir sürü önündeki tek engel olduğunu dile getiren Dünya Sağlık Örgütü her ne kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde ve İngiltere'de vaka sayıları artsa dahi bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı yapmayarak kişisel tedbirlerin ön planda tutulması gerektiğini isteyen kişilerin maske takması gerektiğini ifade etti. Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de vaka sayılarının artmasının ardından birçok vatandaş ise çocuklarını okullara göndermekte güçlük çektiklerini çünkü vaka sayılarının arttığını ve grip ve nezle gibi bir takım fonksiyonlar gördüklerini dile getirdi. Bunun ile birlikte gözler ise gerek Amerika Birleşik Devletleri gerek ise İngiltere'nin Sağlık Bakanlığına çevrilse de henüz Sağlık Bakanlığı kanıtından net bir bilgi paylaşımı gündeme gelmedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.