Hava Durumu

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Karın germe ameliyatı, mini ve tam karın germe uygulamaları olarak ikiye ayrılmaktadır.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2022 14:06
Haber Güncellenme Tarihi: 12.12.2022 14:06
https://www.yozgatcamlik.com/
Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Karın germe işlemi, bir şişmanlık tedavisi değildir. Şişman kişilerin bu tedavi öncesinde belirlenen kiloya inmesi gerekmektedir. Daha sonra bu uygulama ile karnın görünümü düzeltilmektedir. Karın germe uygulamasıyla beraber kullanılan birkaç yöntem bulunmaktadır. Özellikle vücut konturu düzeltme işlemleri bu tedaviyle birlikte yapılabilmektedir.

Obezite ve doğum sonrasında oluşan sarkmaların giderilmesi için karın germe ameliyatı yapılmaktadır. Karın bölgesinde ortaya çıkan şekil bozukluğu, cilt altındaki doku fazlalığından meydana gelmektedir. Karın germe işlemleri esnasında karın bölgesinde yer alan fazla deri ve yağ alınmakta ve kalan kısım şekillendirilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İlk muayenede hastanın genel sağlık durumu, karın bölgesindeki yağ oranı ve karın sarkıklığı değerlendirilmektedir. Bu muayene esnasında hastalık durumu ve kullanılan ilaçların olup olmadığı hakkında genel bilgi sahibi olunmaktadır. Buna ek olarak ameliyatın neden istendiği ve bu ameliyattan beklentilerin neler olduğu ile ilgili sorular cevaplanmaktadır.

Karın germe ameliyatı, mini ve tam karın germe uygulamaları olarak ikiye ayrılmaktadır. Operasyon genel anestezi altında gerçekleşmekte ve hastanın göbek deliğinin altından uzun bir kesi oluşturulmaktadır. Bu kesi bölgesinden fazla yağlar alınmakta ve bölgede gerginlik oluşturulabilmesi için karın kaslarının boyları kısaltılmaktadır. Bu işlemlerden sonra süreç tamamlanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır? Karın bölgesinde spora dirençli aşırı yağ birikimi olanlar Karın bölgesinde sarkma ve çatlak sorunu olanlar Karın kasları zayıflamış bireylere karın germe işlemi uygulanmaktadır. Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı? Kan sulandırıcı ilaçlar tüketilmemelidir. Aşırı ağrı kesici kullanılmamalıdır. Vitamin haplarının aşırı kullanımından kaçınılmalıdır. Mideyi rahatlatıcı yiyecekler yenilmelidir. Kabızlığa neden olabilecek gıdalardan uzak durulmalıdır. Sigara ve alkol kullanımı belirli bir süre bırakılmalıdır. Doktor tavsiyelerine uyulmalıdır. Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı? Doktorun önerdiği veya verdiği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Ani hareketler yapılmamalıdır. Karın bölgesine alınabilecek herhangi bir darbeye karşı dikkat edilmelidir. Fiziksel aktivitelerde dikkatli hareket edilmelidir. Karın germe ameliyatı sonrasında doktor tavsiyelerine uyulmalıdır. İyileşme sürecinde doktorun önerilerini dikkate almak ve bu önerileri uygulamak oldukça önemlidir. Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci Karın germe işlemi sonrasında iyileşme süreci belirli düzene göre ilerlemektedir. Özellikle iyileşme sürecinde hasta kendi hijyenine dikkat etmelidir. Bu süreçte ameliyat korsesinin kullanımı oldukça önemlidir. Bu korse ameliyat bölgesine darbelere ve travmalara karşı korumaktadır. Karın germe uygulaması sonrasında sigara ve alkol kullanımından üç ay süreyle uzak durmak gereklidir. Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Bu uygulamanın fiyatlarına dair birçok faktörden bahsetmek mümkündür. Özellikle işlemin mini karın germe mi yoksa tam karın germe uygulaması olup olmadığına karar vermek gereklidir. İşlemin içeriğine göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Ancak karın germe uygulamasının fiyatları, işlemin yapılacağı merkezdeki muayeneye göre belirlenmektedir.

https://www.ozanbalik.com/karin-germe-ameliyati/ bilgi için hemen tıklayın.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.