Hava Durumu

Çayıralan Belediye Başkanı Codar'dan Bozdağ'a Sitem; Milletin Makamını da Ziyaret Edebilirdiniz!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Yozgat programı kapsamında ziyaret ettiği Çayıralan’dan Belediye Başkanı Ömer Codar sitem dolu açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2022 05:35
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2022 05:35
https://www.yozgatcamlik.com/
Çayıralan Belediye Başkanı Codar'dan Bozdağ'a Sitem; Milletin Makamını da Ziyaret Edebilirdiniz!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Yozgat programı kapsamında ziyaret ettiği Çayıralan’dan belediye başkanı Ömer Codar sitem dolu açıklamalarda bulundu. Bozdağ, muhalefeti hizmet üretememekle suçlarken Codar, “Siz devletimizi temsil ediyorsunuz, ilçemizde ilk ziyaret edeceğiniz makam, devletin temsilcisi Kaymakamlık makamı, diğeri Milletin temsilcisi Belediye Başkanlığı olmalıydı. Akabinde de parti binanızı ziyaret edebilirdiniz” ifadelerine yer verdi.


Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, ilçeyi ziyaret eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın belediyeyi de ziyaret etmesini beklediklerini vurgularken, ilçede bir türlü gerçekleşmeyen yatırımlara da dikkat çekerek, yanıt istedi.
BAKAN BOZDAĞ ÇAYIRALAN’DA MUHALEFETE YÜKLENMİŞDİ
Adalet Bakanı Bozda, partisinin Çayıralan ilçe danışma meclisi toplantısında AK Parti iktidarlarının hizmetlerinden bahsederken, muhalefete de ağır bir dille yüklenmiş, muhalefetin "İktidara gelince şöyle yapacağız" laflarını konuşan siyaseti hiçbir zaman benimsemediklerini ileri sürmüştü.
“Cek cak edebiyatıyla, alavere dalavereyle aziz Türk milletini aldatabileceklerine inanıyorlar” ifadeleri ile muhalefet partileri adına hizmet üretmeyen bir profil çizen Bozdağ’a yanıt, ilçenin CHP’li belediye başkanı Ömer Codar’dan geldi.


CODAR’DAN BOZDAĞ’A AÇIK MEKTUP
Başkan Codar’ın “Sayın Bakanımız Bekir Bozdağ Basın Yoluyla Açık Mektup” başlığı ile sosyal medya hesabından yaptığı açıklama sitem yüklü oldu.
Bozdağ’ın belediye ziyaretini de beklediklerini ancak bu güne kadar hiçbir defa gerçekleşmediğini vurgulayan Codar; “Sayın Bakanım. Siz halkımızın oylarıyla seçilmiş devletimizin, Adalet Bakanı olarak ilçemizi 11.12.2022 cumartesi günü ziyarete geldiniz. Ziyaretinizden resmi olarak haberdar değiliz. Ziyaret ettiğiniz yer; Ak Parti Çayıralan ilçe Başkanlığı. Sayın Bakan; Siz devletimizi temsil ediyorsunuz, ilçemizde ilk ziyaret edeceğiniz makam, devletin temsilcisi Kaymakamlık makamı, diğeri Milletin temsilcisi Belediye Başkanlığı olmalıydı. Akabinde de parti binanızı ziyaret edebilirdiniz” dedi.
CODAR: “HİZMETLERİN AÇILIŞINI YAPMAYA MI GELDİNİZ?”
Codar, ilçe de gündem olan AK Parti ilçe binası ardından da kütüphaneye dönüştürülen eski PTT binasının durumunu da gündemine alarak: “Sayın Bozdağ’ın ilçe ziyaretini hizmet açılışı için gerçekleştirmesini isterdik” dedi.
Belediye Başkanı Codar’ın sitem ve eleştiri yüklü açıklaması şu ifadelerden oluşuyor: 
“Ziyaretinizde kütüphane açılışı yapacağınızı duymuştuk, iptal ettiniz herhalde . Anlatayım efendim; kütüphane binası PTT Başmüdürlüğüne ait bir binaydı, sosyal yardımlaşma vakfı kullanıyordu, bu kurum kaymakamlık binasına taşınınca; boş kalan bina bir sabah uyandık ki, AK Parti ilçe başkanlığı tarafından işgal edilmiş ve parti binası olarak 5-6 ay kullanıldı. Belediye başkanı olarak konuyu TBMM gündemine ve basına taşıdım, baskılar sonucu yine bir gece bina boşaltıldı. Sonrasında ilgili kuruma ihale yoluyla bu binayı belediyemize uzun süreli kiraya verin veya satışını yapın, Çayıralan belediyesi olarak bu binayı halk kütüphanesi yapacağız dedik, hayır burayı belediye ye vermeyeceğiz, biz kütüphane yapacağız dediler. Bende amacıma ulaştım teşekkür ederim dedim. Şu an kültür turizm bakanlığına ait halk kütüphanesi olarak hizmet veriyor. Sayın Bakan, Adalet dağıtan bir kamu kurumunun tek sorumlusu olarak; böyle bir adaletsizliğe nasıl müsaade ettiniz. 
HİZMETLERİ AÇMAYA MI GELDİNİZ?
Sayın Bakanım; 2014 yerel seçimler öncesi Çayıralan’da bir miting konuşmanızda “Kayseri-Felahiye-Çandır-Çayıralan-yolunu otoban gibi bir yol yapacağız 2015 yılının ilk aylarında da hizmete girecek “ vaadinde bulunmuştunuz, yoksa buranın açılışını yapmaya mı geldiniz?
Sayın Bakan, güneş enerji projemiz siyasi olarak engellendi, yoksa buranın yapılmasına onay verdinizde, buranın açılışını mı yapmaya geldiniz. Sayın Bakan yoksa 2022’de Çandır ile birlikte almamız gereken doğalgazı, Çayıralan CHP belediyesi mantığıyla, kendi seçmeninizi dahi mağdur ederek bir yıl ertelettiniz. Yoksa doğalgazı ilçemize getirdiniz de buranın açılışını mı yapmaya geldiniz.
Bizim vergilerimizle hükümet olarak devlet yönetiminde bulunuyorsunuz, 2019 yılından bu tarafa ilgili bakanlıklara onlarca müracaatımız olmasına rağmen 1 adet çöp konteynırı dahi vermediniz, şimdi vicdana gelerek belediyemizin hizmetlerini yapabilmesi için gerekli araç ve gereç verdiniz de bunun açılışını mı yapmaya geldiniz.
2020 yılında valilik kararıyla tüm ilçe belediyelerine verildiği gibi bizim belediyemize de verilecek ambulansı, ilgili vekilinizin talimatıyla konuklar beldesine verdiniz. Söz konusu araç yerine yeni bir araç verdinizde bunun açılışını mı yapmaya geldiniz.
(Bu araç ilgili belediye ye verildikten kısa bir süre sonra ölümlü trafik kazası yapıldı. Görevli kardeşimize Allah rahmet eylesin.
Sayın Bakanım ilçe Başkanınız tüm kamu kurum ve kuruluşlarının 1. derece de amiri gibi hareket ederek akademik devlet personeline dahi talimat verme cüretinde bulunuyor da, bunun yanlış olduğunu biliyorsunuz da, devlet te liyakatin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorsunuz da bunu düzeltmeye mi geldiniz.
Sayın Bakanım bizim gibi belediyelerin gelirinin büyük çoğunluğu İller Bankası tahakkukudur. Maalesef son bir yıldır geçmişe yönelik borçlardan dolayı kaynaktan kesilme mantığında tahakkuk eden alacağımız her ay yüzde 40 kesinti yapılarak gönderiliyor. Kendi belediyelerinize de ekstra tahakkuklar yapılıyor da Bu adaletsizliği düzelttiğinizin bilgisini mi vermeye geliyorsunuz.
Sayın Bakanım ben yüzde 38 oy ile Çayıralan belediye başkanı seçildim. 1200 kişi bana ve partime, 1900 kişi sizin ve MHP’nin adayına yani cumhur ittifakına oy verdi. Yukarıda sıraladığım ve bir çoğunu da yazmadığım, kutuplaştırıcı, ötekileştirici hizmet kısıtlamalarınız şahsıma değil, büyük çoğunluk yüz 62 size oy vererek sizi meclise gönderen seçmeninize yapılan hizmet kısıtlamasıdır.
Çayıralan Belediye Başkanı ve Çayıralanlı bir vatandaş olarak siyasi emeller doğrultusunda, hakkımızı vermeyen, kısıtlayan her kim ve kimler varsa hakkımı helal etmiyorum. Selamlarımı ve saygılarımı sunarım.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.