Hava Durumu

CHP Ankara Milletvekili Emir Yozgat'tan seslendi; "Güzel geleceği hep birlikte kuracağız"

CHP Parti Meclis Üyesi Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Yozgat CHP İl başkanlığını ziyaret ederek basın toplantısı düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2022 05:07
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2022 13:20
https://www.yozgatcamlik.com/
1

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Toplantının amacının Parti meclis üyesi Ankara milletvekili Dr. Murat Emir, Yozgat Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ile seçime yönelik çalışmaları elden geçirerek, eksiklikler nelerdir o amaçla Yozgat’a geldiğini söyledi.

Yaşar, “Yaşadığımız süreç bizim artık bu sistemde, bu ucube sistemde her geçen gün ülkeyi daha da çok kausa sürükleyen bu sistemi biz mümkün olduğu kadarıyla tedbirimizi almak zorundayız. Bizler sandıklarımızda boşluk bırakmayacağız. Yurttaşlarımız şundan emin olsun tercihlerini hangi yönde kullanmış olursa olsunlar onların tercihlerine kendi sandıklarına namusumuz gibi sahip çıkıp onların tercihlerine aynen yansıtacağız. Hiçbir sandıkta boşluk bırakmayacağız, oy çaldırmayacağız hiçbir kimsenin hakkını yedirmeyeceğiz: Ama hakkımızı da kimseye yedirmeyeceğiz. Bu ülkenin makus tarihini hep birlikte yeneceğiz. Ben önümüzde ki sürecin ülkemize ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

HER GELDİĞİMİZDE YOZGAT’IN KÜÇÜLDÜĞÜNÜ GÖRÜYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis üyesi ve Ankara Milletvekili Murat Emir, Medeniyetlere beşiklik yapmış Anadolu’nun ortasında önemli bir tarihe sahip Yozgat’ta olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Emir, “Yozgat’a her geldiğimizde aslında Yozgat’ın ne kadar küçüldüğünü ne kadar göç verdiğini ve ne kadar geri bırakıldığını üzülerek görüyoruz. Yozgat büyümeyi hak eden, işin ve aşın olduğu herkesin huzurlu olduğu, bereketin olduğu bir şehir olmayı hak ediyor ama maalesef Yozgat öksüz bırakılıyor. Yozgat siyasi açıdan da önemli bakanlar çıkarmış bir il. Ama buna rağmen unutulmuşta bir il” dedi.

BAKANLAR KENDİ MEMLEKETLERİNE BAKMIYOR

Bakanların kendi memleketlerine dahi bakmadıklarını ve proje üretmediklerini belirten CHP Ankara milletvekili Dr. Murat Emir, “Baktığımızda Yozgat’ın son derece küçüldüğünü adeta büyük bir köye dönüştüğünü görüyoruz. Fuat Oktay Yozgatlı ama Yozgat’ı hiç görmüyor gözü başka yerlerde ama Yozgat’a bir fabrika yapmaya gelince, Yozgat’a bir yurt yapmaya gelince, Yozgat’a bir tesis yapmaya gelince maalesef görmüyoruz, duymuyoruz”

YOZGAT KÖYLEŞMEYE TERK EDİLİYOR

Emir, “Her seferinde Yozgat’a geldiğimizde çiftçinin unutulduğu, emeklinin unutulduğunu ve Yozgat’ın köyleşmeye ve terk edildiğini üzülerek tespit ediyoruz. Yozgat bir tahıl ambarıydı. Ama şimdi çiftçi son derece umutsuz bankalara borçlu ve adeta faize çalışır bir durumda. Pancar ekilmiyor kotalara takılıyor. Eksik ekerse bir türlü cezalandırılıyor fazla üretme başka türlü ceza alıyor. Tarımda bütün girdi maliyetleri artıyor. Mazot artıyor, tohum artıyor, ilaç artıyor, gübre artıyor ama maalesef çiftçi hak ettiğini alamadığı için tarlasını süremiyor, tarlasına gidemiyor. Aynı durumlar hayvancılıkta da geçerli. Yozgatlı çiftçi yumurtaya, süte, ete kendisi dahi kavuşamıyor üretecek halde değil”

YOZGAT’IN KAMU KURUMLARI KAPATILIYOR

Yozgat’ın kamu kurumları kapatıldığını ifade eden Emir, “Yenifakılı ilçesinde PTT gibi başka küçük devlet kurumları kapatılıyor Boğazlıyan ilçesine bağlanıyor. Çünkü Yenifakılı ilçesi iktidar partisinden değil İYİ Partili bir belediye alınca Yenifakılı ilçesini hemen cezalandırıyor. Benzer durumlar Çayıralan İlçesi için de geçerli sen misin CHP’ye oy veren, Sen misin CHP’li belediye başkanlığını yapan diyerek cezalandırılıyor. Çayıralan ilçesine gittiğimiz da herhangi bir yatırım yapılmadığı açıkça görüyorsunuz. Doğalgaz gelmeyen nadir ilçelerden birisi. İktidar kendisinden olmayan kendisine destek vermeyeni kendisine oy vermeyeni Türkiye’de terörist saydığı gibi, Türkiye’de dışladığı gibi, ayrıştırdığı gibi aynısını Yozgat’ta da yapıyor” dedi.

YOZGAT SEÇMENİ HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR

Emir, “Aslında Yozgat o yönden şansız Yozgat iktidar partisine çok büyük bir oranla destek vermesine rağmen iktidar partisi seçmeni hak ettiğini alamıyor. Yozgat giderek küçülüyor ve geri bırakılıyor. Yozgat’ta seçim çalışması yapacağız ve bir örgüt çalışması yapacağız. Her bir sandığa en az bir ve birden fazla üyemizi sorumlu olarak yerleştireceğiz. Tek bir oyu bile heba etmeyeceğiz her bir oyumuzun peşinde olacağız”

SEÇİMLERİN ZOR OLACAĞINI BİLİYORUZ

Bu seçimlerin zor olacağını bildiklerini belirten Emir, “Seçimlerin kolay olmayacağını biliyoruz. Ama bilsinler ki bizim oylarımıza göz dikenler oyları çalabileceklerini düşünenler Yozgat’ta da, Türkiye’nin her hangi bir sandığında da buna asla izin vermeyeceğiz. Bizim örgütümüz yüz yıllık geleneğinden aldığı güçle kararlılığıyla bu mücadeleyi vererek başaracağız” dedi.

TÜRKİYE’NİN HUZURA İHTİYACI VAR

CHP Ankara milletvekili Dr. Murat Emir, “Türkiye’nin huzura, uzlaşmaya, berekete ihtiyacı var. Vatandaşlarımız ağır bir yoksullukla baş başa. Hayat pahalılığı şuanda en büyük sorun. Mutfaklarda yangın var adeta. İnsanlarımız açlıkla karşı karşıya ama sarayda oturanlar günü gün ediyorlar ve halkın dertlerinden habersizler. Halkımızın dertlerini önemsemiyorlar. Onların gündemleri başka onlar malı nasıl götürürüz derdinler ama Yozgat’a gelseler çiftçiyi, emekliyi, işçi ile sohbet etseler aslında Türkiye’nin gündeminin farklı olduğunu görecekler”

AŞ’A VE İŞ’E İHTİYACIMIZ VAR

Aş’a ve İşe ihtiyacımız var diyen Emir, “Bu iktidarın bunları çözecek durumu yok. Türkiye’nin her hangi bir sorununu işsizlik, pahalılık, Türkiye’de yaşanan gelir adaletsizliği, eğitim, sağlık sorunu gibi bunların hiç birini çözecek, düzeltecek güçleri kalmadı. Bunu becerecek halleri yok. Bu yüzden de acaba nasıl eder, yaparız da karşımızdaki millet ittifakını çatlatırız derdindeler. Millet ittifakına giren partiler ve altılı masa adalet konusunda kararlıyız” dedi.

TÜRKİYE’DE ADALET YOK

Emir, “Türkiye’de adalet yok. Bizi yan yana getiren demokrasidir. Çünkü Türkiye’de vatandaş ne söylüyorsa iktidarında onun olması lazım. Milli iradeye saygı gösterilmesi lazım. Her şeyin bir kişi tarafından belirlendiği ve her şeyin bir kişi tarafından yönetildiği bir Türkiye’yi kabul etmiyoruz. Tek adam rejiminin Türkiye’yi getirdiği yer ortada. Ekonomiyi, eğitimi, sağlığı getirdiği yol ortada. Türkiye’de işsizliğin ve yoksulluğun sebebi tek kişilik yönetim ve onun yarattığı saraya bağlı zenginleşen çeteler”

6’LI MASA BÜYÜK KARARLILIKLA YOLUNA DEVAM EDECEK

Altılı masanın büyük bir kararlılıkla yoluna devam edeceğini ifade eden Emir, “Aday kim olacak tartışmasını sürekli büyütüyorlar. Ama şu bilinsin yeri ve zamanı geldiğinde altılı masa adayını çıkaracak. Bunun dışındaki hiçbir zorlamayı altılı masa olarak CHP olarak biz kabul etmiyoruz. CHP olarak, Türkiye’yi kuran parti olarak bundan sonra yoluna elbette kendi bildiği usullerle ve kendi zamanlaması ile yoluna devam edecek. 13’ncü Cumhurbaşkanı bu yolla belirlenecek. Kimsenin şüphesi olmasın ki 13’ncü Cumhurbaşkanı millet ittifakının ve altılı masanın çıkardığı Cumhurbaşkanı olacak” dedi.

MAHKEMELER YOLU İLE SİYASET TANZİM EDİLMESİN

Emir, “Türkiye’nin buna, buluşmaya ihtiyacı var. Biz birleştirmeye, buluşturmaya ve uzlaştırmaya talibiz. Yozgat’tan sesleniyoruz. Mahkemeler yolu ile siyaset tanzim edilmesin. Bu daha önce de yapılmaya çalışıldı. Hak ettiği cevabı halkımız verdi.

UMUYORUM Kİ CUMHURBAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU OLACAK

Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olmasını umduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis üyesi ve Ankara Milletvekili Murat Emir, “Türkiye’nin bütün sorunlarını çözecek durumdayız. Çiftçinin, emeklinin, yoksulun, emekçinin bütün toplum kesimlerinin sorunlarını yakından biliyoruz. Bütün bu sorunları çözmede sorunları da biliyoruz. Örgütlerimizden aldığımız güç ile bu mücadelemizi yürüteceğiz. Seçimler olduğunda en geç altı ay içerisinde Türkiye’ye bolluk, bereket ve huzur gelecek. Çünkü çalanlar gidecek. Türkiye’ye gelenler, yoksullaştıranlar gidecek. Halkı fakir bırakıp kendileri zenginleşenler gidecek. Bu güzel geleceği hep birlikte kuracağız” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.