Hava Durumu

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar; Devleti ve Cumhuriyet’i Kuran Partiyiz

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasının yanlış bir karar olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 16.12.2022 06:19
Haber Güncellenme Tarihi: 16.12.2022 17:06
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Yaşar, “Maalesef ülkemiz yönetilmiyor. Ülkemizi yöneten çeyrek asırdır tek başına yürüten Ak Parti iktidarı son başkanlık sisteminden sonra Türkiye maalesef yönetilemiyor. Böyle olunca ülkeyi yönetemeyenler siyasi rakiplerini yargıyı sopa olarak kullanarak sindirmek ve susturmak istiyorlar. Tabii bu hiçbir vicdana sığmayan, hiçbir hukuki mesneti olmayan siyasi siyasi bir karar” dedi.

İMAMOĞLU’NA SİYASİ YASAK GETİRİLİYOR

Şimdi tabii ama İstanbul'u iki sefer kazanmış Ekrem İmamoğlu'na söylediği, kendisi söylenen bir sözden dolayı sözü iade ettiği için Ekrem İmamoğlu'na siyasi yasak getiriyor bir ceza verildiğini belirten Yaşar, “Tabii bu ceza Her şeyden önce hiçbir vicdana bu hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan söylüyorum. Hiçbir partinin vicdanına sığmayacak, hiçbir vicdan kaybını kabul etmeyeceğim bir olay. Bu karar Türkiye'nin vicdanını kanatmıştır. Hiçbir vicdanda karşılık bulmamıştır ve bulmayacaktır. Bu tür baskılar ve bu tür kararlar bizleri özellikle Cumhuriyet Halk partilileri siner ve korkar diye düşünmesin. Tam aksine bu tip kararlar bizi daha da bilir daha da güçlendirir”

DEVLETİ VE CUMHURİYETİ KURAN PARTİYİZ

Yaşar, “ Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Devleti Kuran Cumhuriyeti Kuran partiyiz. Biz savaş meydanlarında kurulmuş Kuvayi milliye'den gelen bir partiyiz. Bu kararlar bizi ancak daha da güçlendirir daha da çok biler. Biz bundan sonraki süreçte çalışma esaslarımızı belki 18 Saate göre değil bundan sonraki çalışmalarımız 24 Saate göre olacak” dedi.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Korkunun ecele faydasının olmadığını ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, “Ülkeyi yönetemeyenler, ülkedeki gündemi saptırara, ülkede devletin bazı kurum ve kuruluşlarını kullanarak ülkeyi yöneteceklerini zannediyorlar. Bu karar yine söylüyorum hiçbir vicdanda karşılık bulmamıştır, bulmayacaktır. Bu karar bizleri yıldırmayacaktır ve yıldıramaz da. Biz bundan sonraki çalışmalarımızı bütün örgütlerimizde bütün vicdan sahibi yurttaşlarımızla daha çok çalışacağız daha çok bu ülkenin geleceği için daha çok mücadele edeceğiz. Bu ülkeyi hak ettiği düşüncesinden, görüşünden, giyiminden, kuşamından dolayı hiç kimsenin ötekileştirilmediği, hiç kimsenin sabah evinden alınıp sen düşünceni açıkladın diye cezalandırılmadığı, herkesin kucakladığı, birbirine sevgiyle, hoşgörüyle baktığı bütün toplumun bir arada huzur içerisinde yaşadığı bir ülkeyi hep birlikte kuracağız”

KARARIN ANLAMI VE BAĞLAMI YOKTUR

Yaşar, “Bakın altı benzemez, altı değişik ideolojisi olan programı olan siyasi parti bir araya geldi bir altılı masa ittifakı oluşturdu. Bu tip kararlar bu tip baskılar sadece Cumhuriyet Halk Partisi'ni değil, hem altılı masayı hem altılı masanın dışında olan diğer siyasi partileri, hem de Vicdan sahibi tüm yurttaşlarımızı daha çok çalışmaya daha çok düşünmeye daha çok gayret etmeye zorlamıştır. Bu kararın bizim açımızdan anlamı ve bağlamı yoktur. Biz yolumuza devam edeceğiz. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak ülkesini seven siyasetçiler olarak hep birlikte olacağız. Bundan sonraki çalışmalarımız daha önce söylediğim gibi 24 saat esasına göre olacaktır” dedi.

CUMHURBAŞKANI BU MAĞDURİYETİ KENDİSİ DE YAŞADI

Ama üzüldüğümüz nokta şu bir şiir okudu diye mağdur olan 4 ay cezaevinde yatıp daha sonra Türkiye'de her makama mevkie gelen bir kişinin Cumhurbaşkanlığı makamına kadar gelen, 20 yıl ülkeyi yöneten Sayın Cumhurbaşkanı’nın kendi yaşadığı mağduriyeti misliyle bir başkasına yaşatmasına göz yumması ya da taraf olması, seyirci kalması üzücüdür. Kim ne yaparsa yapsın, baskı kurarsa kursun, kim ne yapıyorsa elinden geleni yapsın hiçbir Cumhuriyet Halk Partili bir milim geri gitmeyecektir”

BİZ BUNLARA ALIŞIĞIZ

Bu olaylara alışık olduklarını ifade eden Yaşar, “Biz bunlara alışığız. Bizim Sayın Genel Başkanımızı linç etmeye kalkıştılar. Bizim genel başkanımızı terör örgütü PKK saldırdı şehit verdik. Ama hiçbir Cumhuriyet Halk Partili bir milim geriye adım atmaz. Geriye dönük hiçbir baskıdan hiçbir tehditten yılmaz ve yılmayız. Bizim bundan sonraki çalışmamız bütün örgütleri olarak bütün Vicdan saygı yurttaşlar olarak 24 saat esasına göre olacaktır. Hiç kimse tereddüt etmesin, hiç kimse moralini bozmasın. CHP bu ülkenin şalteridir, aydınlık yüzüdür”

KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Cumhuriyet Halk Partisi olduğu müddetçe hiç kimsenin endişesi olmasın. Biz bu ülkenin makus tarihini mutlaka yeneceğiz. Biz kararlıyız. Biz her şeye rağmen bu ülkenin yurttaşları olarak kucaklaşacağız. Ne kadar bizi ötekileştirmeye çalışırsa çalışsınlar biz birlikte olacağız. Yine söylüyorum korkunun ecele faydası yoktur. Geliyor gelmekte olan varsa bir yanlış eğer yanlış yapıldıysa Biz Devri Sadık yaratmayacağız. Ama hukuk üzerinde de önünde de herkes bağımsız yargı önünde hesabını verecek. Yargı kimsenin tekelinde olmayacak. Bu ülkenin adaleti 450 kilometre yol yürüyen,  ayaklarının tırnakları sökülen, bir partinin genel başkanının bir mensubu, il başkanı olarak söylüyorum. Biz bu ülkeye hakkı, hukuku, adaleti, sevgiyi, hoşgörü, kardeşliği getireceğiz. Bu millet bu Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları Sevgi içerisinde kardeşlik içerisinde, yüzü gülerek kimsenin çocuğu yatağa aç girmediği, her fakirin fukarının yüzünün güldüğü bir sistemi mutlaka ve mutlaka kuracağız” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.