Hava Durumu

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş; Asgari ücret lütuf değil, insanca yaşama hakkıdır

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, Asgari ücretin bir lütuf değil, İnsanca yaşama hakkı olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2022 11:09
Haber Güncellenme Tarihi: 23.12.2022 11:09
https://www.yozgatcamlik.com/
Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş; Asgari ücret lütuf değil, insanca yaşama hakkıdır

Aydoğmuş, “Ekonomik kriz her geçen gün derinleşirken, ne işverene, ne işçiye, ne memura nede emekliye yeterli desteği sunamayan hükümet asgari ücreti 8 bin 500 yaparak millete lütuf diye sunması kabul edilir değildir. Ülkemizde ücretler en az açlık sınırı kadar olmalıdır” dedi.

AÇLIK SINIRI 25 BİN TL

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, “Hissedilen enflasyonun yüzde 200, TÜİK enflasyon oranı yüzde 80, açlık sınırının ise 25 bin TL olduğu ortamda Asgari ücrete yüzde 54 artış yaparak 8 bin 500 TL açıklanması Kötü ekonomi yönetiminin bedelini millete ödetmeye çalışmaktır. Bu asla kabul edilemez. Hepimiz ev geçindiriyoruz, evde yaşayan ailemiz bizden geçim istiyor, ihtiyaçların giderilmesini talep ediyor. Peki bizler ne kadar mutlu, huzurlu, geleceğe umutla bakarak yaşaya biliyoruz”

SADECE EKMEK MASRAFI 850 TL

Dört kişilik bir ailenin sadece ekmek masrafı 850 lira olduğunu belirten Aydoğmuş, “Aylık Asgari giderler ise; Mutfak masrafı 4 bin, Aylık Doğalgaz bin 500, Aylık kira bin 500, elektrik faturası 500, Telefon İnternet masrafı 500, Aylık eğitim masrafının bin TL ve toplam 9 bin TL olduğu, ayrıca geçinmek için daha birçok masrafın yapıldığı şu ortamda 8 bin 500 TL asgari ücreti millete lütuf diye sunmak cahilliktir, milletle dalga geçmektir. Ayrıca, çarşı pazar yaşayıp görüyoruz, asgari ücret açıklanmadan, zamlar yağmur gibi geldi. Asgari ücret cebe girmeden eridi gitti” dedi.

6'LI MASA ÜLKEMİZİN GENETİK KODLARINA GERİ DÖNDÜRECEK

Aydoğmuş, “Başkanlık sistemi öncesi, 2016 yılında Perlementer sistemde Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığında enflasyon yüzde 7,5 dolar 2.90 TL mazot 3.80 TL ve asgari ücretle çalışan insanların alım gücü bugünlere göre daha yüksekti ve İşçisi memuru esnafı emeklisi daha rahat yaşaya biliyor ve geçine biliyordu. Ne zaman Başkanlık sistemi denen partili cumhurbaşkanı sistemine geçtik, güç bir kişide ve ailesinde toplandı. Devletin hiç bir kurumunun gücü önemli değildi ve ülkemizin genetik kotları bozuldu,  ekonomi kötüye gitti, adalet ve özgürlük yok oldu. İşte bu noktada; 6lı masa Millet ittifakı Güçlendirilmiş parlementer sistemle gücü, bir kişide ve onun ailesinde değil devletin kurumsal kimliğinde toplayarak Ülkemizi genetik kotlarına geri döndürecek. Adalet Demokrasi Refah Eşitlik Siyasî Ahlak Gelecek” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.