Hava Durumu

Yozgat İYİ Parti'de Kongre Heyecanı

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Bünyami Katipoğlu, 22 Ocak 2023 tarihinde yapılacak olan il kongresinde Başkanlık için aday olduğunu açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2022 06:13
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2022 13:19
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Parti binasında yapılan adaylık açıklamasına Merkez ilçe başkanı Ali Eraslan, İYİ Parti İlçe başkanları, Gençlik Kolları başkanı Salim Bilgin ve partililer katıldı.

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Bünyami Katipoğlu, 6 Eylül 2022 tarihinde Genel Başkanım Meral Akşener tarafından atanmış olduğum Yozgat İl başkanlığına 22 Ocak 2023 tarihinde yapılacak olan İl kongresinde aday olduğunu açıklamak için toplandıklarını söyledi.

İL BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYIM

Katipoğlu, “Bu birliği, bütünlüğü, sizleri gördükten sonra inandım ki iyi yoldayız. Yozgat, Türkiye İyi olacak. Genel başkanımızın üzerimize bıraktığı emanetini layıkı ile temsil etmek adına ilimde İYİ Partiyi önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerinde en yüksek oyu alarak birinci parti çıkarmak hedefine, maksadına, muradına bu hazirunu gördükten sonra yakın olduğumuzu ve bunun olabileceğini gördüm. Allah nasip ederse 22 Ocak 2023 tarihinde yapılacak olan İYİ Parti Yozgat İl kongresinde il başkanlığına aday olacağım” dedi.

İKTİDARA TALİBİZ

Siyasi partilerin kuruluş gerekçelerinin ve amaçlarının devleti yönetmek adına iktidara talip olmak olduğunu belirten Katipoğlu, “Biz 25 Ekim 2017 tarihinde Genel başkanımız Meral Akşener önderliğinde kurulan İYİ Parti ilk seçimlerde her türlü olumsuzluğa, baskıya, iftira, zorlamaya karşı ilk seçimlerde mecliste gurubunu kurmuş, belediye seçimlerinde belediye başkanlığı kazanmış, ittifak ile hareket ile Türkiye’nin amiral gemilerini Büyükşehir belediyelerini kazandırmış bir parti. Türk siyasetinde dengeler değişmiştir. Türk milletinin öğretilmiş çaresizliğinden çıkartılmıştır. Türk siyaseti İYİ Parti ile birlikte layık olduğu yere, makama, güce, kudrete varmak adına Türk devletini, milletini, milletler tarihinde hak ettiği en üst seviyeye getirmek adına umut ışığı olmuştur”

HESAPSIZ VE KALİTELİ KADROLARI VARDIR

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Bünyami Katipoğlu, “İYİ Parti’nin ehil, yetişmiş, vatanperver, halis niyetli Türk milletinin hesapsız çocukları, kaliteli kadroları vardır. Bütün muradımız ve muratları Türk milletine, devletine en üst düzeyde objektif, bilimsel, hukukun üstünlüğüne, tarafsız, liyakatli, kimsenin ötekileştirilmediği, el birliği ile muhasır medeniyetler seviyesine taşımak adına bir derdimiz, gayretimiz vardır” dedi.

GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ

Ellerini değil gövdelerini taşın altına koyacaklarını ifade eden Katipoğlu, “Önümüzde çok kritik iki tane çok kritik, Türk demokrasisi, Türkiye Cumhuriyeti için çok kritik, anlamlı bir seçim yaşayacağız. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimlerinde İYİ Parti ailesi olarak bu tek adam rejimine dayalı hukuk edildiği, adaletin, riyakatın görünmezden gelindiği, soygun, yağma düzenine son vermek adına Türk milletinin çocuklarının alın terinin çalındığı, kendi yandaşlarına belli bir kesim adına el konulduğu, tabiri caizse resmen Türk Devletinin ve Türk milletinin yağmalandığı bu soygun düzenine son vermek adına Genel Başkanımız Meral Akşener’in buyurduğu gibi Türk milletinin ve sizlerin helal oyları ile sandıkta son vereceğiz” dedi.

KAÇINILMAZ SONUN GELDİĞİNİ GÖRÜYORUZ

Katipoğlu, “Bu kaçınılmaz sonun geldiğini görüyoruz. İktidar sahipleri bizim gördüğümüzü kendileri de görüyorlar. Bu anlamda kaybettiklerini bildikleri için bundan sonra daha hırçınlaşacaklar. Şimdiye kadar yaptıklarını fazlasıyla yapmaktan çekinmeyeceklerini biz biliyoruz ve görüyoruz. Ama bilsinler ki bildiklerini de biliyoruz. İktidarın aleyhine, bizim lehimize sandıkta sonuçlanması için usulü ve gerekeni ne ise hukuk ve demokrasi içerisinde çalışmaktan, çabalamaktan ve bunun gereğini yapmaktan çekinmeyeceğiz. Bilsinler ki, bu haklı mücadelemizde son derece kararlıyız”

BİLDİĞİMİZ DOĞRU YOLDAN ŞAŞMADIK

Bildikleri doğru yoldan asla şaşmadıklarını belirten İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Bünyami Katipoğlu, “Her türlü yalanla, dolanla üzerimize geldiler. Bildiğimiz doğru yoldan şaşmadık. Maddi, dünyalık bir çok tekliflerle adını rüşvet sayalım üstümüze çoğu insanın reddedemeyeceği rüşvetlerle üzerimize geldiler. Elimizin tersi ile ittik. Biz helal dairesinden çıkmadan helalimizden yaşadık, kazandık ve harcıyoruz. Aynı hassasiyeti keşke kendilerinde görebilseydik. Ama maalesef Türk milletinin alın teri, emeği bunlar tarafından yağmalandı ve hiç edildi”

HÜKÜMETİN KARNESİ ZAYIF

Katipoğlu, “Hukuk anlamında, eğitim, demokrasi, adalet, liyakat anlamında birçok konu başlığında hükümetin karnesi zayıftır. Algı, aldatma, göz boyama ile günlerini kurtardılar. Ama artık yolun sonuna geldiler. Bu devlet ve bu millet bu yükü daha fazla taşıyamaz. 21 yıllık iktidarlarında gelinen nokta muazzam bir hayal kırıklığı, ekonomik sıkıntılar. Türk milleti bunları hak etmiyor” dedi. 

DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ

Yozgat halkından seçimlerde desteklerini İYİ Parti yönünde kullanmalarını isteyen Katipoğlu, “Bize yetki, imkan ve fırsat vermelerini bize verilen fırsatı kullandığımız takdirde sadece takdirlerini ama kullanamadığımız takdirde en ağır şekilde cezalandırmalarını bekliyoruz. Demokrasinin gereği budur. Yozgatlının alın teri, emeği, gayreti vatan sathının her yerinde vardır. Bütün bu hak edişlerinizi bize fırsat verirseniz iyi parti iktidarında alacaktır. Yozgatlı İYİ parti iktidarında hak ettiği olması gereken bütün devlet yatırımlarından hem nüfus hem ekonomik anlamda faydalanacaktır. Yozgat Türk siyasetinde özgür ağırlığı olan sözü daima dinlenen Yozgatlının tavrı ve kanaati nedir diye merak edilen bir Osmanlı bakiyesidir”

MASAYA YUMRUĞU VURMAYA DAVET EDİYORUM

Katipoğlu, “Yozgatlı hemşehrilerimin hassasiyetlerimizi, özelliklerimizi, Allah vergisi bu fıtratımızı gereğini yapmaya davet ediyorum. Yozgatlı hemşehrilerimizi genel seçimlerde ve cumhurbaşkanı seçimlerinde demokratik anlamda başkaldırmaya, bu gidişata dur demeye ve daha da Yozgatlıca söylemek gerekirse masaya yumruğunu vurmaya davet ediyorum. Böyle geldi ama böyle gitmez” dedi.

SAHA ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLAMAK İSTİYORUM

Kongre sonrasında saha çalışmalarına hızlı bir şekilde devam edeceklerini belirten Katipoğlu, “seçimi kazandığım an, seçimin hemen ertesi gün saha çalışmalarına hızlı bir şekilde başlamak istiyorum. Türk milleti ile Yozgatlı hemşehrilerimizle hemhal olacağız. Dertleşip yanlarında olacağız. Derdimizin, gayemizi anlatacağız. Ama bütün Yozgatlı hemşehrilerimizle hemhal olup kapısı çalınmadık el sıkılmadık el bırakmayacağız. Bu noktada benimle birlikte olmak isteyen arkadaşlarıma kapım ve gönlüm açıktır” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.