Hava Durumu

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Genç Güreşçilerle Tecrübelerini Paylaştı

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp Yozgat Güreş Eğitim Merkezi güreşçileri ile bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2022 06:07
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2022 11:04
https://www.yozgatcamlik.com/
1

Güreş eğitim merkezinde öğrencilerle bir araya gelen Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Yozgat'a her geldiğinde spor hayatına başladığı Güreş Eğitim Merkezi'ni ziyaret ettiğini ve sporcularla antrenman yaptığını söyledi.

Kayaalp, “Sporcu arkadaşlarımızla bir araya gelip antrenman yapıp onlara örnek olmaya çalışırım. Hiçbir zaman doğup büyüdüğüm yeri unutacak değilim. Sonuçta Yozgat’ta doğdum ve yetiştim. Buradaki kardeşlerime de elimden gelen desteği vermeye çalışıyorum” dedi.

1-2 YILA GÜREŞİ BIRAKACAĞIM

1-2 Yıla kadar güreşi bırakacağını belirten Kayaalp, “Burada yeni şampiyonların çıkması için elimden gelen her türlü gayreti gösteriyorum. Onlara her konuda yardımcı olmaya çalışıyorum. Onlarla antrenman yapıp onlara bir şeyler vermeye çalışıyorum. Sonuçta bunu sadece Yozgat için değil ülkemiz adına düşünüyorum. Bizden sonra da bu bayrağı devredecek sporcuların yetişmesini istiyorum” dedi.

PARİS OLİMPİYATLARINA HAZIRLANIYORUM

Kayaalp, “2024 Paris olimpiyatlarından sonra artık noktalama zamanı gelmiştir diyeceğim. Her şeyin bir yaşı var. Sonuçta 2000 yılında başladığım bu işi zamanı gelince bırakmak gerektiğini de düşünüyorum. Çünkü sporda yaş çok önemli. Zor bir spor. Emek ve çaba isteyen bir spor. 2024 Paris Olimpiyatları'na çok iyi çalışıp, en büyük hedefim olan altın madalyayı kazanarak bu işi bırakmak nasip olur inşallah. Her zaman benim bu hayalim. Hayalimi gerçekleştirmek için çalışacağım. Sonuçta küçük yaşlardan itibaren bunun hayalini kuruyorum. Onun içinde çalışacağım. Onun için bütün gayretimi bu işe vermeye devam edeceğim. Şampiyon olmuş bir vaziyette bu işi bırakmak en büyük hayalim”

TÜRK SPORUNA HİZMET ETMEK EN BÜYÜK AMACIM

Güreşi bıraktıktan sonraki hedefinin Türk sporuna hizmet etmek olduğunu ifade eden Kayaalp, “Yeni şampiyonların çıkmasında rol almak güzel olur benim için. Sonuçta bu işin mutfağında yetişmiş biriyim. Kimin ne istediğini iyi bilenlerden birisiyiz. Allah nasip ederse uygun görülürse de güzel yerlerde Türk sporuna hizmet etmek en büyük amacım. İnşallah iyi olur” diye konuştu.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.