Yozgatlı güreşçiler Avrupa Güreş Şampiyonasında mindere çıkacak

23 yaş altı güreşçilerin mücadele edeceği U-23 Avrupa Güreş Şampiyonası Kuzey Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te başladı. 23 Mayıs tarihine kadar sürecek olan şampiyonada iki Yozgatlı güreşçi de mindere çıkacak. Askispor kulübü güreşçileri Yozgatlı Beytullah Kayışdağ U-23 Avrupa Güreş Şampiyonasında, Ahmet Eren Coşgun ise Gençler kategorisinde Avrupa Şampiyonasında mindere çıkacak.

SPOR 18.05.2021, 11:21 18.05.2021, 11:52 Murat Karatekin
Yozgatlı güreşçiler Avrupa Güreş Şampiyonasında mindere çıkacak

23 yaş altı güreşçilerin mücadele edeceği U-23 Avrupa Güreş Şampiyonası Kuzey Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te başladı. 23 Mayıs tarihine kadar sürecek olan şampiyonada iki Yozgatlı güreşçi de mindere çıkacak. Askispor kulübü güreşçileri Yozgatlı Beytullah Kayışdağ U-23 Avrupa Güreş Şampiyonasında, Ahmet Eren Coşgun ise Gençler kategorisinde Avrupa Şampiyonasında mindere çıkacak.

Güreş Milli Takımında ENKA Spor’dan 7, Ankara ASKİ Spor’dan 6, İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 5, Kasımpaşa Spor Kulübünden 2 ve 10 ayrı kulüpten güreşçi bulunuyor.

Geçen yıl Pandemi nedeniyle Avrupa ve dünya Şampiyonsı yapılamamıştı.

17 Mayıs Pazartesi günü Serbest Stildeki müsabakalarla başlayacak Avrupa Şampiyonasında mücadele edecek güreşçiler ise şu isimlerden oluştu;

Serbest Güreş Milli Takımımız:

Teknik Direktör: İshak İrbayhanov

Antrenörler: Mehmet YOZGAT, Fırat BİNİCİ

57 kg Hafız Can HASDEMİR – Ankara Şekerspor

61 kg Emrah ORMANOĞLU- Ankara ASKİ

65 kg Cavit ACAR – Ankara ASKİ

70 kg Cüneyt BUDAK – Erzurum BŞB.

74 kg İs DEMİR- Ankara ASKİ

79 kg Ramazan SARI- Ankara İLBANK

86 kg Emre ÇİFTÇİ- Ankara ASKİ

92 kg Erhan YAYLACI- İstanbul BŞB.

97 kg Feyzullah AKTÜRK- Çanakkale Lapseki Spor Kulübü

125 kg Anıl Berkan KILIÇSALLAYAN- K.Maraş BŞB.

GREKOROMEN MİLLİ TAKIMIMIZ:

Teknik Direktör: Salih BORA

Antrenörler:

Serkan ÖZDEN, Remzi ÖZTÜRK, Yusuf DUZER, Akif CANBAŞ

55 kg Adem Burak UZUN- İzmir BŞB

60 kg Ahmet UYAR- İst.BŞB

63 kg Abdülkadir SAYDAM – K.Paşa S.K.

67 kg Kadir KAMAL- İst.BŞB

72 kg Hasan ORAKÇI – K.Paşa S.K.

77 kg Erkan ERGEN – Bursa BŞB

82 kg Doğan KAYA – Ankara ASKİ

87 kg Muhitdin SARIÇİÇEK- İst.BŞB

97 kg Beytullah KAYIŞDAĞ – ASKİ

130 kg Fatih BOZKURT- İst. BŞB

RAKİPLER BELLİ OLDU

Üsküp’te düzenlenen U23 Avrupa Şampiyonasında kuralar çekilirken Serbest Stilde Güreşçilerin ilk turda karşılaşacağı rakipleri belli oldu.

Buna göre Güreşçilerin Rakipleri şöyle:

57 kg Hafız Can Hasdemir ilk turda Arnavut rakibi Endrio Avdylı ile karşılaşacak. Rakibini yenerse çeyrek finalde Azerbaycanlı Aliabbas Rzazade / Makedon Besir Alılı galibiyle mücadele edecek.

65 kg Cavit ACAR ilk turda Romen rakibi Stefan Coman ile onu yenerse İkinci turda Ukraynalı Erik Arushanian/ Kosovalı Berisha galibiyle karşılaşacak.

70 kg Cüneyt Budak ilk turda Arnavut rakibi Eriglent Prızrenı ile onu yenerse İkinci turda Ukraynalı Denys Borohan ile mücadele edecek.

79 kg Ramazan Sarı ilk turda Alman rakibi Bote Konstantin Schaible ile karşılaşacak, rakibini yenerse çeyrek finalde Ermeni Arman Avagyan/ Polonyalı Jakup Wladczyk galibiyle karşı karşıya gelecek.

97 kg Feyzullah Aktürk ilk turda Ukraynalı Danylo Stasıuk ile karşılaşacak. Rakibini yenerse çeyrek finalde Gürcü Luka Hutchaua/Slovak Viliam Oross galibiyle mücadele edecek.

Bu müsabakalar www.uww.org Sitesinde Canlı olarak yayınlanacak”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Boğazlıyan Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Boğazlıyan Belediyesi’nin çalışmalarından memnun musunuz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@