Hava Durumu

Noter Onaylı Tercüme ve Çevirimvar Online Tercüme Bürosu

Ulaşımın artık çok kolaylaştığı bu zamanımızda insanlar sürekli iş, seyahat, eğitim, turizm, sağlık vb. birçok durum için diğer ülkelere gidebiliyorlar. Yurtdışına gidebilmek için veya gittiğimiz zaman ise kamusal ve resmi dairelere birçok işimiz için yolumuz düşebiliyor ve bu yerler bizlerden belgelerimizin çevirilerini isteyebiliyorlar.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2022 08:58
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2022 09:02
https://www.yozgatcamlik.com/
Noter Onaylı Tercüme ve Çevirimvar Online Tercüme Bürosu
Noter Onaylı Tercüme Nedir

Ulaşımın artık çok kolaylaştığı bu zamanımızda insanlar sürekli iş, seyahat, eğitim, turizm, sağlık vb. birçok durum için diğer ülkelere gidebiliyorlar. Yurtdışına gidebilmek için veya gittiğimiz zaman ise kamusal ve resmi dairelere birçok işimiz için yolumuz düşebiliyor ve bu yerler bizlerden belgelerimizin çevirilerini isteyebiliyorlar. Bir çeviriyi, kaynak dili ve hedef dili çok iyi şekilde bilen ve konu hakkında terminoloji bilgisi olan herkes yapabilmektedir. Ancak bu resmi ve kamusal dairelerin talep ettiği çeviriler için kişinin bilgisi ne kadar iyi olursa olsun kabul edilmezler. Resmi ve kamusal dairelerin istediği belgelerin de resmi bir niteliği olması gerekmektedir ve bu çeviriler sadece yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilebilmektedir. Yeminli tercümanların hukuki bir sorumlulukları vardır. Bu yüzden hatasız çeviri yapmak zorundadırlar. Yeminli tercümanlar tarafından yapılan bu çevirilerin daha sonrasında tercümanın yemin zaptını aldığı noter tarafından da onaylanması gerekir. Buna noter onaylı çeviri denmektedir ve resmi nitelik taşır.

Noter onaylı çeviriyi yapacak olan tercümanın hukuki sorumluluğunun olduğunun ve yapacağı en küçük hatanın çok büyük maddi ve manevi sorunlar oluşturabileceğinin farkında olmalıdır ve buna göre hatasız çeviri yapması gerekmektedir.

Noter Onaylı Çevirisi İstenen Belgeler

Çevirimvar Online Tercüme Büromuz noter onaylı çeviri olarak pasaport çevirisi, kimlik çevirisi, nüfus cüzdanı çevirisi, vekaletname çevirisi, ehliyet çevirisi, doğum belgesi çevirisi, adli sicil kaydı çevirisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği çevirisi, oturma izni çevirisi, ikametgâh çevirisi, sağlık belgesi çevirisi gibi belgeler için noter onaylı tercüme hizmeti vermektedir. Aynı zamanda eğitim ve iş ihtiyaçlarınız için özgeçmiş çevirisi, diploma çevirisi, transkript çevirisi, denklik belgesi çevirisi, Erasmus belgesi çevirisi, göçmenlik belgesi çevirisi, iş teklif sözleşmeleri çevirisi, sözleşme çevirisi, emlak-gayrimenkul alım satımları için gerekli olan belgelerin çevirisi; hukuki işleriniz için mahkeme evrakları çevirisi, dava dilekçe çevirisi, bilirkişi raporu çevirisi, ihale belgesi çevirisi, teknik şartname çevirisi, imza sirküleri çevirisi, maaş bordrosu çevirisi, banka hesap dökümü çevirisi, vize başvuru formu çevirisi, şirket belgesi çevirisi, yurtdışı için gerekli belge çevirisi, vergi levhası çevirisi, gümrük beyannamesi çevirisi, sabıka kaydı çevirisi, ruhsat çevirisi, medeni hal belgesi çevirisi vb. belgelerdir.

Neden Çevirimvar Online Tercüme Bürosunu Tercih Etmelisiniz

Çevirimvar ve profesyonel tercüman kadrosu sadece noter onaylı tercüme değil aynı zamanda akademik çeviri, teknik çeviri, hukuki çeviri, tıbbi çeviri, bilimsel çeviri, medikal çeviri, edebi çeviri, web sitesi çevirisi, yeminli tercüme, oyun çevirisi gibi birçok çeviri türünde de çeviri hizmeti vermektedir. Çevirimvar, ISO Kalite belgelerine sahip olan Türkiye’nin ilk ve tek online tercüme bürosu olarak her türlü çeviride profesyonel çeviri hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça dahil olmak üzere birçok dilde hizmet veren Çevirimvar ve kaliteli tercüme için dosyalarınızı sitemize 7/24 yükleyebilir ve anında fiyat teklifi alabilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.