Ozan Yusuf Polatoğlu'nun sağlık durumu iyiye gidiyor

Ozan Yusuf Polatoğlu gördüğü Covid-19 tedavi süreci iyiye gidiyor. Polatoğlu’nun durumunun iyiye gitmesi sevenlerinin yüreğine su serpti.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2021 23:25
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2021 23:25
https://www.yozgatcamlik.com/
Ozan Yusuf Polatoğlu'nun sağlık durumu iyiye gidiyor

Ozan Yusuf Polatoğlu gördüğü Covid-19 tedavi süreci iyiye gidiyor. Polatoğlu’nun durumunun iyiye gitmesi sevenlerinin yüreğine su serpti.

DUYKON Avrupa basın temsilcisi Doğan Tufan Asrımızın Yusuf’u olarak anlattığı Ozan Yusuf Polatoğlu’nun sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Tufan şu bilgileri verdi; “Ozan Yusuf Polatoğlu, kardeşimi 1980 Yılında Avrupa Demokratik Ülkücü Dernekleri (TÜRK FEDERASYON) üyesi Esslingen Türk işçileri derneğimizin, kültür, sanat şöleni programında tanıdım, o günden bu güne kültür programlarını hep takip ettim. Sözlerine, sözleri içindeki özlü deyişleri yüreğimi hoplatır onunla aynı duyguları taşır deyişlerini hep söylerim.

Türk dünyamızın Büyük uyanışına vesile olan kitapları, söz ve müziği hala evlerimizde, gönül dünyamızda dillerimizde hep söylenir, durur.

Ozan Yusuf'umuzu benim anlatmam yeterli olmaz Ozan bir derya bir deniz. Ona kimseler erişemez anlatılması o kadar zor ki.

Ozan Yusuf bir gönül insanı kimseyi incitmez.  Gece gündüz Müslüman Türklüğün var olma mücadelesine elinde kalemi diğer elinde bağlama sazı ile çalıştı, durdu. Dergimiz Aktüelde yazılar yazdı, şiir okuma günleri düzenlendik ona katıldı, yarışmalar düzenledik Jüri oldu genç şairlere ödüller verdik. Hepsi Avrupa’da Türkçeyi sevdirmek, geliştirmek iri ve diri tutmak içindi bu çalışmalarımız.  Ozan Yusuf, Avrupa Türklüğüne bir ırmak misali aktı üstümüze. Avrupa’da milli İslâmî insanı uyanışa vesile oldu, destek oldu olmaya devam etti.

Acı haber tez duyuluyor. Bu Covid 19 denen illet hastalık Ozanımıza da sirayet etmiş tedavi haberlerini bir hastanede gördüğünü hep alıyorduk. Çok şükür bugün kanal Avrupa TV’mizin sahibi Ali Paşa Akbaş kardeşim, Ozanımızın sağlık haberlerinde iyiye gittiği haberi yüreklerimize biraz su serpti.

İnşallah en kısa zamanda tamamen iyi olur aramıza dönersin kaldığımız yerden, bayrağı elimize alır yürürüz davamızın yolunda, Ozanım duamız sizler için.

Birlik Yolu, Sevgi yolu

Seven olur gönül eri

Sevgi kula hakkın emri

Sevgidir süsleyen ömrü

Dirlik yolu sevgidedir

Birlik yolu sevgidedir

Bırak hırsı kini öcü

Olma ihtiras güdücü

Asıl güç sevginin gücü

Dirlik yolu sevgidedir

Birlik yolu sevgidedir

Sevgiye olanlar mani

Nerdeler n'oldular hani

Sevgi baki nefret fani

Dirlik yolu sevgidedir

Birlik yolu sevgidedir

Polatoğlu kalma naçar

Sevgi her kapıyı açar

Tüm yollar gönülden geçer

Dirlik yolu sevgidedir

Birlik yolu sevgidedir.

Durmak yok yola devam dercesine

Yürü, yürü kaldığın yerden

Eline bayrağı aldığın yerden

.........

Ey genç adam,

Bu dava sana emanet

Yükselsin MİLLETİM

Yaşasın DEVLET.

Yürü, yürü kaldığın yerden,

Eline bayrağı aldığın yerden.

Türk gençliğine seslenişi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.