Tarihi Roma Hamamı dizilere ve katalog çekimlerine konu olacak

Tarık Yılmaz’ın hazırlayıp, sunduğu ‘Ramazan özel’ programının geçen akşamki konuğu Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel oldu. Açıkel, programda Belediye olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2021 06:45
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2021 06:45
https://www.yozgatcamlik.com/
Tarihi Roma Hamamı dizilere ve katalog çekimlerine konu olacak

Tarık Yılmaz’ın hazırlayıp, sunduğu ‘Ramazan özel’ programının geçen akşamki konuğu Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel oldu. Açıkel, programda Belediye olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.

Sarıkaya Belediye Başkan Ömer Açıkel, Roma Hamamının son durumu hakkında bilgi verdi.

Açıkel, 2019 yılından itibaren Roman Hamamının Kültür ve Turizm Bakanlığına devredildiğini hatırlattı.

Bakanlık ile birlikte çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Ömer Açıkel, Vali Ziya Polat ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftçi’nin ciddi emek verdiklerini ifade etti.

Açıkel, “Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet bey, Kültür ve Turizm Bakan yardımcısı, Fuat Oktay bey, Bekir Bozdağ, Yusuf Başer’in çok ciddi katkıları var. Bu sene kazı sezonu ile birlikte kazıya devam edecek. Kazıya akademik bir yol çizmemiz lazım. Bu noktada Bozok Üniversitesinden katkı bekliyoruz. Ören yeri olması için çalışmalar yürütüyor. 7 yılda çok ciddi bir mesafe kat ettik. Ödenekler tam geldiğinde inşallah Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Roma hamamı içerisinde barındırdığı özellikler itibariyle 3 farklı turizme hitap ediyor. Bir kiliseye sahip, yarı olimpik yüzme havuzun tam ortasında bir vaftiz taşı var. Bir arınma merkezi olarak inşa edilmiş. Aynı zamanda inanç turizmi var. İnanç turizm Sarıkaya’ya çok ciddi katkı sağlayacak. Bununla birlikte bu su eşi benzeri olmayan bir su. Bana göre Türkiye’nin en kaliteli suyu. Özerinde barındırdığı motifler eşi benzeri olmayan motifler. Sıradan ve basit şeyler değil. Çıktığı gibi girilen bir su. Yozgat’ın her tarafından kaplıca var. Ama o suyu dinlendirmeden, yada su katmadan giremezsiniz. Bu su öyle değil. Bundan sabun ve deterjan üretmeye başladık. Yakında bu suyun kütürtünden kozmetik ürünler yapacağız. Bugün belki birçok cilt problemi çözebilecek su Sarıkaya’dan çıkan su. Bu su aynı zamanda içilebilir bir su. İnşallah bu suyu şişeleyip içilebilir hale getireceğiz. Her vesile ile Roma hamamını tanıyoruz. Netfilx’de ki yabancı bir dizinin birkaç bölümü Sarıkaya’da çekilecek. Birçok etkinliği orada yaptık. Roma hamamını tanıtabilmek için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Teknik ve finans kısmında tıkanıp kalıyoruz. Çünkü bazı şeyler bizim yetkimizde değil. Kimse çalışmıyor diyemem, herkes çalışıyor. Cumhurbaşkanımız Yozgat’a geldiğinde Roma hamamı ile ilgili görkemli bir projenin yapılacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay beyde ciddi çalışmalar yürütüyor. En kısa zamanda kendisini ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgi vereceğiz” dedi.

DÜNYA’YA ANLATACAĞIZ

Roma Hamamını Dünya’ya tanıtacağız diyen Ömer Açıkel, “Türkiye Moda Haftası etkinliği var bayramdan sonra. Onlarla anlaştık, defile yapılamayacağı için katalog çekilmeleri roma hamamında yapılacak. 5 Türkiye kraliçesinin de katılacağı 20 manken katılacak. Bu hem magazin dünyasında hem de Türkiye de farkındalık olacak. Yapılan yayın ve tanıtımların bize dönüşü çok güzel oluyor. Roma hamamının nerede olduğunu bilmeyenler vardı. Şimdi Sarıkaya deyince akıllara Roma hamamı geliyor. Bütün Dünya’ya inşallah roma hamamını anlatacağız” diye konuştu. Murat KARATEKİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.