Hava Durumu

Adana Boşanma Avukatı

Adana Boşanma Avukatı

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2022 13:18
Haber Güncellenme Tarihi: 02.12.2022 13:18
https://www.yozgatcamlik.com/
Adana Boşanma Avukatı

Aile hukuku uyuşmazlıklardan dolayı nafaka, mal paylaşımı, velayet, boşanma gibi davalara giren avukatlar boşanma avukatlarıdır. Aile hukuku, medeni hukukun alt dalıdır aynı zamanda boşanma avukatına aile avukatı ifadesi de kullanılmaktadır. Boşanma avukatı, ailede yaşanan tüm uyuşmazlıklar sonucunda hukuki açıdan işlemleri yapan dava vekilidir.

Adana Boşanma Avukatı ve Çalışma Alanları

Toplumumuzda aile kavramı ile birlikte kullanılan kavramlardan biri de boşanma kavramıdır. Boşanma, erkeğin ve kadının birlikte ortak karar vererek isteyerek başlattıkları evliliklerine, her iki tarafında ya da tek tarafın isteğiyle birlikteliklerini sonlandırma girişimidir.

Türk Medeni hukuku, Türk Medeni kanunu ve Cumhuriyetin kurulması ile erkeğin ve kadının birlikteliklerinin, hukuksal açıdan ve boşanma davasının karı ve kocanın birbirlerine karşı hukuki sorumluluklarına dayanarak korumaya yönelik gelişmiş bir hukuk sistemidir.

Adana Boşanma Avukatı ve Özellikleri Nelerdir?

Boşanma, kadın ve erkeğin birliklerinin sonlanma sürecidir. Bu süreçte kazanılan şeylerin ayrılma işlemi, boşanma aşamasında olur. Velayet, nafaka, mal varlığı boşanma kavramı içindedir.

Boşanma avukatları, boşanma davalarındaki tüm süreçleri ve boşanmanın gerçekleşmesinden kaynaklı ya da boşanma sonucunda, herhangi bir mağduriyetin önüne geçmek amacıyla müvekkillerinin beklentileri üzerinden hareket eder.

Boşanma sebebinden kaynaklı kurallar, prosedürler ve kanunlar vardır. Boşanma sürecinde müvekkilin elde etmek istediği sonuca bağlı olarak boşanma avukatı bir plan çıkartır. Bazen müvekkil ile birlikte boşanma avukatı, uzun süre toplantı yaparak ciddi derin analiz yapar ve böylece boşanma davasının sonuçları ve seyrini üzerinden değerlendirme yapılabilir.

Boşanma avukatı diğer davalara göre daha zahmetli bir iş yapar. Her duruşmada hazırlanması gereken dosyalarla yeterli tecrübe gerektiren bir meslektir. Deneyim çok önemlidir, boşanma avukatı dava sırasında takip sürecini çok iyi organize etmelidir. Avukatı seçerken boşanma avukatının çok iyi bir personeli organizasyonu, iyi süreçte takip edecek ekibi ve ofisi olmalıdır.

Adana boşanma avukatı ve hizmet alanları anlaşmalı boşanmada, taraflar tüm süreçlerde anlaştıkları için bir protokol hazırlanır. Devamında davada tarafları hazır bulunarak tek celsede dava sonuçlanır. Anlaşmalı boşanmada dava açılabilmesi için en az evlilik bir yıl sürmüş olmalıdır. Böyle bir durum yoksa mahkeme, evlilik birliğinin temelinde sarsılma olup olmadığını araştırarak karar verir. Boşanma avukatlarından bilgi almak için https://www.ozdehukuk.com/  sayfasından hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.