Hava Durumu

Ankara Cilt Bakımı Uygulandıktan Sonra Yenilenmiş Bir Cilde Kavuşmak Mümkün

Ankara Cilt Bakımı Uygulandıktan Sonra Yenilenmiş Bir Cilde Kavuşmak Mümkün

Haber Giriş Tarihi: 06.11.2022 21:42
Haber Güncellenme Tarihi: 06.11.2022 21:42
https://www.yozgatcamlik.com/
Ankara Cilt Bakımı Uygulandıktan Sonra Yenilenmiş Bir Cilde Kavuşmak Mümkün

Ankara cilt bakımı işlemi herkesin rutin aralıklarla yaptırması gereken ve cildi tazeleyen bir işlemdir. Bu işlemi yapılması için mutlaka uzman hekim kontrolünde ve denetiminde olunmalıdır. Günümüzde güzellik merkezleri de bu hizmeti vermekte. Güzellik merkezine gidildiği zaman kişinin cilt tipine göre cilt bakımı bulunarak yol haritası çıkarılacaktır. Cilt tipi ise uzman tarafından belirlenen bir şeydir. Kişinin cildi yağlı ise sivilceye meyilli ve akne problemleri ile karşı karşıya kalabilecek bir şekildedir. Karma bir cilt tonu hakim ise t bölgesi denilen alın ve burun üstü çevresi sivilceli olup diğer yerler soğuk havalarda pul pul dökülebilmektedir.

Kuru ciltler ise soğuk kuru ortamlarda pul pul olarak görüntüsü rahatsız edici olabilir. Ankara cilt bakımı yaptırmak isteyen kişiler bir uzman tarafından cilt tipi belirlendikten sonra klasik cilt bakımı işlemine başlanabilir. İlk olarak klasik cilt bakımı yapılması için kişinin cilt tonuna göre temizleme ya da nemlendirme ürünleri seçilmelidir. Bu ürünlerin ise 1. sınıf olmasına dikkat ve özen gösterilmelidir. İlk olarak temizlenen ve kirlerden yüzeysel olarak arındırılan cilt ikinci adım olarak peeling ile masaj yapılarak temizlemeye devam edilir.

Tonik ile desteklenerek buhar teknolojisi kullanılarak arta kalan kirlerin açığa çıkması sağlanır. Özel bir teknik olan komedon yöntemi ile derinlemesine temizlik yapılır. Maske işleminin ardından kişinin cilt tonu ve tipine göre nemlendirme kremleri kullanılarak masaj yöntemi ile cildi canlılık kazandırılır.

Ankara Lenf Drenaj Yöntemi Uygulanarak Bölgesel Olarak Zayıflanabilir Mi?

Ankara lenf drenaj yöntemi ile bölgesel olarak incelmek mümkün. Bölgesel incelme uygulamalarından en rahatı olan bu sistem ayrı yeten selülit ve sıkılaşma özellikleri de kullanılarak çok yönlü bir cilt güzelliği imkânın sunar. Bu uygulamayı yapan kişi bölgesel olarak zayıflamak isteyen kişiyi Bir kıyafetin içine yerleştirir. Cihaza bağlı olan kablo vücuda ısı titreşim ve aynı zamanda akım sağlayarak vücudun içerisine biriken toksinlerin dışarıya atılması hücre ve dokulara besinlerin kolay bir şekilde taşınmasını sağlayan Beyaz kan hücrelerinin artışının sağlanmasını lenf akış sistemini uyararak damarda yağ tutulmalarını önlemeyi de sağlar.

Çok yönlü faydası olan bu sistem günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Yağ kırdırma olarak da ismi anılabilir. Lenf drenaj sisteminin birçok yönden faydası mevcuttur. İlk başta titreşimli sayesinde masaj hissiyatı vererek fizyolojik ve psikolojik olarak kişinin rahatlamasına faydası vardır. Kan basıncını ve kan dolaşımını arttırarak sağlıklı bir dolaşıma sahip olmaya vesile olur. Böbreklerin çalışmasını iyi gelerek vücutta biriken ödemin atılmasına katkıda bulunur. Kalp sağlığını korur cilt tonunu iyileştirir. Portakal kabuğu görünümü veren selüliti iyileştirerek bundan sonra selülit oluşumlarına da engel olmuş olur. Lenf drenaj uygulanan kişilerin mutlaka bir hekim kontrolünde olması lazımdır.

Ankara Kimyasal Peeling Uygulaması ile Işıl Işıl Bir Cilde Sahip Olmak Mümkün

Ankara kimyasal peeling uygulaması bu konuda uzman olan kişiler tarafından çok kapsamlı bir cilt analizi neticesinde 1. sınıf ürünlerde kullanılarak cildin yenilenmesine bir adım atılmış olur. Kapsamlı bir analiz yapıldıktan sonra cilt analizi ile ihtiyaçlar belirlenir. Kimyasal peeling de ilk aşaması temizlik olduğu için cilt tipine göre hastanın cildi yağ ve makyajdan uzaklaştırılır. Ardından cilde buhar uygulaması yapılarak gözenekler daha fazla açılır ve derinlerde oluşan yağ ve kir aynı zamanda makyaj kalıntıları temizlenir. Sonrasında cildin altındaki yağ bezeleri siyah noktalar gibi rahatsız edici kalıntılar ciltten kolay bir şekilde uzaklaştırılır.

Cilde peeling yapılarak ihtiyaç dahilinde radyo frekans uygulamaları verilip kolajen üretimini destekleyerek cildin sıkılaşması sağlanır. Cildi notaya ihtiyaç duymuş olduğu vitamin mineral kompleksin içeren serumlar hazırlanarak bir masaj eşliğinde cilde yedirilir. Son aşamada ise cilt ışıl ışıl ve parlar eski renk tonuna dönerek temiz bir cilt elde edilmiş olur. Kimyasal peeling yaptırmak isteyen kişiler mutlaka bunu belirli aralıklar dahilinde tekrarlaması gerekiyor. Bir defaya mahsus olarak yaptırılan kimyasal peeling kısa bir süre sonra etkisini yitirerek eski kirli cilde dönülmüş olur. Evde uygulanan peelingler belirli bir oranda temizlik sağlayarak derin temizliği sadece kimyasal peeling işlemi ile uzman kişiler sağlayabilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.