Avrupalının İslam Düşmanlığı Hiç Bitmeyecek Gibi ?!

Yazının Giriş Tarihi: 30.01.2023 08:44
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.01.2023 11:44

Avrupalının İslam düşmanlığı doruğa ulaştı. İnsanlarımıza yapılan baskı ve saldırıların yanı sıra, cami ve mabetlere yapılan saldırılar da artarak devam ediyor. Türk ve Müslümanları üçüncü sınıf vatandaş olarak gören Avrupalı bize insanlık dersi veremez.Çünkü Avrupalının tarihi barbarlıkla doludur. İnsanlık anlayışından uzak; bu iki yüzlü tutum ve davranışları tüm Avrupa ülkelerinde yaygınlaşmış durumdadır...

İnsanlarımıza yapılan saldırıların yanı sıra kutsal kitabımıza ve camilerimize de saldırılar devam etmektedir. Türkiye ile İsveç arasında terör örgütü yandaşlarının eylemleriyle başlayan gerilim yeni bir boyuta taşınmıştır. İsveç polisi, Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği yakınlarında Kur'an-ı Kerim yakma eylemine izin vermesi tansiyonu zirveye yükseltti. Hem de polis koruması altında yapılması bu işin vahametini ortaya koymuş oldu.

İslam düşmanı Rasmus Paludan'ın Türk büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmasına, İsveç izin vermiş üstelik bunu yoğun polis koruması ile gerçekleştirmiştir. Türkiye ile İsveç arasında ipleri kopma noktasına getiren Paludan rahat durmayacaktır. Rasmus Paludan, bu defa da Danimarka’da cuma namazı vakti bir caminin karşısında polis eşliğinde Yüce kitabımız Kur’an Kerim’i  yakmaya devam etti. Cami hoparlöründen Paludan’a karşılık olarak tekbir getirildi. 

Daha önce alçak eyleminin masraflarını bir gazeteci tarafından karşılanan Paludan, Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almıştı. İsveç basınında yer alan habere göre Paludan "Her cuma Türk büyükelçiliği önünde Kur'an yakacağım" diye ülkemize tehditler savurdu...Kafir köpekliğine devam ediyor, Avrupa ülkeleri de bu ırkçı sadist dinsizi koruma görevine devam ediyor.

İsveç’in çeşitli yerlerinde yaptığı Kuran yakma eylemlerine karşı bazı Müslüman grupların karşı gösterilerde bulunmasının ardından ülkedeki Hristiyan Demokrat Parti’nin başkanı Ebba Busch, polise “ İslamcılara ateş etme” çağrısı yapmıştı.

Almanya’da bugüne kadar  yüzlerce camiye saldırı yapıldı. Konuyla ilgili raporda, saldırıların hedefi olan camilerin yöneticileriyle yapılan ankete de yer verildi, bazı cami yöneticisinin yarısının "Camimiz saldırıya uğradı, ancak polise bildirmedik" ifadeleri kullandıkları ifade edildi.. 

Son dönemlerde Müslüman mezarlıklarına yapılan saldırılarda da artış gözlemlendi. Hannover kentindeki Stöcken Müslüman Mezarlığı, kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı. Daha çok çocuk mezarlarının bulunduğu alan hedef alınırken çok sayıda mezar taşı kırılıp, tahrip edildi. 

Iserlohn kentinde Müslüman mezarlığına gerçekleştirilen saldırıda, bir çok mezarın tahrip edilmesi, ülke çapında tepkiye yol açtı, Türk Dışişleri Bakanlığı, Alman yetkililere olayın faillerinin bulunması yönünde bir çağrı yapmışlardı.

Sözün özeti şu: Avrupa’nın tamamında bir Türk ve Müslüman hazımsızlığı var. Açık ve net İslam -Müslüman düşmanlığıdır bu... Dost ve müttefik olarak gördüğümüz tüm Avrupa ülkesi aleni olarak İslam düşmanlığında ısrar ediyorlar.

Türkiye’de  yaşayan Ermeni, Rum, Yahudi ve Hıristiyan tebaya hiç bir baskımız ve zorlamamız olmadığı halde; Avrupalı dostlarımızın bu insanlık dışı tavır ve tutumlarını şiddetle kınıyoruz. Kutsal Kitabımızı yakmaya devam eden kafiri ve ona destek veren, koruma sağlayan ülkeleri şiddetle protesto ediyoruz. Allah’ın laneti İslam düşmanlarının üzerine olsun!.. Bu insanlık dışı davranışlarını da protesto ediyoruz. Barbar ve çağ dışı davranışlarını lanetliyoruz. Avrupalı bize insanlık dersi vermeye kalkmasın: İşte asıl barbarlık- yamyamlık bu yaptıklarıdır !...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.